Alex kulübeyle tanıştı
Sakatlık ve önemsiz maçlar dışında Fener formasını sürekli giyen Kaptan, Trabzon mücadelesine yedek başladı. Sambacı ligde en son, 9 Mayıs 2009'daki Denizli maçında onbirde yer almamıştı.

Fenerbahçe tarihinin en önemli yabancı oyuncuları arasına ismini şimdiden yazdırmayı başaran Alex De Souza, Trabzonspor’la oynanan karşılaşmaya yedek kulübesinde başladı. Sarı-Lacivertliler’in yıllardır en istikrarlı oyuncuları arasında yer alan Alex’in yedek soyunması, kısa süreli de olsa şaşkınlığa sebebiyet verdi. Çünkü Alex sakat olduğu ve önemsiz maçlar hariç, önemli mücadelelerde daima onbirdeki yerini almıştı. Sambacı, en son Süper Lig’de 9 Mayıs 2009’daki Denizlispor maçında sonradan oyuna girmişti. Bu maç öncesi de zaten Alex, sakatlığı sebebiyle riske edilmeyerek onbirde başlatılmamıştı.

Kocaman: Hiç oynatmayacaktım

Tecrübeli oyuncu, Trabzonspor mücadelesinin ikinci yarısında forma şansı buldu ve teknik direktör Aykut Kocaman tarafından 75’te Baroni’nin yerine oyuna dahil oldu. Ancak Sambacı, bu kısa süre içerisinde skoru değiştirecek bir performans sergileyemedi. Maçın ardından Kocaman, Alex’in forma giymemesiyle ilgili olarak, “Bu maçın bir şekilde telafisi var. Ancak PAOK maçının telafisi yok. Bu nedenle hem Alex’i hem de Stoch’u yedek soyundurdum. Aslında onlardan faydalanmayacaktım ama zorunluluktan oynattım” dedi.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt