Fenerbahçe'ye geldiği ilk yılında şampiyonluk yaşadığını hatırlatan Brezilyalı yıldız, “Son yılımda da kupayı kaldırıp, ülkeme öyle gideceğim” dedi.

Tartışmasız, Türkiye’ye gelen en iyi ve en verimli yabancı futbolcular sıralamasının üst basamaklarında yer alacak bir futbolcu Alex de Souza... Sadece oyun zekası, top tekniği, birbirinden şık asistleri ve golleriyle değil... Profesyonelliği, efendiliğiyle de herkesin sevgisini kazandı o... Yabancı olmasına karşın, iyi bir Fenerbahçeli de... Ama kaçan son şampiyonluk öylesine üzmüş ki onu, o günü anmak bile istemiyor, hiç yaşanmamış sayıyor... Hep umutla bakıyor geleceğe, camiaya da öyle mesaj yolluyor. Diyor ki yıldız oyuncu, “Geldiğim ilk yıl şampiyonluk yaşadım. Önümüzdeki sezon son yılım. Geldiğim gibi döneceğim, yani şampiyonluk kupasını kaldırıp, görevini yapmış bir insanın huzuru ve mutluluğuyla...”

Kaptanlık onurdur
İki kız çocuğunun ardından üçüncü kez baba olmaya hazırlanan ve gün sayan Brezilyalı, “Bu kez erkek bekliyoruz. Kızlarım gibi onun da ailemize ve Fenerbahçe’ye uğur getirmesini bekliyorum. Fenerbahçe’de kaptanlık yapmam da, benim için ayrı bir gurur kaynağıdır” ifadelerini kullandı.

Yukarı Alt