'Aksu'yu takdirle karşılıyorum'
100. yılda Beşiktaş Başkanlığı yapan Serdar Bilgili, Murat Aksu'nun aday olma düşüncesini olumlu karşıladı: Mali yükün ağırlaştığı bir dönemde aday olmak cesaret ister.

Beşiktaş’ta kongreye daha aylar var, ancak genel kurul rüzgarları şimdiden esmeye başladı... Rodrigo Tabata’ya ödenen 8 milyon Euro’luk bonservis bedeli muhalefetin sabrını taşırırken, 2010’un ocak ayındaki seçimler öncesinde başkan adaylığı için Murat Aksu’nun ismi geçiyor. Aksu’nun adaylık için bir adım öne çıkması Siyah-Beyazlı camiada büyük yankı uyandırırken, FANATİK, geçen sezonu çifte şampiyonlukla tamamlayan Beşiktaş’ın önde gelen isimlerine son gelişmeleri sordu.

‘Hizmet edeni sırtımda taşırım’

100. yılda şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş’ın başkanlık koltuğunda oturan Serdar Bilgili ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ın çok büyük bir kulüp olduğunu dile getiren Bilgili, “Bu kulübe hizmet etmek isteyen herkesi başımın üzerinde taşırım. Özellikle böylesine ekonomik krizin tüm dünyada hissedildiği bir dönemde, mali yükün bu kadar ağırlaştığı bir süreçte Beşiktaş Başkanlığına aday olmak gerçekten de cesaret ister. Bu nedenle de Murat Aksu’nun almış olduğu bu kararı takdirle karşılıyorum. Umarım Beşiktaş için hayırlısı neyse o olur” ifadesini kullandı.

Kolot: ‘Mutlu olurum’

Yıldırım Demirören Yönetimi’nde yer alan ve daha sonra görevinden istifa eden Celal Kolot, “Beşiktaş’ta muhalefetin olması beni gerçek anlamda sevindirir. Son zamanlarda neredeyse tek başıma konuşuyordum. Murat Aksu seçime girecekse gerçekten çok mutlu olurum. Çünkü iyi bir muhalefet, daha güçlü bir Beşiktaş demektir. Sonuçta Beşiktaş kazanacaksa eğer, elbette sevinenlerin başında ben gelirim” ifadesini kullandı.

Kalkavan: ‘Önce proje’

Camianın önde gelen isimlerinden İhsan Kalkavan ise şu yorumu yaptı: Murat da, Yıldırım da yakınım. Hatta Murat evladım gibi. Ama bunun önemi yok. Adaylar çıkar, programlarını anlatırlar. Hangisi projeleriyle bizleri ikna ederse, kendisine inandırırsa ona destek veririz. Yoksa babamın oğlu çıkar, ama Beşiktaş adına yeterli projeleri sunmazsa, ben ona da oy vermem. Murat bir avukat ve Beşiktaş’taki gelişmeleri yakından takip ediyor. Kulübün içinde bulunduğu durumu çok iyi biliyor. Demirören için yapılan eleştirilere de katılmıyorum. Sonuçta elinden gelenin en iyisini yapmak için çalıştı. Yaptı ya da yapamadı. Bu ayrı bir konu. Allah yardımcıları olsun, maddi-manevi her açıdan Beşiktaş’a hizmet verenlerin arkasındayız...

Keçeli: ‘Tecrübesiz değil’

Beşiktaş’ta bir süre yöneticilik yapan Metin Keçeli, Aksu’nun tecrübesiz olduğu görüşlerine katılmadı. Keçeli, “Beşiktaş’ta yönetimin alternatifsiz olduğunun düşünülmesi büyük yanlıştı. Bu açıdan bakılırsa, Murat Aksu’nun başkan adaylığının ortaya çıkması gayet iyi oldu. Sonuçta mevcut yönetim büyük hatalar yaptı, borç ciddi rakamlara çıktı ve işte bu durum futbol takımının başarısını bile gölgede bıraktı. Beşiktaş camiası artık eski istikrarlı günlere geri dönmek istiyor. Murat Aksu başkanlığa aday, inşallah tecrübeli, değerli başka arkadaşlarımız da çıkarlar ortaya... Serdar Bilgili, 3 yılın ardından koltuğa oturdu; Yıldırım Demirören iki dönem yönetimde kaldıktan sonra Başkan oldu. Bu nedenle Murat Aksu hakkında ‘genç, tecrübesiz’ eleştirilerine de katılmam” dedi.​

Fanatik

Yukarı Alt