1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Abisi PKK'lı kardeşi Mehmetçik!

1. StarkDrache

StarkDrache Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi kardeşe, kardeş abiye dağta kurşun sıkıyor! Dün çatışmada öldürülen teröristin cenazesine asker kardeşi özel izinle katıldı!
    Asker, gece gündüz hain tuzakları kuranları kovalarken Hakkari'den bugün sabah saatlerinde gelen bir haber, Türkiye'nin yıllardır yaşadığı dramı tüm boyutlarıyla gözler önüne serdi!

Şırnak'ta öldürülen Kendal Polat adlı teröristin cenaze törenine, Kastamonu'da vatani görevini yapan bir isim daha katıldı. İşte o mehmetçik teröristin kardeşi Veysi Donuk!

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen PKK terör örgütü mensubu ‘Kendal Polat’ kod adlı 26 yaşındaki Adnan Donuk’un cenazesi Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ne bağlı Çomak Köyü’nde toprağa verildi. PKK mitingine dönüşen cenazeye, izin kullanarak köye geldiği belirlenen teröristin Kastamonu’da vatani görevini yapan asker kardeşi 21 yaşındaki Veysi Donuk da katıldı. Üzgün olduğu görülen kardeş Donuk gazetecilere konuşmazken, cenazeye katılanlar, “Artık kardeş kanı akmasın. Bu ülkede annelerin ağlamasını istemiyoruz” dedi.

BÖLÜCÜ SLOGANLAR

Kürtçe yazılı, ‘Şehit Namırın’ (Şehitler Ölmez) ve ‘Biji Apo, Biji PKK, Biji HPG’ (Yaşasın Apo, Yaşasın PKK, Yaşasın HPG) pankartları açan yaklaşık 500 kişi, ‘Sayın Öcalan’, ‘Öcalan’sız dünyayı başınıza yıkarız’, ‘İntikam, intikam’, ‘Vur gerilla vur, Kürdistan’ı kur’, ‘Suruç ovası Apocular yuvası’, ‘Biji Serok Apo’ (Yaşasın Başkan Apo), ‘Şehit Namırın’ (Şehitler Ölmez), ‘HPG cepheye misillemeye’ sloganları attı.

2 kilometrelik yolu sloganlar eşliğinde yürüyen grup, teröristin cenazesini son kez evine götürdü. Kadınlar tarafından zılgıtlarla karşılanan cenaze, evde bir süre bekletildikten sonra, mezarlığın yanında bulunan boş alanda briketlerin üzerine konularak cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası köy mezarlığında sloganlar eşliğinde cenaze defnedildi. Defin işlemi sırasında DTP’li Suruç Belediye Başkanı Ethem Şahin ile DTP İl Başkanı İbrahim Ayhan’ın da mezarlığa geldiği görüldü.

ASKER KARDEŞ CENAZEDE

3 yıl önce PKK saflarına katılan ve 21 Ağustos’ta çıkan çatışmada öldürülen terörist Adnan Donuk’un kardeşi Veysi Donuk’un ise Kastamonu’da vatani görevini yaptığı ortaya çıktı. Askerliğinin bitimine 6 ay kalan jandarma er Veysi Donuk’un yaklaşık 10 gün önce izin kullanarak ailesinin yanına geldiği öğrenildi. İznini kullandığı sırada ağabeyinin ölüm haberini alan, cenaze sırasında üzgün olduğu görülen ve yakınları tarafından teselli edilen Veysi Donuk, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. PKK’lı ağabeyi öldürülen Veysi Donuk’un, önümüzdeki günlerde izninin bitmesiyle birlikte vatani görevini tamamlamak üzere yeniden Kastamonu’daki birliğine teslim olacağı kaydedildi. Ağabeyi çatışmada güvenlik güçlerince öldürülen Veysi Donuk’un yakınları ise, ülkede akan kanın durmasını istedi. Kürtçe konuşan ve gazetecilerin görüntü almasını istemeyen kişiler, ”Artık hiçbir annenin ağlamasını, kardeş kanı akıtılmasını istemiyoruz. Ölen de, öldüren de bizim evlatlarımız. Birileri bu akan kana artık dur desin” diye konuştular.

Alıntıdır

2. bahrey

bahrey   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuraya bak kaç kişi bakmış 1 kişi cevap yazmamış ne kadar duyarsız bi toplumumuz var!

3. StarkDrache

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten Artık Başlık Açınca Bedava Bot Diye Açıcam. Dünya Kimsenin Umrunda Değil. Bıçagın Kemiğe Dayanmasını Bekliyorlar. Türkiyenin Yöneticilerine Laf Atıyoruzda Kendi İçimizi Temizleyemedikki :think:

4. Rapche

Rapche Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herşeyi geçerimde şu DTP'ye göz yummaları gerçekten kanıma dokunuyor. Ya başımızdakiler gerizekalı bazı şeyleri göremiyor yada bundan herhangi bir çıkar sağlıyorlar. Ama birilerinin artık buna bi dur demelerinin zamanı çoktan geldide geçiyor bile.

5. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Aynen Katılıyorum Cok Haklısın :beer:

6. RoyalFlush

RoyalFlush Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    jeofizik mühendisi
    Artık kardeş kanı akmasın diyenler nasıl oluyorda oradaki pkk lı gurubun sloganlarına ses çıkarmıyorlar?

7. DaK

DaK Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer G.Doğu'yu daha yaşanabilir bir bölge haline getirmezlerse daha çok böyle haberler okuruz. Bir tane gözcü klubesine 1 trilyonluk füze atıcağımıza o " 1 Trilyon" u oraya yatırım yaparsak harcamamız lazım. Ordaki adamın herşeyi olsa buna devam ediceğini mi zannediyorsunuz ?

8. Rapche

Rapche Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yokluktanmı teröristlik yapıyorlar bunumu demek istiyorsun ?

9. DaK

DaK Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam olarak olmasa da evet. Eğer karınları tok olsa böyle kışkırtmalara gelmezler.

10. Rapche

Rapche Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki İstanbul veya başka gelişmiş şehirlerimizdeki insanlarıdamı karın tokluğuna kandırıyorlar

11. DaK

DaK Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tek nedenin o olduğunu söylemedim söylediklerim %80 i için geçerli. Eğer %80 olmaz ise geriye ne kalır ?.. Neyse kötü bi haber..

12. Rapche

Rapche Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sana katılmıyorum hocam karın tokluğuna vatan satılmaz. Ha satıldı diyelim dağlardaki yaşam çokmu farklı olucak aynı şey sanki dağlarda lüks içinde yaşayacaklar.

13. DaK

DaK Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Katılmamana saygılıyım da birşey sorucam. Sadece asker ile bu işim çözümleneceğini mi düşünüyorsun ?

14. MassiveAttack

MassiveAttack Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bu konuyu tartışan ve sonuca varan kimseyi daha görmedim..

Ucu açık bir tartışma isterseniz uzatmayın fazla..

15. Rapche

Rapche Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle hocam bu işlerin altında çok işler vardır buna adım gibi eminim. Yoksa koskoca Türk ordusuna karşılık bir avuç pkk'lı sencede biraz ilginç değilmi ? Askere tam yetki verilse sokağa çıkma yasağı koyulsa pkk'nın kökünü kazırlar ama dediğim gibi karışık olaylar bunlar.

16. StarkDrache

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    +1

Ayrıca ; Kızılırmak Benim Köyümden Geçiyor Ama Köyümde Su Şebekesi Yok. Ankaraya Ordan Borularla Hat Çektiler Ama Benim Köyümde Hala Su Yok. Ben Dağa Çıkıp Belediye Başkanına Yada Güvenlik Güçlerine Saldırırsam Çözüme Ne Kadar Yaklaşmış Olurum? :think:

17. RoyalFlush

RoyalFlush Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    jeofizik mühendisi

Doğru.25 senedir ülkenin başında bu bela.25 senedir kimse çözüm bulamamış.Bizmi bulacağız? :roll:

18. alpay29

alpay29 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

sadece o bölgeye özgü karın açlığı.... yada kandırlmaya çokmu yakın....karadenizde iç anadoluda neden olmuyorda hep özellikle o bölgede oluyor...buldular bir yara birileri kaşıyor...her karnı aç olan vatan haini olursa nereye kadar....
    .

19. DaK

DaK Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Herkesin dediği gibi uzamasın daha fazla; ama G.Doğu'da ne kadar işlebilir toprak var? Kaç tane okul var ? Ne kadar meslek alanları var ? Sonra da Karadeniz'de ve İç Anadolu'da ne kadar var .. Ve hepsi mi terörist oluyorlar dedim ben :S . Eğer bu konu sadece asker ile çözülebilirse ne mutlu bize ! Neyse bunlar benim düşüncem. Eğer tartışılmak istenirse de tartışırım; ama ozelden,msnden olabilir. Buraya yazmıcam 1 tane daha .

20. V.I.P

V.I.P Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Beyin yıkama diye buna diyorlar sanki dağlarda 5 yıldızlı otel var orda hayatın en iğrencini mağaralarda yaşıyorlar aklı başında olan biri ztn bunu kabul etmez