Tequilla

Bilgiliyim
İstanbul’da Haliç Köprüsü’nü temizleyen işçiler, refüjlerde işkence görmüş yaralı bir çocuk buldu. Dilenmeye zorlandığını söyleyen Bedrettin, iki kişinin ismini verdi.İstanbul Haliç Köprüsü üzerinde temizlik yapan işçiler, 5 yaşındaki Bedrettin'i refüjlerin ortasında buldu.

İŞKENCE GÖREN ÇOCUK KORUMA ALTINDA

Hareketsiz şekilde yatan Bedrettin’i önce yanına yaklaştıklarında, çocuğun kanlar içinde ve boğazından çamaşır ipiyle bağlanmış olduğunu gördüler. Sağlık görevlilelerinin müdahalesiyle hastaneye kaldırılan küçük çocuk, güçlükle bir kaç kelime konuşabildi.

Bedrettin, kendisini ve annesini, Abdal ve Fethi isminde iki kişinin sürekli dövdüğünü ve kendisini dilenmeye zorladıklarını söyledi. Öte yandan, çocuğun aynı amaçla babası tarafından da dövüldüğü iddia edildi.

HAYATİ TEHLİKE SÜRÜYOR

Küçük çocuğun sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, hastane başhekimi Doç.Dr. Adem Akçakaya, ilk müdahaleyi yapan Opr.Dr. Cumali Aksoy ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Önal İnaltekin katıldı.

Başhekim Akçaya, küçükçocuğun kafatasında çökme, sol el ve kulağında kanama tespit edildiği belirtti. 5 Yaşındaki Bedrettin'e ilk müdahaleyi yapan Cumali Aksoy ise hayat tehlikenin sürdüğünü ifade ederek "Yüksekten atılmış izlenimi var" dedi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Önal İnaltekin de "Aile hakkında suç duyurusunda bulunduk. Çocuk koruma altına alınacak. 5 kardeşler. Nüfuslar Adana'nın kozan ilçesine kayıtlı, dilencilik yapmak için İstanbul'a geldiklerini öğrendik" diye konuştu.

5 KİŞİ GÖZALTINDA

Bedrettin'in Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi sürerken, soruşturma çerçevesinde, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince, yaşları 10-18 arasında değişen beş çocuk gözaltına alındı.

Çocukların işlemlerinin sürdüğü, Bedrettin'in babası Ahmet ile annesi Gülseren'in de bilgisine başvurularak serbest bırakıldığı öğrenildi.

Artık O Cocukdakı Psıkolojı Oyle Bı Yerlesırkı Sokakta Cocuguna Bagıran Bırını Görse Ceker Vurur Kadını

Yukarı Alt