addIcFb

Aileden
Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, teknik direktör Luis Aragones'in Dinamo Kiev maçından sonraki açıklamalarına tepki gösterdi! Güiza ve Alex'i öven Şen, Roberto Carlos'u ise geçen sene olduğu gibi yine eleştirdi! İşte Şen'in açıklamaları!
alisen02.jpg

Şen, Lig TV'de canlı yayınlanan bir programa telefonla katılarak yaptığı açıklamada, ''Aragones mutlu. '1 puan iyi' diyor. 2 puan kaybetti, 1 puan kazandı. Aragones Avrupa şampiyonu bir antrenör ama Fenerbahçe'nin ne kadar büyük olduğunu galiba anlamamış. Çünkü takımlarını dünya şampiyonu yapan antrenörler de çalıştı bu kulüpte. Şunu çözemedi; bu takımın oyuncularına göre bir sistem üretmesi gerekirken, kendi kafasına göre yapıyor'' diye konuştu.

''Akıllı olmayan antrenörler dünya futbolunda hep hüsrana uğramıştır'' diyen Şen, şöyle devam etti:
''Bizde bir Zdenak Zeman vardı, 4-3-3 oynatırdı, kısa zamanda gitti. Kızılyıldız'da başlamıştı orada da 4. haftada gitti. Çünkü oyuncuların yapısına, futbolcuların yeteneklerine bakmayan antrenör kendi kafasındakini zorla tatbik etmeye çalışırsa başarı gelmez. Büyük takımlarda bu daha çok fark edilir. Çünkü taraftar, camia galibiyet, zafer bekliyor. Aragones'in bu tecrübelerine karşılık bizim 'Şunu burada oynat, bunu burada oynat' dememiz ayıp oluyor. Adam da bunları görmedi. Böyle devam etmesi mümkün değil, ya oyunculara göre sistemi oturtur ya da biletini alıp, İspanya'ya gider.''

-''CARLOS SOL BEK OLARAK SIFIR''-
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Güiza'dan övgüyle söz eden Ali Şen, Roberto Carlos'u da geçen yıl olduğu gibi eleştirdi.

Güiza'nın her yere koştuğunu ve inanılmaz bir şekilde mücadele ettiğini belirten Şen, ''Son yıllarda gördüğüm en iyi santrafor Güiza. Her yere koşuyor. İnanılmaz mücadele ediyor. 89'da korner oluyor oradaki topun peşine gidiyor. Korner atacak oyuncu yok. Saha içinde, oyun içinde disiplin yok'' dedi.

Ali Şen, Roberto Carlos'a geçen sene de tepki gösterdiğini hatırlatarak, ''Geçen sene de 'bizi aldattı gitti' diyordum. Hasan Şaş hastaneden Ankara'ya gitti, Galatasaray şampiyon oldu. Bizimki Brezilya'ya gitti. Her şey insan faktörü. Carlos'a bir halka ilişkiler müdürü olarak 10 puan, sol bek olarak sıfır puan. Geçen sene bunları söylüyordum. Sonra çıkacaksınız saha kenarında Kazım'a taktik vereceksiniz. Tribünler bunları yemez'' diye konuştu.

-''TAKIMDA OYNAYAN, OYNATAN ALEX''-
Ali Şen, takım kaptanı Alex'in ise her şeyi yaptığını, diğer futbolcuların para alabilmesi için Alex'e iyi bakmaları gerektiğini söyledi.

Şen, Alex için futbolcuların kumbara oluşturması gerektiğini ifade ederek, ''Takımda gol atan, gol attıran, oynayan, oynatan Alex'dir. Futbolcular bir kumbara yapsın, başkan, Roberto Carlos, Emre de yardım etsin bu kumbaraya para koysunlar. Alex'in dişine bakan bir dişçi, saçına bakan bir kuaför, moralini yükseltecek bir psikolog tutsunlar. Çünkü Alex varsa bunlar para alacaklar'' şeklinde konuştu.

-''BU SİSTEMİ AZİZ YILDIRIM YARATTI''-
Ali Şen, dünkü maçta taraftarların Aziz Yıldırım ve yönetimi istifaya davet etmesine üzüldüğünü söyledi.

Kendi dönemlerindeki taraftarla, bugünkü taraftar profilinin aynı olmadığını anlatan Şen, sözlerini şöyle tamamladı:
''Tribünlerin Aziz Yıldırım'a 'yönetim istifa'' dediğini gördüm, üzüldüm. Çünkü bugün tribündeki insan profiliyle eski zamandaki insan profili aynı değil. Bizim zamanımızda ne yapılıyorsa başkanın, yönetim kurulu üyelerinin cebindeki parayla yapılıyordu. Gelirler az, giderler çoktu. Şimdi o zaman bile taraftar niçin büyük yıldız almadın diye sorardı. Beğenmediği başkanı istifaya davet ederdi. Bugünkü sistemde, bu sistemi Aziz Yıldırım getirdi, geliri giderinden fazla olan bir kulüp oldu. Fenerium'dan ürün alan taraftar, tribünde kombine kartını alan taraftar ,Fenerbahçe Kulübü'ne parasıyla katkısı olan biri, istiyor ki Fenerbahçe onu tatmin etsin. Olmadığı zaman öfkelenir.''

Yukarı Alt