1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

''Alışmakta çok zorlandım''

1. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Beşiktaş'tan Getafe'ye transfer olan ve Atletico Bilbao maçında ilk kez ilk 11'de sahaya çıkan İbrahim Kaş, "İlk başlarda gerçekten çok zorlandım" dedi. İspanyolca'ya başladığını ve elinden geldiğince çabuk olmaya başladığını belirten Kaş, kulübün bu kunuda kendisine baskı yaptığını ifade etti!
    Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi adlı programa katılan İbrahim Kaş'ın Ajansspor tarafından derlenen açıklamaları şöyle:
    "Öncelikle Türk Halkı'nın bayramını kutluyorum. Benim buraya gelmem çok önemliydi. Hedeflerim vardı. İlk başta alışmakta çok zorlandım. Nihat ağabeyle konuştum ve bana destek oldu. İlk başlarda gerçekten çok zorlandım. Burada bana bir ev tuttular burada kalıyorum. İspanyolca öğrenmeye çalışıyorum. Tercümanım var. Burası çok farklı bir yer. Çok mutluyum. Ben zaten 14 yaşından beri ailemden ayrıyım belki o yüzden biraz moralim bozuk. Başlangıç önemliydi ve hocam bu şansı bana verdi"

Öte yandan İbrahim Kaş, Best FM'den Özkan Öztürk'e de röportaj verdi.

İbrahim La Liga’daki 4 Türk futbolcusundan birisin. Bu hafta ilk kez Getafe formasıyla sahaya çıktın. 79 dakika sahada kaldın ve haftanın 11’ine seçildin. Neler söyleyeceksin?
    "Benim için çok önemliydi ilk defa şans buluyordum. Ben de bunu en iyi şekilde değerlendirmek istedim. Elimden geleni yaptım ama 40. dakikalarda şanssız bir an yaşadım. Dizimden sakatlandım. Menisküslerimde zedelenme varmış MR’larımda çıktı. 80. dakikaya kadar dayanabildim. Ondan sonra hocamdan çıkarmasını istedim. O dakikaya kadar elimden geleni yaptım ama ilk yarı ki performansımı ikinci yarı gösterebildiğimi sanmıyorum. 1-0 galip geldik. Her şey yolunda gidiyor şu anda. İnşallah bunun devamı gelir diye düşünüyorum"

"Sakatlığın ne durumda?"
    "Üç gün tedavi olacağım. Daha sonra antrenmanlara çıkabileceğimi söylediler. Zaten 6’sında da Milli Takım toplanacak. İstanbul’a geleceğim. Ailemi görme şansım olacak, bu yüzden sevinçliyim"

"Kadro açıklanmadı daha size haber geldi mi?
    "Yurtdışında olan futbolculara daha önce fakslar geliyor. Pasaport işlemleri için. Bana geldi öyle bir kağıt. Belli de olmaz Ümit Milli Takım’ın da gruplarda önemli bir şansı var. Orada da oynayabilirim. Daha net bir şey yok"

"İspanya’da futbol ortamı nasıl? Burayla arasında ne gibi farklar var?
    "Türkiye gibi değil açıkca söylemek gerekirse. Çok çok rahat. İnsanların futbola bakış açısı çok farklı. Maç bittikten sonra herkes normal hayatına dönüyor. Türkiye Ligi gibi değil. Sıkıntı, stres çok az. Türk futbolu ile İspanya futbol çok farklı. Türkiye’deki mücadele burada yok ama top oynama isteği burada daha fazla diye düşünüyorum"

"Getafe’nin bu seneki hedefi?"
    "Şu an takım iyi gidiyor. Arkadaşlarımız düşüncesi ilk 5’te 6’da yer almak. Bunu şu anda başarıyoruz. Son baktığımda 5. sıradaydık. Takım olarak çok genç bir takımız. Ama her zaman Getafe kulübünün hedefleri olmuştur. Geçen sene UEFA’dalardı. 8 puanımız oldu. İyi gidiyoruz. İlk 5’te bitireceğiz diye ümit ediyorum"

"İspanyolca öğreniyor musun?"
    "İspanyolca'ya başladım. Tercümanım var burada. Ama Türkiye’deki gibi tercüman sahaya girmiyor. Aynı evde yaşadığım Hasan ağabeyim var. Ondan ders alıyorum. Elimden geldiğince çabuk olmaya çalışıyorum ama kolay değil. Kulüp ne zaman öğreneceksin diye baskı yapıyor ama kolay değil, zor"

"Sivok ve Zapotocny?"
    "Beşiktaş’ı elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Yıllarca savunmaya oyuncular geldi gitti ama en sonunda oturttular diye düşünüyorum. Yeni gelen oyuncular çok iyi. Bence Ronaldo ve Zago’dan sonra en iyi oyuncular"