25 Kasım 2008-6 Aralık 2008 Tarihleri Arasında Almanyaya Gittim Ve Geldim 11 Günlük Maceram Çok İyi Geçti Size Orada Neler Yaptığımı Öğretmenlere Verdiğim Rapordan Alıntılar İle Anlatacağım.

ALMANYA GEZİSİ

1. GÜN

Almanya’ya vardığımız günden sonra yani Çarşamba günü kahvaltı yapıp hazırlandıktan sonra bizim için gelen otobüse bindik.Otobüsle yaklaşık 4 saat yolculuk yaptıktan sonra Manastır’a ulaştık.Önce bize kendi yaptıkları heykel gibi tarihi eserleri gösterdiler.Bundan sonra bizim için hazırlamış oldukları yiyecek ve içecekleri sundular.Karnımızıda doyurduktan sonra Manastır’a girdik Ain’i dinlemek için,Ain’in uzun olması nedeniyle sonuna kadar durmadık.Daha sonra otobüse gitmek için manastırdan çıktık Otobüsle daha sonra kaldıgımız eve getirildik.Vakit kaybetmedek uyuduk.

2.GÜN

Sabah kalktıktan sonra kahvaltımızı yaptık.Jens’in okulana gitmek için yola koyulduk.Okula vardıktan sonra bizi bilgisayar labaratuvarına aldılar.Burada internete girdik.Burdan ayrıldık. Bizi üniversiteye götürdüler burada yemek yedikten sonra hayvanat bahçesine gittik.Hayvanat bahçesinde gezimiz sona erince tranvaylar yardımıyla evimize geldik.

3.GÜN

Cuma günü Micheal’ın okula geldik burada derslere girdik ve onların gördüğü eğitimi bizlerde gördük.Burdan ayrıldık ve madene geldik.

4.GÜN ve 5.GÜN

Cumartesi günü serbest kaldık bu günde alış-veriş ve internet kafeden evlerimizle görüştük
Türk sokağına gittik.Türk lokantalarında yemek yedik.

6.GÜN

Siemens’e geldik.Siemens’in yapmış olduğu tirbünleri inceledik.Siemens de gezimizi tamamladıktan sonra orada yemek yedik.

7.GÜN

Salı günü Belediye Başkanı’nının yanına gittik.Buradaki toplantı bittikten sonra bizi büyük bir alış-veriş mağazasına götürdüler.Burada yemek yedik.Mağazayı gezdik.Daha sonra akşam yemek yemeğe lüks bir lokantaya gittik.

8.GÜN

Çarşamba günü bizi almak üzere otobüs geldi.Otobüs bizi bowling oynamak için evden alıp başka bir yere götürdü.Geldiğimiz yerde bazılarımız bowling bazılarmız bilardo gibi oyunlar oynadı.Buradan ayrıldıktan sonra yemek yemek için bir restoranta geldik burada yemek yedeikten sonra eve geri döndük.

9.GÜN

Perşembe günü denizcilik okula doğru yola çıktık.Denizcilik okuluna vardığımızda hoşgörülü bir şekilde karşılandık ve ağırlandık.Bu okulda bize bölümleri gezdirdiler.Makina bölümü örneğin.

10.GÜN

Cuma günü maçımız vardı.Maç için Jens’in okuluna gittik.Okula vardıktan sonra maç için hazırlıklarımızı yapıp,daha sonrasında maçımızı yaptık.Farklı bir skorla yenildik.Maçtan sonra Micheal’ın okula gittik.Burada yemek yedik ve internete girdik.Daha sonrada eve döndük.Bu son günümüz olduğu için bize parti düzenlemişlerdi.Parti için hazırlıklarımızı yaptık.Parti basladı,güzelce eğlendik,sacit hoca ve biz almanyadaki okul müdürünü kaldırdık omuzlarımıza sonra düşürdük.Almanlarla birlikte güzel vakitler geçirdik.Saat 11 de parti bitti.Türkiye’ye dönüceğimiz için bavullarımızı topladık ve Cumartesi günü erkenden hava alanına gittik.

Evet Arkadaşlar Şimdi Size Oradayken Çekildiğim Resimlerimi Göstereceğim.

Arkadaşlar Resimler Arkadaşımızın Bilgisayarına Depoladık Ve Resimleri Dvd Ye Çekip Bize Getirecek Onlar Geldiğinde Hepsini Size Sunacağım.

Saygılarla

carwen

Bilgiliyim
Herkes gibi fotoları bekliyorum.
Gidemedik en azından fotolarla yetinelim.

Hepiniz İçin Özel fotoğraflar çekicem herkeze çok teşekkür ediyorum almanyaya gidince sessizce dışarı çıkıp bir duvara graffiti yapıcaz arkilerle yapacağımız graffitide exl ile ilgili olacak.

Dj TuRsU demiş ki:
Hepiniz İçin Özel fotoğraflar çekicem herkeze çok teşekkür ediyorum almanyaya gidince sessizce dışarı çıkıp bir duvara graffiti yapıcaz arkilerle yapacağımız graffitide exl ile ilgili olacak.
fatcap hesabı diosun :D

ChrsNYC demiş ki:
Dj TuRsU demiş ki:
fatcap hesabı diosun :D
Aynen öle ama beni tvde görebilirsiniz yanen şu şekil

okul gezmesine katılan genç öğrenci dışarıda sapıkça resimler yaparken alman zabıtalar tarafından yakalanmaya çalışılır ama bu genç adam alman zabıtasından kaçarak ve çeşitli çeşitli eylemlere girerek ülkede kaos ortamı yarattı şimdi almanya ile türkiye arası nasıl olacak söyleyeceklerimiz bu kadar ali kırca :twisted:

Hiçbir Fikrim Yok Bu Yolculuk Şu Şekilde Oldu Bizim Okulumuzu Alman Öğrenciler Ziyaret Ettiler Bizimkilerde Ziyaret Ediceklerdi Bende Seçildim Ve Onlar 1 Hafta Kadar Bir Süre Kaldılar Ama Okula 2-3 Günlük Geldiler Full İstanbulu Gezdiler Bizde Öyle Yapıcaz Heralde^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dj TuRsU demiş ki:
Arkadaşlar Ben Cengizhan Başaran 1993 Doğumlu Bir İnsanım Ve Lise 2 de Okuyorum Okulum Beykoz Denizcilik Ve Su Ürünleri (inş ilerde captain olucam xD) Ve Okulumun Düzenlediği Okul Gezmesine Katılıorm Almaynaya Gidip orada yaşayan insanların yaşam tarzlarını birer birer fotoğraf yada video karelerine alıp sizlerle paylaşacağım. Oradan herkeşe hediye getiricem xD
ohanness harika bir bölümde okuyorsun ve önün çok açık en yakın kankim ITUde madenden ITU deniz teknolojilerine geçiş yapmıştı haliç tersanesinde batak king oynadığımız staj gunlerini bilirim kendisi ile halen görüşüyorum staj falan istersen ayarlayabiliriz zannımca umarım ITUye girersin ve kopar gidersin başarılar canımcım.

okuluna ve bölümüne benim için 4 elle sarıl lütfen harika bir hayatın olacak ekonomik anlamda.

ITUyu kazanacaksın tabiki alternatifsiz olarak.

fotoları heyecanla bekliyorum sitemizde d.mod olmak istersen forumu gonder altına not düş extra yollamamı istedi diye managerlar hemen d.mod yapsınlar senin engin bilgilerin ve bizlerle olman benim için çok önemli öpüyorum gözlerinden başarılar dilerim canımcım.

extraloob demiş ki:
Dj TuRsU demiş ki:
Arkadaşlar Ben Cengizhan Başaran 1993 Doğumlu Bir İnsanım Ve Lise 2 de Okuyorum Okulum Beykoz Denizcilik Ve Su Ürünleri (inş ilerde captain olucam xD) Ve Okulumun Düzenlediği Okul Gezmesine Katılıorm Almaynaya Gidip orada yaşayan insanların yaşam tarzlarını birer birer fotoğraf yada video karelerine alıp sizlerle paylaşacağım. Oradan herkeşe hediye getiricem xD
ohanness harika bir bölümde okuyorsun ve önün çok açık en yakın kankim ITUde madenden ITU deniz teknolojilerine geçiş yapmıştı haliç tersanesinde batak king oynadığımız staj gunlerini bilirim kendisi ile halen görüşüyorum staj falan istersen ayarlayabiliriz zannımca umarım ITUye girersin ve kopar gidersin başarılar canımcım.

okuluna ve bölümüne benim için 4 elle sarıl lütfen harika bir hayatın olacak ekonomik anlamda.

ITUyu kazanacaksın tabiki alternatifsiz olarak.

fotoları heyecanla bekliyorum sitemizde d.mod olmak istersen forumu gonder altına not düş extra yollamamı istedi diye managerlar hemen d.mod yapsınlar senin engin bilgilerin ve bizlerle olman benim için çok önemli öpüyorum gözlerinden başarılar dilerim canımcım.
Evet ITU ( İstanbul Teknik Üniversitesi ) ne 2 Yıllık Geçiş Hakkım Var Sonra 2 Yıllığı Bitirip 4 Yıllığa Geçiş Hakkım Var Ama Ben Çalışmadan 6 Sene Okuyacağıma Biraz Dişimi Sıkıp 4 Sene Okulumu Okurum. Evet Okan Abimin Dediği Gibi Deniz Sektörü Gittikçe Büyüyor Şuanki 3. Kaptanın Aldığı Ücret Tam Tamına 7,000,000 YTL Eski Para İle 7 Milyar Lira Evet Baya Büyük Bir Rakam Şu Ülkemizin Ekonomisine Bakın 500 YTL ye Asgari Ücret İle Çalışacak Olan Arkadaşlarımın Maaşı İle Arasında Büyük Bir Fark Var Ve Benim Okuduğum Okuldan İstanbulda 3 Tane Bulunuyor Ve Okuduğum Okul O Okulların Arasındaki Maddi Açıdan Düşük Bir Okul Ve Ben O Okula Puan İle Girdim Ama Benim Yanıma OKS Sınavına Bile Girmeyen Adamı Otutturdular.

Okan Abicim Çok Teşekkürler Hepinize Sevgilerimi Saygılarımı Sunuyorum Hepinizi Çok Seviyorum Beni Bu Kadar Çok Seven İnsanların Olması Çok Hoşuma Gidiyor Ve Bu His Beni Dahada Fazla Olarak Extraloob.com a Bağımlılığımı Arttırıyor^^

Yukarı Alt