1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

ALD / ALS Hastalıklarıyla ilgili bir soru.. (ACİL)

1. Furina

Furina Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar çok acil bir şekilde ALS ve ALD hastalıklarının ne farkı olduğunu ve nasıl hastalıklar olduğunu öğrenmem lazım..
    Bildiğim birkaç madde:
    -ALD'de ilik tedavisiyle iyi sonuçlara ulaşılabiliyor.
    -ALD erken teşhis edilemezse 2 yılda hayat kaybıyla sonuçlanıyor.
    -ALD kalıtsal bir hastalık.
    -ALS tedavisi yok.
    -ALS genelde 4-6 yıl içinde öldürüyor.
    -ALS Kalıtsal bir hastalık değil..

ALD ve ALS hastalıklarıyla ilgili sağlam bilgilere ihtiyacım var.. İnternette aradım taradım yeterli bilgiye ulaşamadım.. Belki aranızda bu konuyla ilgili dönem ödevi yapmış olan vardır veya bu hastalıkları merak etmiş kişiler vardır diye burdan soruyorum..

P.S: Nedenini sormayın.. Lazım diyorsam bir nedeni vardır elbet..

2. Contes

Contes Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşım Bizim Yakınlarımızda Oturan Bir Abimiz Vardı Sedat Balkanlı Oğlu ilede bazı zamanlarda muhabbetimiz olurdu Sedat Balkanlıda Als Hastalığına Yakalandı Sürekli Doktor Peşlerinde Koştular Çok Hastanelere Gidildi Üfürükçülere Gidildi Fakat Als hastalığına Bir Çözüm Bulunamadı Doktorlar 2 yıl Süre Vermiştiler Sedat Balkanlı İçin Fakat Adam 12 Yıl Dayandı Als Hastalığına Sürekli Elektrikli Cihazlara bağlı yaşıyordu hattağa evlerinin arkasında bir sürü Jeneratör vardı...Geçenlerde Vefat etti Sebebi Kanser Ancak Als hastalığından değilde Kanserden öldüğü düşünülüyor Fakat yinede kesin bir şey söyliyemicem Als Hastalığı Gerçekten Farklı Bir Hastalık ilklerde bir grip gibi bulaşıyor daha sonrasında elden ayaktan düşürüyor.Sedat Balkanlıda zati hastalığının başlarında Ellerini kullanamamaya Başlamıştı Bildiklerim Bu Kadar... :wink1:

Geçenlerdede Sedat Balkanlı Vefat Etmiştir...