Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, futbolcu olarak kariyerinin 15. yılını kutlarken, "Fenerbahçe ile sözleşmemi en iyi şekilde tamamladıktan sonra profesyonel futbolculuğum da sona erecek" dedi..

Alex, kariyerinin 15. yılı dolayısıyla internetteki sitesinden yayımladığı yazıda, ''Başarılı bir 15 yıllık kariyer olduğuna inanıyorum. Spor hayatımda bu kadar çok şeyin olacağını ve bu yerlere geleceğimi önceden asla hayal edemezdim'' ifadelerini kullandı.

17 yaşındayken Brezilya'nın Coritiba takımında futbolcu olarak ilk resmi maçına çıktığında, tecrübeli ve yıldız olan diğer futbolcuları kendisine örnek aldığını ve onlar gibi olmayı düşlediğini anlatan Alex, yazısında şu bilgilere yer verdi:
''Küçükken çok fazla hayal kurardım. Brezilya Milli Takımı'nda ve Avrupa'da futbol oynamayı düşlerdim. Daha sonra planlarımı yaptım ve bunların bazıları gerçekleşti, bazıları gerçekleşmedi. Büyük planlar artık geride kaldı ve bunların çoğunu gerçekleştirebildiğim için çok memnunum. Bugün profesyonel olarak 15. yılımı doldurdum. 33 yaşındayım, biraz daha rahatım, daha küçük düşlerim ve planlarım var. Şu anda Fenerbahçe'nin kazanmak zorunda olduğu şampiyonluk için mücadele ediyorum.''

Fenerbahçe ile sözleşmesini en iyi şekilde tamamladıktan sonra profesyonel futbolculuğunun da sona ereceğini, ancak futboldan asla kopmayacağını kaydeden Alex, Türk futbolunu ve Fenerbahçe'yi daha yüksek yerlere getirmek için çalışabileceğini ifade etti.

Alex, 15 yıllık profesyonel futbol hayatında toplam 846 maçta oynayarak 330 gol attığını ve toplam 15 kupa kazandığını kaydetti.

Absence

Bu haberin gerçek olduğunu bile bilmiyoruz sonrada Alex böyle demişti diyip adama sövüyoruz

Yukarı Alt