1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

3 Mayıs Salı günü update ile ilgili. ÖNEMLİ!

1. favretto

favretto Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Master Cooker
    CHARIM ÇALINDI NE YAPMAM GEREK?

Bildiginiz üzere 17 saatlik uzun bir update oldu.
    Joymax portal sitesini yeniledi ve yeni bir account bilgi değiştirme sistemi getirdi.
    Bu sistem ile sadece accountların İD ve G.S(gizli soru\yanıt) ile bilgileri değişebiliyor.
    Bu yüzden bazı arkadasların hatta bazı değil silkroad oynayanların %30 gibi büyük bir orana sahip kitlesi karakterlerini çaldırmış durumda. Joymax yasadışı karakter alım-satım meselesini engellemek için bu yola başvurdu. Başvururken bir çok kez uyarı yaptı ve bu sistemin getirileceği bilgisi verildi. Eğer karakterlerinizde e-mail verification (e-mail koruma) mevcut değilse ve charınızın gizli sorusu gibi önemli bir bilgisi başka şahıslar tarafından biliniyorsa charınız o kişiler tarafından kolayca ele geçirilebilir. Eğer henüz karakterinize bişey olmamış ise hemen [url=http://www.joymax.com]http://www.joymax.com\portal[/url] adresinden e-mail verification service seçeneğinden istenilenleri uygulayarak e-mail koruma yapın. Aksi taktirde charınıza elvede demek zorunda kalacaksınız.
    Eğer çoktan charınız çalındıysa yapacak birşeyiniz yok. Sadece Joymax'in Roll-Back(sistem geri alma ; bu sayede joymax istediği herhangi bir zamana sistemini geri alabilir. o tarihten itibaren hiç değişiklik olmamış gibi devam edilebilir) yapmasını beklemelisiniz. Buda joymax daha önceden uyardıgı için biraz zor gözüküyor.
    Ama ufak bir ihtimal göz ardı edilmemeli.
    Joymax bu yüzden birçok player kaybedicek akabinde birçok para kaybıda yaşanacak.
    Buda Roll-Back için bir umut vaadediyor.

OYUNA GİREMİYORUM NEDEN?

Son updateden sonra bir süre oyuna girildi.
    Ama bir süre önce ''Login'' server kapandığı için şuan giriş yapılamamakta.
    Silkroad açılış bölümünde İD ve PW yazıp çaresizce bekliyorsanız sebebi yukarıda belirttiklerimdir.

JOYMAX ÇOK YAVAŞ İŞLEM YAPAMIYORUM!

En başta belirttiğim üzere Joymax portal sitesini yeniledi. Sistem yeni olduğu için çeşitli buglar mevcut.
    Ayrıca çalınan charlarının çalınmasını engellemek için e-mail verif. ile uğraşanlar, eski sattıkları charları geri almaya çalışanlar, eskiden çaldırdıkları charları geri almak için çabalayanlar siteyi işgal etmiş durumda.
    Bu yoğunluk sebebiyle http://www.joymax.com ağır işlemektedir.

bunlar sadece benim tecrubelerimle yürüttüğüm tahminlerim. bir çok kişi çaresizce cevap aramakta umarım yardımcı olmuşumdur.Yinede Leetnock gibi joymax ile yakından irtibatı olan kişilerin geniş kapsamlı bir bilgi almasını diliyoruz. . iyi günler.

ekleme: sağdan soldan aldıgım bilgilere göre tanıgıdım herkez, herkezin çarları çalındı arkadaşlar.
    oyuna ciddi para yatıran elemanlar bunlar. o yüzden roll-back ihtimali artmış bulunmakta. zaten login server kapalı olmasıda bir çalışma içinde oldugunu gösteriyor joymax'in...

2. CosmicGate

CosmicGate Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel eline sağlık :muck:

3. Urania

Urania Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ahşap ve Makina Tasarım Uzmanı
    %30 demişsin ama benim aldıgım bilgiye göre bu sayı %90 lara çıkıyor.
    Yani oyunda charları soyulan veya çalınan %90 a yaklaştı.
    Ayrıca Joymax Türkiye Sorumlusu Güven bey ile görüştüğümde;
    "Raporumu ilettim beklemekteyiz"
    diye açıkladı..

Kısacası Bekliyoruz...

4. _By_DaDaSsS_

_By_DaDaSsS_ Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    İyi oldu iyi benim mail koruma koymama gerek yok nasıl olsa kendi halimde 8 charla takılan biriyim :) id gz kimse bilmiyor.

5. favretto

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Master Cooker
    her geçen dakika çalınan charların sayısı artıyor ...
    %30 derken elitepvpers.de ve rev6.com forumlarını kurcalayıp kafamda oluşturduğum bir tahmindi :)

6. ColdHeart

ColdHeart Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim charıda çaldılar ben nerden bileyim gizli soru ve id ile şifre değiştirilecegini söleselerdi email koruma yapardım böyle bişiden haberim yokt takmadım bende korumayı ama dediğim gibi nerden bilim gizli soru ve id ile değişeceğini okuldan geldim 101 wiz gitmiş.inş rollback gelir.

7. favretto

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Master Cooker
    adamlar uyardı kardeşim. azıcık forumları kurcalasaydın özellikle yabancı forumları açıkça belirtmişler bu sistemin geleceğini.
    yinede iplenmediyse bu joymax'in suçu değil.
    tamam joymax'in suçu değil ama oldu bi kere insanlar biton char alış-verişi yaptı şimdi onlar çöpe giderse cok büyük miktarda problem cıkıcak yani benim gözümde roll-back ihtimali %80 civarı..
    ben daha önceden haberdar oldugum için tüm charlarıma e-mail koruma yaptım başıma hiçte bişey gelmedi. o kadar sattıgım char olmasına ragmen hiçbirinide geri almaya çalışmadım insanlar kendini bilse joymax'in roll-back yapmasına gerek kalmıcak :)
    saygılar, iyi forumlar...

8. SeaLPower

SeaLPower Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
  9. ColdHeart

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sende haklısın kardeşim sana bişi dediğim yokta tek kızdıgım nokta id ve g.s dan şifre değişmesi saçma bunu yapmamalıydılar bence hata bu bide email koruma yaptınmı o mail o hesaba kitlenmemeli şifre yine mail üzerinden değişmeli fakat mail adreside değişmeli diğer oyunlarda oldugu gibi haksızmıyım :)

10. ColdHeart

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim sanada bişi demiyorum fakat id ve gs dan şifre değişcek diye bişi dedilermi nerden çıktı bu saçma olay :)

11. SeaLPower

SeaLPower Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Adamlar Portala Girdiğinizde Charınızın Email Korumalı Olduğundan Emin Olun Şeklinde Cümle Kullandı ... (Altını Cizerim EMİN OLUN Dediler ... Dediklerine Göre Bir Şey Var ..)

12. ColdHeart

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi kardeşim ne diyim haklısın ama inş roll back gelir yoksa gitti 101 char.

13. favretto

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Master Cooker
    haksızsın.
    Joymax karakter alım-satım'ını engellemek için bu yola başvurdu.
    e-mail de değişse karakter alım-satımı yine devam ederdi.
    gerci bu uygulama ile karakter alım-satımı duracak diye bişey yok sadece gizli soruya baglı olan e-maillerde yine char satışı yapılır.
    tabi alıcının güvenine baglı :)

14. metinkalkan

metinkalkan Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    106lık çarım gitti çarı aldm 2 hafta önce sınavlardan sroya ara verdim
    hiç bişeyden haberim yok ne biçim adalet bu oyuna ara veren veya pcsi bozulan adam napcak saçmalıkkkkkkkkkkkkkk

15. mani

mani Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

aynen arkadaşa katılıyorum
    ayrıca e-mail e kilitlenme olayını bende pek sevmiyorum keşke o da değişseydi ( maksat güvenlikse e-mail kilitlenmesinde haksızlar maksat alım satımı durdurmaksa haklılar :D)