1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

5+1 Hoparlör Sorunu

1. Mopneet

Mopneet   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Hoparlörün 3 renkte kablosu var malum fakat dizüstü bilgisayar kullandığım için sadece kulaklık ve hoparlör girişleri bulunuyor bilgisayarımda, bende sadece 2 kabloyu kullanabilmiş oluyorum. Bu 3 kabloyu tek uçla hoparllör girişine sokabilmek için bir ürün var. Ama bu ürünün adını bilmediğim için bulamıyorum. Bahsettiğim şey üçlü priz gibi bir girişi 3'e bölüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

2. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Adı sana yardımcı olmaz, gidip derdini anlatman gerekiyor. İlle de adı lazım diyorsan
    3,5mm stereo y adapter male jack
    Turkcesi 3,5 mm y ek erkek jack.
    2tane alman gerekiyor 3 çıkış için.

3. Mopneet

Mopneet   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Electro World, Vatan gibi yerlerde vardır değil mi?

4. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Vardır elbette, oradaki görevliye direk şunu söyle; "5+1i laptopa bağlayacağım" o sana gösterecektir.

5. Mopneet

Mopneet   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen öyle dedim, bu aparat işine yaramaz, yine de 2 tanesi çalışır, ses kartı alman lazım harici dedi.

6. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Neden yaramıyor muş? ses sisteminin içinde ses sinyalinin çoklandığını anlayabilecek bir yapay zeka mı var sanki?

Hacım 5 + 1 in 6 ses girişi vardır bunlar rear left, rear rigt, front left, front right, center ve subwoofer şeklindedir. Sanırım eğer ek yaparsan gerçek 5+1 şeklinde çalışmaz ön sol arka sol ve ön sağ arka sağdan aynı ses gelir demek istemiş.

Senin ses çıkışın ise sadece left ve right kulaklık çıkışlarıdır. Sana 2 sinyali 6 yapacak bir ek lazım ve 6 değil 66 ek yapsan bile hiçbir zararı veya ses kayıbı olmaz çünkü amfi devresinin giriş direnci mega ohm seviyesindedir.

Ben daha önce bu şekilde 5+1 çalıştırdım al 2 tane, birinciyi pcye tak, ikinciyi birinciye tak, birincinin boş kalan soketine center ve sub'u tak, ikincinin çıkışlarınada rear ve frontları bağla tüm hoparlörlerden ses çıkacaktır fakat hepsi kopya ses olduğu için 3 boyut etkisi yaratmazlar sadece..

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016