1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Abhazya bağımsızlığa Koşuyor

1. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    ABHAZYA ASKERİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ
    Gürcistan’ın ayrılıkçı bölgelerinden Abhazya’nın lideri Sergey Bağapş, askeri seferberlik ilan ilan etti.
    Bağapş, yayımladığı kararnameyle, askeri birlikleri en yüksek alarm durumuna getirdi ve bazı ihtiyatları askere çağırdı.
    Kodori Vadisi’ne bin kişilik bir askeri birlik gönderdiğini kaydeden Abhaz lideri, askeri birlikleri takviye için ihtiyatları askere çağırdığını söyledi.
    Bağaşp, gazetecilere yaptığı açıklamada, Abhazya birliklerinin Kodori Vadisi’nin kuzey bölümündeki Gürcistan birliklerini bölgeden atmak amacıyla hareket edeceklerini belirterek, "Bağımsız olarak hareket etmeye, düzeni sağlamaya ve Gürcistan tarafından bir direniş olursa daha da ileri gitmeye hazırız" dedi.

Benim yorumum:
    Karışıklıktan istifade etmeye çalışılıyor

2. Winlerspring

Winlerspring Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen hacım.Yapmaya çalıştıkları zaten sayıları çok az olan gürci kuvvetlerinin zor durumundan yararlanıp bağımsızlık elde etmek.Lakin bağımsız olcaklarda n'olcak? İmf'Den maddi geliştirmeler için destek alcaklar, Savaş sonunda N.A.T.O kuvvetleri bölgeye gelecek ve belkide 10 yıl boyunca orda savunma ve iç huzur birlikleri olarak kalacaklar!!!Bunların kuruluşlarının ilk aylarında çevre ülkelerden enerji , hammadde, asker, sağlık ürünü vs. yardımı isteyecekler ve bu yardımlarda gelecek.Böylece eğer savaş sonucu Gürcistan die bir devlet kalırsa tüm devletlerle ilişkileri bozulmuş , halkından binlerce kayıp vermiş , askeri gücü kalmamış , kendisine bağlı özerk alanları kaybetmiş bir devlet olacaktır!!!

3. Spartan123

Spartan123 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim yorumum :

Panslavizm
    Tarih tekerrürden ibarettir.

4. mehmet125

mehmet125 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Gürcilerin durumlarında yararlanmaya çalışıyorlar.Kürtler olsa böyle birşey yapmazlardı.Kurtuluş savaşında da yapmadılar(Ermeniler gibi...).

5. belirsizzzzz

belirsizzzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    CeyRRANNCI
    Kürtler ayrı bir vatan kurmaya çalışmıyorki pkk Kürt adı altında kurmaya çalışıyor...

6. Streetwise

Streetwise Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Siyaset yapma Ercan :P :mrgreen: