1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Afrika'nın 'vuvubela'sı!

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Afrika'nın 'vuvubela'sı!
    Statta kulakları sağır eden, televizyonun ise sesini kapattıran Vuvuzela, çıkardığı gürültüyle herkesi çileden çıkardı. Fransa'da Evra, Uruguay maçının faturasını bu boruya kesti.

İlk kez bir Afrika ülkesi Güney Afrika’da düzenlenen kupa daha başlamadan, kendisinden söz ettiren Vuvuzela adlı müzik aleti, turnuvanın en çok tartışılan unsuru oldu. Maçların bile önüne geçmeyi başaran vuvuzela, statlarda kulakları adeta sağır eden sesiyle herkesi çileden çıkarmayı başardı. Bu müzik aletinin yasaklanması için internet siteleri kurulurken, FİFA’nın henüz konuyla ilgili somut bir girişimde bulunmaması dikkat çekti. Hatta Fransa’nın kaptanı Patrice Evra, A Grubu’ndaki ilk maçları olan Uruguay mücadelesinde golsüz berabere kalmalarının sorumlusu olarak vuvuzelaları gösterdi.

Hastalığa davet çıkarıyor

İngiltere Premier Ligi’nde Manchester United’da oynayan Evra, “Sadece statlarda değil, Güney Afrika’nın her yerinde ve her saat bu borunun çıkardığı sesi duymak zorunda kalıyoruz. Uruguay karşılaşmasının oynandığı gün sabah saat 06.00’da uyanmak zorunda kaldım. Ayrıca maç sırasında da birbirimizi duyamadık” ifadesini kullandı. Vuvuzela’nın gürültünün yanı sıra, üflemeli bir çalgı olduğu için solunum yoluyla bulaşan hastalıklara da davetiye çıkardığı vurgulandı.​

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    amma reklamını yaptılar aletin hiç konuşmasalar usuldan yasaklanırdı şimdi milli çalgımız hesabına hayatta yasaklanmazda makara:

3. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok gıcık oldum şu alete.Nerde görsem"vuvuzela" kelimesini yada sesini nerde duysam içimden sövüyorum afrikalılara :lol: