Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Bugün yayınlanan raporlara göre dünya şampiyonu atlet Semenya'nın Hermafrodit, yani çift cinsiyetli, olduğu iddia edildi.

Altın madalya sahibi güney afrikalı Semenya'nın (18) hem kadın hem erkek cinsel organlarına sahip olduğu belirtiliyor

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda bayanlar 800 metrede altın madalya kazanmasına rağmen cinsiyeti ile ilgili tartışmalar bitmeyen ve test sonuçları merakla beklenen Güney Afrikalı atlet Caster Semenya'nın hem erkek, hem de dişi organları taşıdığı iddia edildi. İngiliz Daily Telegraph gazesinin haberine göre, henüz kamuoyuna açıklanmayan test sonuçlarının Semenya'nın normalden üç kat fazla erkeklik hormonuna sahip olduğunu gösterdiği belirtildi

Ayrıca 18 yaşındaki atletin rahim ve yumurtalığının da olmadığı yazıldı. IAAF tarafından diskalifiye edilmesinin beklendiği vurgulanan Semenya'ya raporun sonuçlarına ameliyat olmasının önerileceği çünkü durumunun ciddi sağlık riskleri taşıdığı da iddialar arasında yer aldı.

MADALYA ELİNDEN ALINABİLİR

Semenya'nın 800 metrelik inanılmaz koşusunun ardından bu testleri isteyen Uluslararası Atlet Federasyonu'na yakın kaynaklar, bu sonucun madalyanın elinden alınması anlamına gelebileceğini belirtiyorlar. iddiaya göre Semenya'nın rahmi veya yumurtalıkları yok fakat vücudunun iç kısmında testosterone yani erkeklik hormonu salgılayan testisleri var.​

Ps:Olimpiyatları çok yanından takip etmiştim , gerçekten kadına benzer bir tarafı yoktu daha bu sene çıktı ve geçen senenin şampiyonuna ve en iyileri kolayca arkada bıraktı gerçekten çok ilginç zaten bir şey olduğu belliydi

Benzemiyor işte çift cinsiyetli var mı daha ötesi başına böyle bir şey geliceğini hiç düşünmemiş mi acaba ?

Ps:Sanırım hocası erkeklik hormonu enjekte etmiş , öyle bir olay vardı :P

bayan mı erkek mi tartışması yapılıyordu ya ben onun için söyledim. ^^

O da bir insan Allah öylr yaratmıs ne yapabilir? Bu konu cok abartıldı bence Bn yerınde olsam o hakemlerin önünde indirirdim sortumu olay kapanırdı

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt