Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen'den çarpıcı açıklamalar.

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Şen son günlerde polemik yaşadığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'la ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Ali Şen, FOX TV'de yayınlanan Gündem Futbol Programı'nda çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel'in düğününe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın vetosu nedeniyle çağrılmaması olayını anlatan Ali Şen, Yıldırım hakkında çok sert ifadeler kullandı.

Ali Şen, "Volkan beni düğününe davet etmek için telefonla aradı. 'Başkanım, çok rica ediyorum, düğünüme gelir misin?' dedi. Düğün günü ikinci bir telefon aldım. Volkan bu kez, "Başkanım çok müşkül durumdayım. En mutlu günümde çok mutsuzum. Evlendikten sonra eşimle Bodrum'a elinizi öpmeye geleceğiz' şeklinde konuştu. Ben de düğün ve davet sahibinin kendisi olduğunu belirttim. Tabii bu bir karakter meselesi. Aziz yıldırım'ın, 'O geliyorsa ben gelmem' demesi hiç mühim değil. Ama bu saatten sonra bir yerde karşılaşsak, Aziz'e elimi bile vermem. Beni üzüp kırdı, taraftarın tepki göstereceğini her halde hesap edemedi" diye konuştu.

"AZİZ BENİM ARKADAŞIM DEĞİL"
Ali Şen, bundan sonra Aziz Yıldırım'ın arkadaşı olmadığını vurgulayarak, "Kendisini en son gördüğümde büyük sıkıntıdaydı. Beni kulübe çağırdı, yemek yedik. En son beraber oluşumuz bu. Ondan sonra hiçbir yerde bir araya gelmedik. Çünkü Aziz benim arkadaşım değil kulüp başkanım, ben arkadaşlarımla yemek yer sohbet ederim. Daha evvel de şampiyonluğu kaybettiğimiz Denizlispor maçından sonra çağırdı beni. Tutup da kulağını çekmedim neden şampiyon olamadınız diye, yanağını okşadım. Tenkit ettiğim için kızıyormuş. Ben Ali Şen'im. Tabii ki tenkit ederim" dedi.

"AZİZ ÇOK BAŞARISIZ"
Fenerbahçe Kulübü'nün transfere harcadığı paralara karşın başarısız olduğunu savunan Ali Şen, "Harcanan paraların karşılığını istiyorum. Büyük paralar harcanmış, Fenerbahçe Avrupa'da yok, Şampiyonlar Ligi'nde yok. Bir başarısı yok, demek ki ortada bir yanlışlık var. Bunu söylediğim zaman kızıyorsa kızsın ne yapalım. Kimse kulübün sahibi değil" dedi.

"KULÜP YÖNETMEYİ BİLEN YOK"

Bursaspor'un geçen sene cüzi bir bütçeyle şampiyon olduğunu da hatırlatan Ali Şen, "Bursaspor geçen sene 2.5 milyon euro harcadı. 2.5 milyon euro ile yabancı transfer etti. Bizim takımın maliyeti, bizi eleyen Young Boys ve PAOK'un tümü. Ondan dolayı öfkeliyim. Demek ki her şey yanlış yapılıyor" dedi.

"BAŞKAN OLSAM AVRUPA ŞAMPİYONUYDUK"
Başkan olması halinde Fenerbahçe'nin Avrupa'da şampiyon olacağını da iddia eden Ali Şen, "Taraftara çık soru sor, Ali şen başkan olsa ne olurdu diye? 100 kişiden 80'i, 'Avrupa şampiyonu olurduk' der" diye konuştu.

"YAPILANLAR BENİM ESERİM"

Başkanlığı döneminde kulübü hiç borçlandırmadan tesisleri yaptığını vurgulayan Ali Şen, "Bu imkanları biz yarattık. Kulüp içindeki Samandıra'yı, pazarlamayı ve daha nicelerini* ben görevimi yaptım. Fenerbahçe'nin en zor zamanlarında ben ve arkadaşlarım üzerimize düşen her şeyi yaptık. Hem de kulübü bir kuruş borca sokmadan" dedi.

"AYKUT YANLIŞ TERCİH"

Eleştirilerin hedefinde olan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a da eleştirilen yöneten Ali Şen, "Aykut'un sızlanmaya hakkı yok çünkü Fenerbahçe kadrosu Türkiye'nin en iyi kadrosu. Ben Ali Şen'im. Ben direkt konuşan kişiyim. Bugün taraftar bile Ali Baba ne derse doğrudur" diyor. Ben Aykut'u almazdım" dedi.

"ALEX'İN KIYMETİ BİLİNMEDİ"
Teknik Direktör Aykut Kocaman tarafından zaman zaman yedek bırakılan Brezilyalı yıldız Alex ile ilgili de konuşan Ali Şen, "Aykut'un Alex ile inatlaşmasını beğenmiyorum. Sıkıntın varsa sezon başında yönetime, 'Ben Alex de Souza ile devam etmek istemiyorum' dersin. Alex'i oyundan çıkardığın zaman, yerine soktuğun kişi ondan daha iyi olmalı. Bir antrenör futbolcusunun moralini bozmaz, futbolcusunun performansını yükseltir. Aykut bunu yapmadı, sonunu iyi görmüyorum. Daha önce çok söyledim; 'Alex'i her sabah arayın, kaşı gözü yerinde mi, iyi diş macunu yoksa iyi diş macunu gönderin' dedim. Alex'e iyi bakmaları lazım, çünkü sistemimiz kendisine bağlı" dedi.

"KIRGINIM"
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın yerine başkan olabileceği çok isim olduğunu söyleyen Ali Şen adres de göstererek, "Fenerbahçe başkanında olması gereken bütün vasıflar Ali Koç'ta var. Ben kendisiyle de konuştum, 'Aday ol, başkan ol' dedim. Daha benim oğlum Metin Şen var, Mehmet Ali Aydın'lar var. Başkan adayı mı istiyorsun? İstediğin kadar var" dedi.

"MAÇLARA GELMEYECEĞİM"
Ali Şen, bundan sonra Fenerbahçe maçlarına gitmeyeceğini de vurgulayarak, "Maçlara gelmeyeceğim, üzgünüm ve kırgınım" diye sözlerini noktaladı.

Yukarı Alt