1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

5+1 Fıkra

1. mertcangs

mertcangs Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Matematik
    Batı ülkelerinden birinde, matematikten sürekli zayıf notlar alan çocuğu, ailesi bir faydası olur düşüncesiyle Katolik okuluna gönderir. Bakarlar ki çocuk hep tam not almakta... Sebebini cok merak edip sene sonunda çocuğa sorarlar: "Ne değisti?" çocuk cevap verir:
    - Okulun ilk gününde artı işaretine çivilenmiş adamı görünce durumun ciddiyetini anladım."

Kadınlar
    Bigün, adamın biri sahilde tek başına yürürken bi deniz kabuğuna tekme sallamış.Deniz kabuğu biraz yuvarlandıktan sonra bi kayaya çarparak kırılmış ve içinden kocaman bi cin çıkmış. Cin sevinçle "Yüzyıllardır bu deniz kabuğunun içindeydim. Beni buradan nasıl çıkardın bilmiyorum ama bir istekte bulunmayı hakettin!" demiş. Adam da "Ben kanarya adalarını çok merak ediyorum.Şimdiye kadar orayı hep dergilerde ve tv'de gördüm,ama hiç gitmedim.Buradan,denizin üstünden bana bi yol yap; ben de canım sıkıldıkça arabama atlayıp oraya gidip geleyim" demiş.Cin, kendi kendine "yahu bunun asfaltı var,direkleri var. Dünyanın da yolu,hem denizin üstünden yol yapmak da mesele, bikere zemin sulu,..."diye düşünmüş; ve adama: "ya bu biraz teferruatlı bişey, başka bişey isteyebilirmisin? para veya ışınlanma gibi...?" demiş."Pekala!" demiş adam."Şimdiye kadar 7 kere evlendim, bunun haricinde de hayatıma bi sürü kadın girdi, ama şu kadınları bi türlü anlayamadım. Bana öyle bi yetenek verki şu kadınları anlayabileyim" demiş.Bunun üzerine cin adama bakmış ve: "Yolu kaç şeritli istersin?" demiş...

Amerikalı, İngiliz ve Iraklı Barda
    Bir Amerikalı, bir Ingiliz ve bir Iraklı barda oturmuş içki içiyorlarmış. Amerikalı içkisini bitirince bardağı havaya fırlatmış, silahını çıkarıp bardağa ateş edip parçalamış: "Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz Amerika'da aynı bardakla iki kere içki içmeyiz" demiş. Ingiliz de bunun üzerine içkisini bitirip bardağı havaya fırlatmış ve ateş ederek bardağı parçalamış: "Bizim Ingiliz kumsallarında bardak yapacak cam için o kadar çok kumsal vardır ki, aynı bardakla iki kere içki içmeyiz" demiş. Bunun üzerine Irakli da buz gibi soğukkanlı bir şekilde içkisini bitirmiş, bardağı havaya fırlatmış, silahini çekip Amerikali ve Ingilizi vurup öldürmüş: Bagdat'ta bu Ingiliz ve Amerikalılardan o kadar çok var ki, biz aynı adamlarla iki kere içki içmeyiz" demiş.

Hümanist Temel
    Temel seyahat icin Amerika´ya gitmis.Bir otobüs yolculugunda zenciler ve beyazlar arasinda önde ve arkada oturmak konusunda kavga cikmis.Bir süre takip eden Temel dayanamayip olaya müdahale etmis ve
    -Neden tartisiyorsunuz ki.Hepiniz de insansiniz beraber otursaniz neolur,farzedin hepiniz yesilsiniz demis.Herkes yerine oturmus ve otobus devam etmis.Bir süre sonra yine olay patlak vermis ve zencilerle beyazlar birbirlerine girmisler.Sonunda Temel dayanamamis ve bagirmis biktim sizden acik yesiller öne koyu yesiller arkaya...

Ev Ödevi
    Bir çocuk babasına sormuş:
    -Baba!İnsanları yapmadığı bir şey için suçlamak dorumu. Babası:
    -Elbette hayır!Demiş. Çocuk kararlı bir şekilde şunu demiş:
    -İyi o zaman ben ödevimi yapmadım.

+Bonus
    Nasıl Zengin Oldum
    Ülkenin yaşını başını almış ve en zengin işadamlarından biriyle yapılan röportajdır: Genç gazeteci çocuk soruyor,"Efendim, bugünlere nasıl geldiğinizi, bu inanilmaz servetin öyküsünü bizimle paylaşmak ister misiniz?" Ve cevap geliyor, "1928 yılıydı. 1.Dünya savaşının acılari yeni yeni sarılıyordu. Elimdeki birkaç sentten başka hiç bir şeyim yoktu. Elimdeki 5 sent ancak 1 elma almama yetiyordu, ve ben 1 tek elma aldım. Sabahtan akşama kadar elmayı sildim, pırıl pırıl oldu. O elmayı gün sonunda tam 10 sente sattım. Sabahı zor etmiştim. Ertesi sabah, elimdeki 10 sentimle 2 elma aldım. Sabahtan akşama kadar o 2 elmanın her tarafını sildim, bir güzel parlattım ve gün sonunda ikisini, toplam 20 sente sattım. Bu sistemle ay sonuna kadar devam ettim ve bir ay içersinde tam 1.37 dolar kazanmış oldum. Ertesi ayın ilk haftası karımın amcası öldü ve bize 5 milyon dolar miras bıraktı.

2. RollsRoyce

RollsRoyce   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Genç gazeteci çocuk koptum buna :mrgreen:

3. mertcangs

mertcangs Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları: