arkadaşlar 6. kattaki komşuma net çekecem babam diyor ki kablo maliyeti 120-200 tl tutar diyo bildiğinden mi bilmediğinden mi bilmiyorum.Bana yardımcı olur musunuz bunun için neler gerekli ? kablonun metresi ne kadar

qitarist demiş ki:
arkadaşlar 6. kattaki komşuma net çekecem babam diyor ki kablo maliyeti 120-200 tl tutar diyo bildiğinden mi bilmediğinden mi bilmiyorum.Bana yardımcı olur musunuz bunun için neler gerekli ? kablonun metresi ne kadar
Öncelikle modemnizde ayrıca port olması lazım min 4 portlu modemler var. Yaklaşık 15m kablo gider 2 adetde jak toplamda 5 metresi uçlar dahil 8,5*3 = 25 tl sana max masrafı tabi modem uyumlu ise.

Melik demiş ki:
qitarist demiş ki:
Öncelikle modemnizde ayrıca port olması lazım min 4 portlu modemler var. Yaklaşık 15m kablo gider 2 adetde jak toplamda 5 metresi uçlar dahil 8,5*3 = 25 tl sana max masrafı tabi modem uyumlu ise.
Modemin uyumlu değilse sen usb ile bağlanırsın 6.kattaki ethernet ile bağlanır sorun ortadan kalkar. 8)

Bildiğim kadarıyla UTP kablosu yani 6. kata ulaştıracağın kablo 50 metreden sonra çekmiyor.Ve 50 metre olmasa bile uzak olduğu için veri kaybı olacaktır. Yani 6. kattaki komşun pek sağlıklı bağlanamaz.

qitarist demiş ki:
saolun arkadaşlar ama hiçbirşey anlamadım ddesem ?
Kablonun metresi satana göre değişir.Tahmininen ölç kaç m olduğunu ona göre al.Jak 2 tane alcaksın.Yine Melik'in hesaba çıkıyor. :P
Neresini anlamadın orayı sor? :think:
Ps: Kablonun metresi mi var? :lol: :mrgreen:
Ps2: Espiri için özür dilerim. :mrgreen:

qitarist demiş ki:
arkdaşlar vazgeçtim hiçbirşey anlamadığım için konu kilit:D
- Resim Silinmiş.

anladım mı sevgili dostum?

ps:sanata verdim kendimi bu gece

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Ethernet kablosu en fazla 50m uzaklıkta olabililir. Bunu bil. Komşunla aranı tahimin ölç ona göre yaptır kablonu. Fazla bişey tutmaz.

Takımı
Besiktas
JawBreaker demiş ki:
qitarist demiş ki:
saolun arkadaşlar ama hiçbirşey anlamadım ddesem ?
Kablonun metresi satana göre değişir.Tahmininen ölç kaç m olduğunu ona göre al.Jak 2 tane alcaksın.Yine Melik'in hesaba çıkıyor. :P
Neresini anlamadın orayı sor? :think:
Ps: Kablonun metresi mi var? :lol: :mrgreen:
Ps2: Espiri için özür dilerim. :mrgreen:
Birde bana diyorsun. :mrgreen: sin: :mrgreen:

Yukarı Alt