1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

7 Gün bunları yapın, zekanız parlasın!

1. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    7 Gün bunları yapın, zekanız parlasın

Hangimiz bir gün yataktan kalkıp da daha akıllı olduğumuzu görmek istemeyiz ki? Bu dilek her ne kadar ütopik olarak görülse de bir bilim adamının yöntemi, 1 hafta gibi kısa bir sürede, zekayı yüzde 40 oranında artırmanın mümkün olduğunu ortaya koydu. Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nin Biyomedikal Bölümü’nden Prof. Mark Lythgoes’in 1 hafta süren programı BBC’de yayınlandı. Programa katılan 100 kişinin IQ’larında, yüzde 40 oranına varan artış görüldü. Bu artış katılımcıların programa katılmadan önce girdikleri testle, programdan sonra uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak elde edildi.

İşte bir haftalık program

Cumartesi: Dişinizi her zaman kullandığını elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Ve gözünüzü kaparatak duş alın.

Pazar: Sabah saatlerinde bulmaca çözün. Ve kısa yürüyüşe çıkın.

Pazartesi: Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin. İşe ya yürüyerek ya bisikletle ya da daha önce kullanmadığınız bir araçla gidin.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükleri öğrenin. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.

Çarşamba: Yoga, Pilates ya da meditasyon derslerine katılın. Daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun.

Perşembe: İşe daha önce kullanmadığınız bir yoldan gidin. Televizyondaki ciddi bilgi programlarını izleyin.

Cuma: Alkol ve kafein tüketmekten kaçının. Alışverişe çıkarken listeyi ezberlemeye çalışın.

2. AngeLicMoon

AngeLicMoon Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginÇ xD

3. Extrowe

Extrowe   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    denemek lazım varmı deneyen :lol:

4. Belarj

Belarj Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    konu acılalı surda ne kadar olmus deneyen birini bulman zor olucak summer4:

5. Kai

Kai Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Çarşamba: Yoga, Pilates ya da meditasyon derslerine katılın.

WTF? :mrgreen:

6. Zeratul

Zeratul Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iq testi eklenmeli nina . bunu uygulamadan önce bi test , ardından bidaha test ~ aradaki fark kapiş :P

7. Extrowe

Extrowe   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Siteden varmı deneyen varmı demedim.Araştırmalarda arttığı yazıyoda başkası denemişmi araştırmanın dışında demek istedim. :thumbsup:

8. MaPaP4

MaPaP4 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    koca hafta boyunca sadece pazartesi yemek yiycez he :D oda balık böhühühhüyt

9. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    walla bana uyuyor hepsi yapıyorum yani sıralayalım.

Cumartesi: Dişinizi her zaman kullandığını elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Ve gözünüzü kaparatak duş alın. açık kapalı duş alıyorum zati.

Pazar: Sabah saatlerinde bulmaca çözün. Ve kısa yürüyüşe çıkın. uuuu hep yaptığım birşey.

Pazartesi: Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin. İşe ya yürüyerek ya bisikletle ya da daha önce kullanmadığınız bir araçla gidin.aynen uyguluyorum.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükleri öğrenin. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.EXL'de binlerce kelime hergün öğreniyorum zati lügatım TDK gibidir 8)

Çarşamba: Yoga, Pilates ya da meditasyon derslerine katılın. Daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun.Fitness - Yüzme derslerine katılıyorum haftada 4 gün hemde.

Perşembe: İşe daha önce kullanmadığınız bir yoldan gidin. Televizyondaki ciddi bilgi programlarını izleyin. walla tivibuda geceleri isliyorum :P

Cuma: Alkol ve kafein tüketmekten kaçının. Alışverişe çıkarken listeyi ezberlemeye çalışın. tatil dönüşü bu hafta alkolu bıraktım 5 gündür içmedim ramazan sonrasında başlayacağım bayram sabahı ^^

summer6:

10. Whisk

Whisk Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Valla ilginç ama saçma geldi bana :lol: