- Resim Silinmiş.
İran, nükleerden vazgeçmiyor. Ahmedinejad, İran'ın bu konudaki tavrını açıkladı ve ABD'yi uyardı.
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran'ın da büyük güçlere yaptırım uygulayabileceğini söyledi. Ahmedinejad'a göre ABD'nin elinde kitle imha silahları bulunuyor ve önce bu silahların yok edilmesi gerekiyor.

Ahmedinejad, Japonya'nın NHK televizyonuna verdiği mülakatta, İran aleyhine alınan yaptırım kararlarını yasa dışı ve gayriresmi olarak niteledi.

İran Cumhurbaşkanı, "Büyük güçlerin yaptırımları karşısında henüz aşırı tepki göstermiş değiliz. Ancak onlar, sınırı aşmak isterlerse o zaman İran halkı cevap verecek ve biz de onlara karşı yaptırım uygulayabiliriz" ifadesini kullandı.

Diğer milletler gibi İran halkının da nükleer enerjiden yararlanmak istediğini ve bu hakkın uluslararası yasalarca teminat altına alındığını anlatan Ahmedinejad, "İran'ın nükleer enerji programına karşı çıkılması hukuki değil, siyasidir. Nükleer enerji faaliyetlerimizin tamamen barışçıl olduğunu herkes biliyor. Bunu, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) raporlarında teyit etmiştir" dedi.

Ahmedinejad, "Çok ilginç, Japonya'ya karşı atom bombası kullananlar ve bugün ambarları kitle imha silahlarıyla dolu olanlar, İran'ın nükleer enerji elde etme hakkına muhalefet ediyor" diye konuştu.

Batı ile nükleer müzakerelerde, ortak noktaların öncelikli olarak görüşülmesinin ihtilaflı konuların çözümünü kolaylaştıracağını belirten Ahmedinejad, "mantık, adalet, yasa ve saygı temelleri üzerinde müzakerelere hazır olduklarını" yineledi.

Ahmedinejad, "İran halkına karşı düşmanca politikalarından vazgeçmesi halinde ABD ile görüşebileceklerini" bildirdi.

İran Cumhurbaşkanı, "Washington yönetiminden, başka ülkelerin içişlerine karışmak yerine kendi sorunlarını çözmesini" istedi.

Kaynak:İnternetHaber

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Journalist

Aileden
nükleer silah Türkiyedede var ABD de de fakat ABD iran gibi güçsüz bir ülkeye saldırmak için zamana yayılmış politika izliyor İran daha kendi petrolünü çıkaramıyo neyine gerek nükleer enerji :D

hatta geçenlerde Türkiye ye olan ziyaretinde Cumhurbaşkanına şirketleriniz gelip bizim petrolümüzü çıkarsınlar hertürlü kolaylık gösterilecektir demişti 8)

StarkDrache

Bilgiliyim
ARK0 demiş ki:
nükleer silah Türkiyedede var ABD de de fakat ABD iran gibi güçsüz bir ülkeye saldırmak için zamana yayılmış politika izliyor İran daha kendi petrolünü çıkaramıyo neyine gerek nükleer enerji :D

hatta geçenlerde Türkiye ye olan ziyaretinde Cumhurbaşkanına şirketleriniz gelip bizim petrolümüzü çıkarsınlar hertürlü kolaylık gösterilecektir demişti 8)
Sen Amerika Dışındaki Tüm Devletlere Karşı Küçümseme Duygusuyla Bakıyorsun...
Ama Unutma ; Unmadığın Taş Baş YARAR.

Journalist

Aileden
ABD dışında güçlü olduğuna inandığım tek güçlü ülke Türkiye dir :wink1:

diğerleri açık oynamayı seviyo tamamen göz boyamak için fakat Amerika ve Türk askerinin şov yapmadığını vede şov yapmaya ihtiyaç duymadıklarını herkes bilir :wink1:

StarkDrache

Bilgiliyim
ARK0 demiş ki:

diğerleri açık oynamayı seviyo tamamen göz boyamak için fakat Amerika ve Türk askerinin şov yapmadığını vede şov yapmaya ihtiyaç duymadıklarını herkes bilir :wink1:
Rusya , Çin Gibi Ülkelere Normal Pencereden Bakmayı Denemlisin..

Journalist

Aileden
StarkDrache demiş ki:
ARK0 demiş ki:

Rusya , Çin Gibi Ülkelere Normal Pencereden Bakmayı Denemlisin..
Çin:ezeli düşmanımız+topraklarındaki istikrarı sağlayabilmiş değil halkın silah bulundurması yasak.
asker sayısı olarak fazla fakat ellerindeki silahlar son derece basit teknoloji seviyesi desen çok altlarda.

Rusya:Anadolu topraklarına geldiğimizden buyana gizli düşmanımız Türkiye üzerindeki emelleri akdeniz üzerinden sıcak denizlere açılmak şuanda görevli asker sayısı 1milyon civarı(türkiyeden biraz fazla) fakat savaş esnasında silah altına alabilecekleri max.asker sayısı 2milyon(Türkiyenin 3milyon)
Askerleri Disiplinsiz,fakat çin ile kıyaslarsak askeri açıdan büyük bir teknolojik üstünlüğe sahip.

:wink1:

StarkDrache

Bilgiliyim
Çin ; 1 Milyarın Üstünde Nüfus Gücüne Sahip , Dünyadaki En İyi Ekonimye Sahip Ülke. Ordusu En Zor Şartlar Altında Eğitim Almakta.

Rusya ; Bence Dünyadaki En Güçlü Ülke ! Özellikle Denizde Dünyanın En İyi Teknolojisine Sahip Olmakla Beraber Kara Ordsunuda 100Km Lik Mesafeye nokta Atışı Yapabilen Tank Vb... Aletlere Sahip Olan Bir Ülke. ABD Karşısında Tek Eksikliği Havadır.

NOT : Dost-Düşman Ülke Diye Bir Şey Yoktur. Olay ; Çıkardır.

Journalist

Aileden
irandan girdik çin den çıktık :D

çin:nüfus bir güçtür fakat ekonominiz iyi değilse bir handikaptır daha ülkesindeki enerji ihtiyacının yarısını dahi karşılayamaz durumdalar,Dünyadaki en iyi ekonomiye sahip ülke derken yanılıyorsun çünkü toplam bütçe olarak en iyi ekonomi ABD ye aittir!-askerleri en zor şartlar altında eğitim almakta derken herhalde çin hükümetinin aç halkının karınlarını dahi doyuramazken askere verdiği düşük maaş ı kastettin.

Rusya:ABD nin sadece askere ayırdığı para rusyanın toplam bütçesinden fazlayken nasıl en güçlü ülke olabiliyor :roll: (tabi o senin fikrin)

neyse fazla uzatmayalım sıkılmasın millet ben başka post atmıyorum :mrgreen:

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Hepsi sömürücü birşey demiyorum savaşa çatışmaya kavgaya ne gerek var dostça geçinemiyorlar mı sanki çok mu zor ki? şu Dünya'da bütün ülkeler dostça yaşayıp ne eksikleri varsa paylaşsalar çok mükemmel olur ama neymiş kardeşim benim ülkem geri kalamaz benim ülkem daha güçlü benim ülkem daha iyi bu ne şimdi :roll: söylenecek birşey yok benim düşüncem sadece şu Dünya'da geçirebildiğin kadar iyi günler geçirmek başka birşey yok 8)

Çin'in ne yaptığını dünya bilmiyor adamlar aktüel kameraya bile izin vermiyor ülke içine sokmana

çin dünya için kapalı kutu :coffee:

arko irana nükleerr teknoloji yok da ne var adamların her yerinden uranyum cıkarıyorlar haber ızlmıyormusun bıde Türkiyeyi çok fazla büyütme gözünde Rusya Amerika bunlar küçük ülkeler değil tamam Türkiye Ufak bir askeri güce sahip değil ama onların daha iyi bu arada savaşta artık sayının önemi yoktur 3 kişinin yaptığı bir c4 1000 kişiyi öldürebilir untma:) :wink1:

Journalist

Aileden
yorum yazmıycam dedim ama şunu söylemeden edemiycem

sen çok haber izlemişsin haberlerde gösteriş budalaları ülkeleri gösterirler sen ve senin gibilerde iran ı rusya yı madah bişey zannederler Irakda zamanında ABD ye kafa tutuyordu hatta saddamın sükut füzelerinden herkes korkuyordu Cumhuriyet muhafız ları vardı saddamın ordusu büyük diyorlardı

Ama savaş çıktı ABD sükut u alem bize bağlıdır dedi :D ve bağdat dahi 1gecede düştü :D

işte ülkelere kafa tutmaya gerek yok bızımkı guclu onlarınkı guclu dıe kımde ne war bılemeyız degıl mı bu arada benım ıraka dsestek werdıgım yok buyuk ulkelerı soyledım

addIcFb

Aileden
Hancock demiş ki:
Hepsi sömürücü birşey demiyorum savaşa çatışmaya kavgaya ne gerek var dostça geçinemiyorlar mı sanki çok mu zor ki? şu Dünya'da bütün ülkeler dostça yaşayıp ne eksikleri varsa paylaşsalar çok mükemmel olur ama neymiş kardeşim benim ülkem geri kalamaz benim ülkem daha güçlü benim ülkem daha iyi bu ne şimdi :roll: söylenecek birşey yok benim düşüncem sadece şu Dünya'da geçirebildiğin kadar iyi günler geçirmek başka birşey yok 8)
Orası öyle gerçekde bu zaten ama.. :roll:

Yukarı Alt