1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

ABD, Birkaç Hafta İçinde İran’a Saldırmayı Planlıyor

1. 4eweRSro

4eweRSro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hollanda İç Güvenlik ve İstihbarat Örgütü (AIVD), ABD’nin birkaç hafta içinde insansız uçakla İran’daki nükleer hedeflere saldırmayı planladığını iddia etti.
    Hollanda’nın önde gelen gazetelerinden De Telegraaf’ın, AIVD’ye dayandırarak manşetten verdiği habere göre, İran’daki nükleer endüstriye sızmayı başaran bir Hollanda ajanı, birkaç gün önce ülkesine ABD’nin olası saldırısı nedeniyle geri döndü.
    Haberde, ajanın, ABD’nin gelecek birkaç hafta içinde İran’daki nükleer hedeflere insansız uçakla saldırmayı planladığı bilgisiyle döndüğü belirtildi.
    Habere göre, ABD’nin saldırısı doğrudan İran’ın nükleer enerji faaliyetlerini yürüttüğü yerlerle askeri tesislerini hedef alacak.

Kaynak:Milliyet

2. NighTwaLkeR

NighTwaLkeR Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir dunya savası kacınılmaz yıne petrol yıne para yıne toprak yıne guc ugruna... ınsanlar ne zamn kalplerın ve buna dair gucun savasmadan kazanılıcagını ogrenıcek merak edıyorum.. imkansız gıbı bı hayal galıba bu.. bız yıne masallara donelım kapıtalızmın emperyalıst zorbaların hukum surmedıgı tek masalda sanıyorum smurfs...

3. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Anca idda ederler. O iş biraz zor işte. İranda çölün ortasına bırakılmış zavallı ırak halkına benzemez. Erken uyarı sistemleri vs.. ıvırtı zıvırtıları var. Yoksa kimse evinin zemin katında nükleer enerji faliyetinde bulunmaz...

4. MakmeN

MakmeN Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence gercek diil bu haber amerika iran a saldiramaz yemez cunku ameriaknin isi daha ezik ulkelerle iran su an nukler silahlari olan ordusu guclu bi ulke

5. shneZee

shneZee Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci.
    Askeri Açıdan fazla güçlü değil ama silah teknolojisi nükleer teknolojisi gelişmiş ülkelerden birisi eğer nükleer bir savaş olursa 3.dünya savaşı ckar..

6. furious

furious Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iran dağlıklı bi bölge amerika askeri güç olarak fazla başarılı olamaz

7. Winlerspring

Winlerspring Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak ne kadar bilgiye sahip olursak olalım bu konular bizi aşıyor.Yani Siyaset bilimleri okuyan ya da strateji bilgisi maximum düzeyde olan biri yoktur herhalde aramızda.Neyse konuya gelince ; İran&Rusya&Çin Paktı hem teknolojik hemde nüfus yönünden tüm dünyanın dikkatıni çeken bir oluşum.Bu oluşumun Orta Doğu'da ki parçası olan İran , Nükleer santrel ve Uranyum zenginleştirme faaaliyetlerinde ilerlemiş durumda ve Sürekli olarak Rusya ile iletişim halinde.Dünya devi olarak nitelendirilen Abd ise şu ana kadar sadece montrö üzerinde küçük oynamalar yaparak yanıt verebildi.Ukrayna'ya kuruluan füze savunma sistemini zaten biliyoruzdur ona değinmiyorum.Yani Abd'nin İran'la sıcak savaş durumunda olması demek Rusya'nın ve büyük ihtimalle Çin'inde İran yanında savaşı girmesi demek.Buda global çapta bir savaşın başlaması demek.Abd Bu 3 devleti özellikle Çin'i ve Rusya'yı karşınısına alacak durumda deil diğe düşünüyorum...

8. NighTwaLkeR

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    asya paktı... verdıgın bılgıler gercekten dogru ama unttugun bırsey var abd yalnız degıl..gurcıstan natoya uye olmaya calısan belkı de uye olan bır ulke tam olarak bılmıyorum ne kdr kucuck bır olay olsada rusya ıle aralarındakı gerıgınlık abdnın de bırseylerı bahane ederek turkıyenın de ıcınde bulundugu natoyu buyuk bır savasa surukleyebılır natoda genıs bır olusumdur yanı kucumsenmemelı bır de turkıyenın stratejık ve bızım acımızdan cook cook tehlıklı konumunu da dahıl edersek..bır de abdnın avrupadakı ayagı var ıngıltere..AB de savasa dahıl oldugunda turkıye bence cok kotu gunler gecırır..

9. Midbroke

Midbroke Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Saldıramaz ki , zaten Irak'ta o kadar asker kaybedildi . Abd halkı tepkiliydi bu konuda birde İran'a saldırırsa neler neler olur ...

10. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Gercek Olsada Olmasada Dunya 3.Dunya Savasına Suruklenıyor...Turkıye Bu Savasta Kilit Konumunda Olacaktır :(

11. Tarantella

Tarantella Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amerika ve israil...
    ellerindeki bombaların pimini çektiler..ve ellerinde tutuyorlar...
    iran'a saldırmak..[G]üven [Ö]zveri [T]ecrübe ister :)
    karşılarında dogru düzgün ordusu bile olmayan bir ırak halkı yok..
    kaldı ki islam devrimi öncesinde iran zaten çok gelişmişti..1980 öncesi..
    yani teknolojiyle araları hala iyi..
    bu yüzden rusya ile bagları koparan amerika böyle bir aptallık yapmaz.yapmamalı..
    yaptıgı an iran rusya yakınlaşması tavan yapar..

ps: amaan babamın oglu sanki..yapsın bakalım.

12. Tarantella

Tarantella Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çin'in rusyanın yanında katiyen yer almayacagını iddaa ediyorum..
    saydıklarının hepsi emperyalist devletlerin başında gelen amerika'dan nefret edebilir.
    fakat rusya ile çin in bu denli yakınlaşması çooook zaman alacak.
    na buraya yazıyorum.

13. NighTwaLkeR

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    baktıgın zamn rusya da sosyalıst cın de sosyalıst rejımle yonetılen ulkeler ayrıca asya paktıyla baglılar zaten daha ne kdr yakınlasabılırler..

14. Saian S.S

Saian S.S   gamer olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi
    Ne kadar basit bişi yavv o ona saldırıyor o ona , o ona bu şuna ne biçim iş yav bu Savaş bu kadar kolay mı başlatılıyor :S ne için başlatılıyor anlamıyorum tek kelime PEACE*

15. AllStAr

AllStAr Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Amele :D
    Dünya'nın böle nükleer silahlar kullanılan bir savaş olursa kaldırabileceğini sanmıyorum.Sonuçta olan herkese olacak hiç kimse karlı çıkmayacak.

16. Zardock

Zardock   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    imkansız
    o istihbaratçılarda hiç mi mantık yok biraz kurtlar vadisi izlesinler ^^
    amerika su anda böyle bı salaklık yaparsa sonu olur rusya ile durumu malum iran da yabana atılacak bir ülke değil kıytırık irandan çıkmayı basaramayan abd böyle bi iş yaparsa rusyada ustune gıdıcektır ve bence buyuk gucun sonu gelıcektır

17. StarkDrache

StarkDrache Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ABD İrana Saldırabilmesi İçin Rusyadan Kurtulması Lazım. Aynı Anda Bunlarla Mücadele Edemez...