1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Acaba ekran kartimi ana kartmı powermi sorunlu ?

1. Orpheus

Orpheus Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Arkadaslar bende bi makine war nuhnebiden kalma demiim de oyunlarda problemim war
    ana kart : asus p5sd2-x
    ekran karti: ati radeon ax-550
    ram:512 ddr 400
    islemci : p 4 3.0
    powerda 350 w.
    200 gb hdd dvd rw ve bilimum gerecler war.
    vs vs vs.
    evet simdi sorun sudurki nieyse bazi oyunlari sro dahil oynuyamiorum gel gorelim cabalda veya morrowind de sorun cikarmiyan bu makinesel sahsiyet warcraft ta bile takilior :)
    tam olarak karsilastigim sorunu acikliyayim ya makine kendine res atior ya takili kalior(buda su sekilde simsiyah bir ekran ekran isigim yanip sonuor ama makine acik :lol: ) yada calismasini kendi kendine sonlandirio ekran karti
    bu arada isinmadan kaynali vpu recovery i etkisiz durumda birak timi ayrica soliyim.
    simdi acaba power yeterli gelmiyorumu? yada ana karttami sorun war yada ekran karti uyumsuzlugu mu soz konusu ?
    bu arada ilave olarak soliyim ekran kartim 256 mb olup pcı express :)
    evet yardim ve gorusleriniz icin simdiden herkesin eline koluna sağlık. kolay gelsin hayirli günler dilerim :)

2. LibLibi

LibLibi Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Freak
    ayni ProbLemi bende yasadim arkadas !

Bilgisayarini icini güzel bir ISLAK bezle sil !!!!
    fanlarini güzel sil !!!
    sonra bu saka deiL bi elektrik SüpürgesiyLe fanin icini temizle süpürgenin ucunu cikar o borusunu ( :mrgreen: ) fanin hemen üstüne koy fan ötecektir wuuuuuuuuuu diye :lol: sonra güzel kapat arkasindaki Power Fisini geri tak ( tabi bunlari yaparken bilgisayara elektirk gitmesin fisleri cek)

valla kardes he bide bilgisarani ciplak birak üstünü cikar birak öyle calissin hic problem yaratmaz benim bilgisayarimin suan fani gözüküyo + ekran karti ramlar hard disk xD ama manaq caLisiyo ben böyLe yaptim ve 0 restart 0 kasmak :mrgreen:

3. Punsier

Punsier Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Power suppyli degistir atinin ekran kartlari asiri enerji harcadigi icin bilgisayarin vpu recoverye giriyor ve reset atiyor yada kitlior
    450 w power supply sorunu cozecektir

4. Orpheus

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iide benim biricik ifot abim bizim memete aldik ati hemde paylasimli adamda 250w power war dual core falan banamisin demio :) anlamadim ki ben bu işi :lol:

5. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    bir makina restart atıyorsa ilk problem ısıdır, kısacası kasanızın içerisinde neler ısı sorunu yapar bunlara bakalım işlemci sorun çıkartmaz sen takmamışsındır sorun yoktur diye geçiyorum ram zati ısınsa her zaman ısınır geriye ekran kartı kalıyor ki çok tırtım.net bir kartın var x550 çok zorlar seni ayrıca onun soğutması çok iyi değildir ATI chipsetli ekran kartlarının en büyük sorunu ısıdır hızlı ekran kartları yapar ATI lakin çok ısınırlar bu yüzden extra fan takabilirsin veya baska bir ekran kartı ile denersen tam cevabı bulabilirsin.

6. sizofrentrx

sizofrentrx Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede vardı. benim kasa dewamlı açık olduğundan işlemcinin fanı ile işlemcinin arası zamanla kapanıyor. ve fan soğutmuyor sürekli reset alıyordu makina. en güzeli bi hava tuturuyosun gıcır gıcır oluyor. buda ısınma problemi sonuçta. 2 kez olduğunda bugün yarın temizlerim derken mainbordu yaktım. Cpunu kontrol birde bir program vasıtasıyla bilgisayaırn ısı değerlerini kontrol et mutlaka biri kritik değere ulaşacaktır.

7. BOSPHORUS

BOSPHORUS   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende atı 9550 var 6 aydan beri nonstop çalışıyor. o yüzden ati ekran kartlaına laf atmayın dolarım :lolmuch: :lolmuch:

8. Orpheus

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hmmm peki biri bana sağlıklı olan makinesindeki ısı değerlerini not olarak dusebilirmi karşılaştırma acısından.