TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Emmanuel Emenike, yaşının 31 olduğu ile ilgili iddialar üzerine sert konuştu.

Kardemir Karabükspor'un 24 yaşındaki golcü futbolcusu Emmanuel Emenike, yaşının 31 olduğu ile ilgili iddialar üzerine, "Yaşımı büyültmedim, küçültmedim. Adli mercilerde hakkımı arayacağım. Bu tür haberler Türkiye'den ayrılma nedenim olabilir" dedi.Lisansında doğum tarihi 10 Mayıs 1987 görülen Emenike, bugün çıkan haberlerde yaşının 31 olduğu yönündeki iddialara tepki gösterdi. Haberden dolayı çok mutsuz olduğunu söyleyen Emenike, "Şu anda annemi de arasak ne zaman doğduğumu, aynı şeyi söyleyecek. Yaşımı büyültmedim, küçültmedim. Bu haberden çok mutsuzum. Adli mercilerde hakkımı arayacağım. Bu konuda eğer birkaç gün içinde özür dilemezlerse mahkemeye vereceğim kendilerini" diye konuştu.

"45 YAŞINDA DA OLMA ŞANSIM VAR!"

Emenike bu tür haberlerin Türkiye'den ayrılma nedeni olabileceğini belirterek, "Belki bu tarz haberler bu ülkeyi terk etmeme sebep olacak. Bu yenilir yutulur cinsten haberler değil. İnsanlara çamur atıyorsun. Bu tür haberler performansımı etkileyebilir, belki de motivasyonumu daha üst seviyeye çıkaracak ama Türkiye'den ayrılma nedenim de olabilir. Ağızlarını açıyorlar ve saçma sapan şeyler söylüyorlar. Bunlar çok ayıp şeyler. Belki burada daha fazla para kazanabilirdim. Bunu kim yaptıysa sonuçlarına katlanacak. Bu tarz haberler çok yanlış. Belki 31 yaş yerine 45 de yazabilirlerdi. Daha iyi olurdu. Belki az yazmışlar. Aslında 45 yaşında olma şansım var" şeklinde konuştu.

Ağrılarının olduğunu ifade eden Emenike, şu açıklamada bulundu:
"Şu anda ağrılarım var ve bu tarz haberleri çıkarıyorlar. Sakatlığım geçmezse, yüksek performansla sahaya çıkmayacaksam bu maçta oynamayacağım. Ama eğer en yüksek performansımı koyabileceğimi hissedersem bu maçta oynayacağım."

Yukarı Alt