New York’ta baltayla silahlı soyguncuyu kovalayan Türk kızı ABD'de günün haberi
ABD'nin New York eyaletindeki Brookhaven kasabasında bir markette çalışan Türk kızı 27 yaşındaki Hafize Şahin, gece vardiyasında dükkanı basan soyguncuya tezgahın altında sakladığı balta ile karşılık verince ülkede günün haberi oldu. ABD televizyon ve gazetelerinin geniş yer verdiği Hafize Şahin, New York’ta DHA’ya konuştu.

New York’un Long Island bölgesinde kasiyer olarak çalıştığı süpermarketi soymak isteyen maskeli ve silahlı soyguncuyu baltayla kovalayıp süpermarketin soyulmasını engelleyen Hafize Şahin, New York’ta günün kahramanı oldu. Kendisinin iki katı iriliğinde, silahlı ve maskeli soyguncuya karşı gösterdiği cesaretle kahraman ilan edilen Hafize Şahin, birçok yerel ve ulusal kanalın canlı yayın konuğu oldu. Küçük cüssesiyle çok büyük bir kahramanlık örneği gösterip, kendisine yöneltilik silaha karşın, soyguncuyu tezgahın altından çıkardığı balta ile kovalayan Şahin, güvenlik kameralarına da yansıyan dehşet dolu dakikaları DHA’ya anlattı.
Olay gecesi, babası Orhan Şahin’in işlettiği markette çalışmakta olduğu sırada, içeri giren maskeli kişinin elindeki silahı kendisine uzatıp kasadaki paraları istediğini dile getiren Şahin, “O anda polis alarm düğmesine basmaya çalıştım. Ama düğmeyi bir türlü bulamadım. Belki 10-15 dakika düğmeyi aradım, o da silah elinde başımda bekledi. Sonra benim alarm düğmesine ulaşmaya çalıştığımı farketti. Tekrar ‘Parayı ver çabuk’ diyerek beni itip kakmaya başladı'' diye konuştu. Şahin, yaşadığı dehşet dolu dakikalar sırasında çok korktuğunu, ama ‘Ne yapmam gerekir, nasıl davranmam gerekir?’ diye düşünerek kendisini kontrol etmeye çalıştığını söyledi.
Zaman geçtikçe sinirleri gerilen soyguncunun bir ara kapıya yönelmesi üzerine, kendisini dövmek için tezgahın arkasına geçmeye çalıştığını düşündüğünü kaydeden Hafize Şahin, “Silahın bana yönelik olmadığı sırada kasanın altındaki baltaya ulaştım. Silahın sahte olduğunu, beni vuramayacağını ama buraya geçip beni döveceğini, bana zarar vereceğini düşündüm'' dedi. Soyguncunun tekrar tezgahın önüne geçmesiyle birlikte, elindeki balta ile soyguncuya saldırdığını belirten Şahin, “Önce mücadele etti. Ama polisin geldiğini bundan cesaret aldığımı sandı. Oysa ben hala alarm düğmesine basamamıştım'' diyerek sözlerini sürdürdü. Şahin, kaçmaya çalışan soyguncuyu, elinde balta ile dışarı kovaladığını anlattı. Yapacak hiçbirşeyi kalmaması durumunda, soyguncuya boyun eğmek zorunda kalacağını kabul eden Şahin, “En kötü şartlarda tabii ki parayı verecektim. Ama davranışlarını gözleyince benden parayı alamayacağını düşündüm ve ‘Vermeyeceğim’ dedim'' diye konuştu.
Baba Orhan Şahin de kızının gösterdiği cesaretten gurur duyduğunu dile getirdi. Orhan Şahin, 7 yıldır işlettikleri markette daha önce de soygun girişimleri olduğunu, aynı balta ile kendisinin de markete gelen dört soyguncudan birini yaralayarak marketinin soyulmasına engel olduğunu söyledi.

[flash=425,350]http://www.youtube.com/v/d95Nj7A2h9k[/flash]

kadın acayip ince vallaha yazık hırsıza hırsızda kesin su tabancası vardı !! :lolmuch:

hırsızda bunun gibi psikopat baltazar cıksaymıs sımdı tahtalı köydeydı bızım kız :mrgreen: Allah korumus

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
walla bizim Türk kızları işte böyle eli maşalı kırarlar adamın boynunu balta satır ile Razz

Yukarı Alt