Mopneet

Arkadaşlar, bir yakınıma bu bütçeye uygun bir bilgisayar önereceğim fakat sizlerin fikrini almak istedim.
Şu ana kadar aklıma yatan 2 adet bilgisayar var. Biri Asus x550vx, diğeri ise Monster Abra A5 V6.1.3. Bilgisayarın kullanım amacı Sims 4 vb. oyunlar oynamak, Powerpoint sunusu hazırlamak vs. olacak. Kullanacak kişi bilgisayardan pek anlamayan biri olacak ve 3-5 sene götürmesi gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum. ^^

Abra A5 V6.1.3 15.6" Oyun Bilgisayarı
ASUS X550VX-XX147D Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz 4GB 1TB 15.6" Fiyatı

Bayağıdır takip etmiyorum ama 3bin liralık bilgisayarın rami-ekran kartı-harddiski hepsinin aynı anda yetersiz olmaması lazım ( monster için söylüyorum )

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İyi güzel bilgisayarlar ama ikisinde de SSD yok , SSD takılması gerekiyor.

Mopneet

Bilgisayarı kullanacak kişi gerçekten çok bilgisiz olduğundan SSD'nin olayını anlatıp da ekstra para verditemem ama 3 bin TL'ye dahil olacak şekilde öyle bir bilgisayar öneriniz varsa buyrun. ^^
@lemonade
Dizüstü farklıdır herhalde ama benim bilgisayarımın da 8gb belleği var ve yeterli oluyor. :roll:

Abra iyidir başkasına bakmanıza gerek yok. Yurtdışından daha ucuza gelir ama bilmiyor dediğin için Monster'in sitesinde laptop özelleştirmelerinden 299 TL ek olarak Intel 540s 240Gb M.2 Sata taktırabilirsiniz. 3150 liraya denk geliyor böylece.

Mopneet

Monster bilgisayarların ağır olduğuna dair bir şey duydum bir de. Diğer dizüstü bilgisayarlara kıyasla böyle bir durum söz konusu mu?

Msi kullanıyorum çok memnunum. Gerek malzeme kalitesi gerek işçilik. Düşük model bir msi alabilirsiniz. Öneririm.

Monster ile msi ın modelleri neredeyse aynı. Monsterin ürünlerini aldığı iki firma var microstar ve clevo. Microstar zaten msi. Sadece marka farkına 500 liralara kadar varan fark ödemeye gerek yok. Monster cihazları freedos gelir bu yüzden ucuzdur. 1 ay kadar teknik servisinde çalıştım, cihazlarda 1 ölü piksel bile olsa panel değiştirirler. Servisten kaynaklı bir çizik olsa kasayı değiştirirler. Hızlıdırlar elden gelen cihazları aynı gün içerisinde teslim ederler. Garantili cihaz gerçekten garantilidir asus gibi kulp takmazlar.

Ağırlığın sebebi genellikle adaptördür. 980m li masa üstü i7 işlemcili laptopu besleycek adaptörde 3 kilo oluyor malesef.

Mopneet

@Collapse @Temet Nosce
Monster ve MSI'ların wifi bağlantılarında bir sorun var sanırım. Tüm kullanan arkadaşlarım wifi ile oyun oynadıklarında lag olduğunu söylüyorlar. Bu konuda bilginiz var mı?

Yukarı Alt