söle light 90 fire90 bicheon 90 cold 30

coldu çek 30 a bladein defansamı ihtiyacı var blade charın atacka ihtiyacı vardır o yüzden tercih lightı yapmalısın

istersende lightın el yakmasını açar sonuna kadar bi lightı kullanıp elecktirik shock verip parry ratiosunu düşürürsen karşındakinin daha çok vurursun kaptırdıktan sonra alevin el yakmasını açarsın coldunda el yakmasını aç 30 a maxla eularda onu kullanırsın

En kral blade 90 fire 90 bicheon 90 force 30 light olur.
NEden force division geliyor. eğer 0 dan başlıyacaksan force aç derim.Ama yok ben lwl imi buldum diyosan sana önerim light 30 cold 90 fire 90 bicheon 90 dır. Neden böyle senin atağını arttıran skill kalkanın defansını siliyor cold açarak hep daha fazla vurusun hem defansından pek bişey kaybetmezsin.garment giyerek parry ihtiyacını da karşılarsın zaten...

bende onu düşündüm o skillin 4. kitapçığı yüzde 66 psy defans düşürüo sanırım onu açtıkça yüzde 70e kadar çıakr sen istedin kadar buzu aç gene o fazla bi fayda etmez lightı açarsan en azından mag atacktanda kasanırsın strlerde çok lazım el yakması onuda güçlendirmek için light şart

Titus Pullo demiş ki:
30,ice-90,fire-90,Light-90,Weapon
Katılıyorum.Sen light açma bence,ben şahsen lightı 71 den kapatıyorum şuanda parry istiyorsan garment giy parry bas.Başka işine yarayacak skill yok.İmbuesine gelince özellikle eurolarda cold imbue light imbueden sana bin kat daha yararlı olacaktır bunu da sakın unutma.Sonra colda gelen yeni phy defans skillerini kullanamayınca üzülürsünüz...

The_DifferenT demiş ki:
86 lvl blade olrak tavsiyem 30 cold bırak light çok onemli bu oyunda wepaondan sonra en onemli 2 mastery int de olsa str olsa %100 açılmalı bence
Nden? Bana parry diyosan cold aç garment giy ve parry yüzdelerini bluelerini yüksek tut.Ama Ayrıca eurolara karşı cold imbue çok kullanışlı.Reduce yapmayanlara da kök söktürür.Cold açılması akla daha çok yatıyor :detective:

Sniker demiş ki:
The_DifferenT demiş ki:
86 lvl blade olrak tavsiyem 30 cold bırak light çok onemli bu oyunda wepaondan sonra en onemli 2 mastery int de olsa str olsa %100 açılmalı bence
Nden? Bana parry diyosan cold aç garment giy ve parry yüzdelerini bluelerini yüksek tut.Ama Ayrıca eurolara karşı cold imbue çok kullanışlı.Reduce yapmayanlara da kök söktürür.Cold açılması akla daha çok yatıyor :detective:
sana bişey diyen yok ki zaten. lv 86 blade karakteri olan bir kişi olarak The_DifferenT yorumunu yapmış. Saygı duymak lazım.Herkes senin gibi düşünmek zorunda değil :))

Biz düşüncelerimizi yazarız,başlığı açan ya da bu başlıktan yararlanarak blade karaterini yapılandıracak arkadaşlar ona göre kendi kararlarını alır. Bunu aç, şunu açma diyemeyiz. Görüş belirtir,kararı karakter sahibine bırakırız.

Benim değinmek istediğim nokta da şurası : "Bir blade karakter en fazla hasarı hangi tip karakterlerden alır? int mi yoksa str mi? " Çoğunluğun int dediğini duyar gibiyim. Peki neden cold açıp phy defansa ağırlık verelim ?

EnDZoNe

cunki eline snow gibi bi silah gecerki(buna gerek bile olmaz normalde ) buda int denen ezik carakteri korudugu sure içinde senide korur int %50 açmıssa sende 30 40 açabilirnki ki bu % ler skill kullanmanı engellemez ve hiç saldirmasan bile ölmeni engeller .. int in snow u bittiginde onu koruyan bişiy olmadigi için ya kaçar yada ölür ...cold sadece fizik defansı için açılmaz !!

RoyalFlush

Bilgiliyim
snow shield ı kastetmiyor A.T.P
colddaki fiziksel defans sağlayan buff ı söylüyor.
ayrıca ben bowcuyken snow kullanmazdım.%20 açsan bile skill kullanımın zorlaşır.

EnDZoNe_ demiş ki:
cunki eline snow gibi bi silah gecerki(buna gerek bile olmaz normalde ) buda int denen ezik carakteri korudugu sure içinde senide korur int %50 açmıssa sende 30 40 açabilirnki ki bu % ler skill kullanmanı engellemez ve hiç saldirmasan bile ölmeni engeller .. int in snow u bittiginde onu koruyan bişiy olmadigi için ya kaçar yada ölür ...cold sadece fizik defansı için açılmaz !!
senin gibi int karakterlerin ezik olduğunu düşünenler bu oyunda hep kaybetmeye mahkumdur :)

kendi kendinle çelişiyosun farkında değilsin. snow shielde gerek kalmaz diyosun hem de snow açar diyosun :)
Benim full int sword/shield karakterim var, bugüne kadar hiçbir kimseden kaçmadım.Aksine str karakterler benden kaçtı.90 lvl geldiği için şu sıralar ilgilenemediğim için lvl 81'de sabit :)

Ayrıca biz Cold'u sıfırla demiyoruz Cold 30'da kalabilir diyoruz. Kararı karakter sahibine bırakıyoruz. Cold 30'da senin bahsettiğin snow shield % 23'lük bi absorbeye sahip olur.Zaten full str,elinde kalkan olan bir karakter için % 23 de yeter de artar bile. Yoksa MP sıkıntısından saldıramaz.

Ben artık karakter yapılandırmalarında yorum yazmamaya gayret gösteriyorum.Sitemizde benden daha bilgili arkadaşlar var,onlar yol gösteriyorlar zaten.Bana gerek yok :)

Yukarı Alt