SiLKRoaD NaSıL oYNaNıR,"konum"uz bu çocuklar..!
insanlar neden ateistliği savunur sence? çünkü dinin insan hayatındaki belirlediği çizgilerden dolayı.içki içmek günah zina günah .... sıralanabilir. ama bunların muptelası olmuş bir insan bu kurallara uyup hayatını duzene koymak yerıne dinden uzaklasıp anti- din tarzı bir yapıya dönüşür.böylelikle ateist olup kuralsızlık en guzel secenektır onun ıcın cunku onu sınırlayan bırıne veya kendıne topluma verecegı zarardan dolayı onu sorumlu tutan bır dın yoktur onun ıcın. ee bu tarz dusunceye sahıp olan prof.ta olsa aynı işçide olsa aynı.kabul etse yaradılışı dine tabii olacak kurallara uyacak en iyisi etmemek gel keyfım gel düşüncesiyle yaşamak.ama ölüm var ve toprak kucak acıp bekliyor hepimizi sorarlar gözünle bakmadınmı kainata nasıl yaratıcı yok dersin.!( senın sahsına soylemıyorum genel darwıncıler adına)

ben sırar ediyorum sen benim yazdıklarımı okumuyorsun ... çünkü hala ateiszimden bahsediyorsun :D
neyse yazdıklarınında yüzde 99.99 alıntı kendi yorumunu katamıyorsun yazdıklarının içindeki teorik kelimelerin acaba anlamlarını biliyomusun onuda merak ediyorum ...
baştada dedim teoriyi çürütmek için olmadık bilimdallarından biolojiye sokuşturmalar var :D

biri fiziğin ve kimyanın (termodinamik) konusu biri biolojinin konusu ...
ısı dengeleri ve parçacık dinamiği dünyanın oluşumu ile ilgili karmaşık yapıdaki hücrelerle ilgili değil.
Mutasyon olayı bilinseydi bile bir şey değişmezdi.kavramlar birbirlerine yakın.
2. konuda verilen örnekdeki şahıslar Şu zamandaki bioloji bilmini bir faztezi olarak görüyor.

biz burda rasgeleliği tartışmıyoruz Bir organizmanın hayat mücadelesinde gercirdiği değişimden bahsediyoruz. zaten ben sana inanma demiyorum inanda demiyorum bunu 50 kere dedim :D
beni ilgilendirmez baştan beri diyorum Lekum dinikum veliyedin.

yazılarımı okusaydın eger kimseyi zan altında tutmadıgımı dünya üzerinde atesit denilen bir kavram olmadığını evrimin geniş bir yelpaze olup sadece maymun olayına sıkıştıralmıyacagını ve bunun bir bilim olarak günlük hayatımıza ışık tutabileceğini Dobzhansky bir ateist olmadıgını ve ne yaptıgını uzun uzun yazdım :D

ama senin yaptıgın yuzde 99 alıntı olan bir parçaları kopyalayıp kopyalayıp yapıştırmak oldu hemde yazılarımı okumadan .. burdaki olay Allahın varlığı yada yokluğu değil..
burdaki olay inanç sisteminin öyle değişimler geçirerek bilime ters düştüğü vakit sığlıga sığınmasıdır. bilim dinançlara entegre edilebilir yoksa orta çağa düşen biz oluruz.
neyse paylaşımların için teşekkürler ..

birincisi yazdıklarını okuyorum kı yazdıklarına cevap yazıyorum.
ıkıncısı yazacaklarım bı yerde varken onları bıuraya kaydırmak yenıden yazmaktan daha mantıklı gelıyor bana.üçüncüsü ise kanuna ters düşen bir teori olamayacagı. sen birşey soyledıgımde hemen elinin tersiyle itiyor kendınce cevap verıyorsun ama verdiğin cevaplar sadece kendınce kalıyor. ikincisi evrim teorisi ni kabul etmek kuran-ı kerim de geçen ayetlere ters düşmektir ki ALLAH c.c nın ayetlerını yok saymak kabul etmemek aksını ıddaa etmek insanı dinden cıkarır ha baska bır dıne mensupsanız bilemem ama islam la evrim bi arada bulunmaz. çünkü islam varolşundan beri bilimle içli dışlı olmuş "oku" diyerek ilk ayetinde bilime hız vermiş ve desteklemiştir.tabii bunu görmek at gözlüklerini cıkarmakla mümkün olacaktır.ama bir avuç teoriyi bilim diye insanların gözüne sokmakta yanlıştır.yaradılış gerçek ama hadi diyelim oda teori o neden bilim kitaplarında yer almıyor? gerçek bilim adamları yandaş bir yol izlermi ? tabiki hayır.unutma ortaçağ iyi incele çünkü ortaçağda bir karanlık varsa oda islam coğrafyasında değil aksine avrupdaydı. avrupanın dillendirdiği şimdi ise belli kesimlerin dilinden düşürmediği ortaçağ karanlıgı kadını mal ve hayvan gibi gören alıp satarız kullanır atarıs diyen avrupalıların işiydi.kalelerinin içlerinde işkence odaları bulunan bilim adamlarını cadı diye yakan bır toplum varsa oda ortaçağ avrupasıydı islam coğrafyası değil. o yuzden ortaçağ karanlıgı derken ıslam coğrafyasını ayrı tutmak gerekir.
islam hiçbir zaman bilime ters düşmemiş ve kendını bilim karsısında sıg bı yerde görmemiştir.bilim adına konuştuklarını söyleyen bazı islam düşmanları bilimle islamı karşı karşıya getirmek istemişlerdir o kadar.bu arada beni küçümsediğini yazılarından anlamak zor değil bu da üzücü tarafı....

şu varki doğru TEK tir yalan ise çoğuldur,
yalanı 5.9 milyar kişi soylese yalanlığını kaybetmez
doğruyu bir kişi savunsa o dogrunun dogrulugunu bitirmez.yan bu teorinin okullarda okutuluyor olması yancı prof.ların savunuyor olması bunun yalan yanlış şeylerden oluştuğu gerçeğini değiştirmez.yaradılış kadar güzel birşey yoktur.

kallesnikof demiş ki:
güzel ve akılcı bir yorum,

"Evet, Evrim teorisi hiçbir zaman ispatlanmadı. Hiçbir zaman bir canlının başka bir canlıya dönüştüğü kanıtlanmadı. Bunun için de birçok bilim adamınca kabul görmez.
Bu nedenle de ismi teoridir.
Bunu zaten tüm bilim dünyası da kabul eder.
Bizdeki bazıları hariç.
Türkiye’de at gözlüklü bir takım çevreler hala bu kabulü yapmamakta ısrarcıdır. Onlara göre maymunlardan geldiğimize inanmamak bir nevi bilim dinine inanmamaktır. Gericiliktir. Ortaçağ zihniyetidir.
Onlara göre Dünya tesadüfen varolmuştur.
Onlara göre binlerce derece sıcaklığındaki dünyada, üstelik atmosfer bile yokken nasılsa DNA oluşmuştur. DNA sıcaktan bunalmış, kendi çevresinde zar oluşturmuş. sonra tek hücreli olmaya karar vermiş, yani canlanmıştır.
Onlara göre bu tek hücrelilerin canları bir gün sıkılmış “toplu halde birlikte yaşayalım” demişler ve çok hücrelileri oluşturmuşlar.
Olmamış bu çok hücreliler, toplanmışlar balık olmaya karar vermiş, yüzmüşler.
Balıklar “yav şu kara nasıl bir şey” diye merak ederek karaya ayak basmışlar.
Karada sürünürken, yürümeyi, yürürken, koşmayı, koşarken uçmayı bile öğrenmişler.
Hatta bunların bazıları fil olurken bazıları sinek olmayı tercih etmiş.
Olmamış iki ayakları üzerinde yürümüşler.
Yürürken düşünmüş, akıllanmış ve sonunda da İnsan olmuşlar...
Söylerken bile saçmalığı her yerinden akıyor.
“Buna gerçekten inanıyor musunuz?” diye sorduğumuzda ise şu karşılığı verecekler. “O öyle değil” Peki nasıl?. Çıt yok. Hayatınızda Allah için bir Evrim kitabı okudunuz mu? Yine çıt yok.
Hoş olay bilimsel olmadığı için aklı başında biri bile azıcık düşünse saçmalığı anlar.
Hayatında bilimsel bir kitabın kapağını açmamışlar niye tartışırlar peki?.
Çünkü din düşmanlığı gözlerini kör etmiştir.
Çünkü Evrimin saçmalıklarına inanmak, dine inanmaktan daha mantıklı gelir onlara.
Çünkü maymundan gelmek, Adem’den olmaktan daha güzel görünür.
Çünkü tesadüf tanrısı, Yüce bir Yaratıcı’dan daha akılcıdır(!)
Çünkü bilgileri yoktur. Bilseler zaten tartışmanın anlamsız olduğunu bilirler.
İnsanı geçtik, hayvanı bitkiyi geçtik, balığı vs geçtik, tek hücrelileri bile geçtik sadece tek bir DNA’nın oluşması ihtimalinin katirilyon katirilyon katirilyon katirilyon,...da bir olduğunu biliyor musunuz?. (1 rakamının yanına 620 sıfır atın) Yani.. İMKANSIZ...
1 ton demir çubuğun kendi kendine bir Ferrari olma ihtimali bile DNA’nın tesadüfen oluşması ihtimalinden büyüktür.
Sadece DNA için ihtimal bu. Şu muazzam kainat içindeki trilyonlarca canlının oluşma ihtimalini size bırakıyorum. Tesadüfe yer olabilir mi?.
Hayır diyorsanız olayların bir tesadüf olmadığını düşünüyorsanız, bunların hepsinin üstünde bir gücün, belli bir programın varolduğunu düşünüyorsanız... İşte bu düşüncenizin bilimsel karşılığına “Yaratılış Teorisi” deniyor.
Evrim teorisi.. Bu da Yaratılış Teorisi. Peki sizin tartışmasını yaptığınız Bilim ve Teknik dergisi yayın hayatı içinde hiç Yaratılış teorisine yer verdi mi?.
42 yıl boyunca binlerce kez Evrim teorisini yazan bu bilim(!) dergisi hiç Yaratılış teorisine ilişkin tek bir satır karaladı mı?
İkisi de teori değil mi?
Ama bunu savunursanız bizim at gözlüklü Evrimcilerimiz sizi gericilikle suçlayacaktır.
Bırakın onlar maymundan geldiklerine inansınlar.
Bunların ataları bir zamanlar dünyanın yuvarlak olduğuna ve döndüğüne de inanmamıştı.
Peki sizce de herşey tesadüf mü?."
Mehmet KIVANÇ - Haber 7
bu yorumun üstüne söylenecek yok bence...

Yukarı Alt