1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Alonso' ya Massa'dan Darbe

1. Platiny

Platiny Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Martingen Straße
    Felipe Massa, gelecek yıl yan yana yarışacağı Fernando Alonso ile ilgili olarak beklenmedik bir açıklama yaptı. Massa, Alonso'nun, 2008 Singapur GP'deki kasıtlı kaza skandalından haberdar olduğunu söyledi.

Daha önce, Nelson Piquet'nin takım emriyle yaptığı kaza nedeniyle şampiyonluktan olduğunu belirten Massa, bu durumun İspanyol pilotla gelecekteki ilişkilerini etkilemeyeceğini belirtti.

Massa Sao Paulo'da Brezilya medyasına yaptığı açıklamada, Alonso'nun geçtiğimiz yıl Piquet ile takım yöneticileri arasındaki planlardan haberdar olduğuna dair şüphesi bulunmadığını ifade etti.

Alonso'nun konuyla ilgisine ilişkin yorumunda Massa, "Bir şekilde o da meselenin içindeydi. Takımla, Nelson arasındaydı ama Alonso da meselenin parçasıydı. Biliyordu. Bundan habersiz olması sözkonusu değil, buna eminim" dedi.

Bu arada dün Brezilya saati ile öğle saatlerinde yapılan bu açıklamaların ardından Ferrari takımı, Massa'nın yorumlarına açıklık getirmek için resmi internet sitesinden bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Massa, bu açıklamada, sözlerinin gerçeklerden çok duygularına dayandığını belirtti.

FIA'nın "Alonso'nun kaza skandalından haberdar olmadığı" yönündeki soruşturma sonuçlarına tümüyle saygı gösterdiğini belirten Massa, "Söylediğim gibi, benim ifadelerim somut kanıtlara dayanmıyor. FIA Dünya Konseyi, Fernado'nun bu olanlardan haberdar olabileceği yönünde bir kanıt olmadığını duyurdu. Ben de buna saygı duyuyorum" dedi.

Massa, "Açıkçası geçtiğimiz yıl Singapur'da yaşananlardan dolayı çok hayal kırıklığı yaşadım. Son zamanlarda da birkaç kez bu konudaki düşüncelerimi söyledim. Ancak artık bu sayfayı kapatıp geleceğe bakma zamaın" diye konuştu.

Brezilyalı pilot son olarak, "Kesin olan birşey var ki, kapatacağım bu dönem, takım arkadaşı olduğumuz zaman Fernando ile ilişkilerimizi hiçbir şekilde etkilemeyecek" dedi.

*