Merhaba arkadaşlar.
Gündemde herkes eylem yapyor okmeydanı tayyibe mezar olacak deniyor. 3. havalimanının yapılmasını insanlar neden istemiyor 3-5 tane ağaç için mi ? sermayenin sözde hırsız basbakanın cebine gireceği için mi ? Adam köpek olarak tepkisini gösteriyor. Böyle bir ülke haline geldik. Amacım kötü değil sadece düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Şimdi arkadaşım öncelikle iyi geceler,
Gecenin bir saatinde forumda gezerken gördüm haftalardır yazmıyordum. Yazını okudum ve cevap vermemek için kendimi tuttum ama yapamadım.
Osmangazi Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Bu ayrıntıyı neden verdiğimi yazının devamında anlayacaksındır diye umuyorum. Edebi metin incelemeleri yapan bir bölümüz. her ülkenin imgeleri üzerine ayrıyeten bir yandalımız var İmgebilim adında. Metinlerin içini dışını araştırır saklı anlamları buluruz. Şimdi öyle bir yazı yazmışsınki buraya. Senin yazında benim özet olarak gördüklerim şunlar ; 3-5 tane ağaç , sermaye , sözde hırsız başbakan , köpek olarak tepki , amaç , düşünce, istemek...
Öncelikle 3-5 tane ağaç dediğin bu havalimanında 6 adet pist bulunacak ve her biri 3.750 x 60 m şeklinde olacak. http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9C%C3% ... B1#Pistler

Yani 3 5 ağaç dediğin yere binlerce ağaç dikildi zamanında. Karanlık çağda yaşıyormuşçasına ***** attığınız İstanbul'un havasını o ağaçlar temizliyor bir nevi. Sıçtığın bokun işediğin sidiğin arıtılıp geri sana içirildiği bir dünyada yaşayan birisinin 3-5 ağaç diye küçümseme yapması komik gelmedi değil.
''Sözde Hırsız'' kelime grubunu cümlede kullanarak bu konudaki düşüncelerini genel olarak özetlemiş oluyorsun ama zannımca 20 yaşını aşmış değilsin ya fiziksel ya da....
1. http://www.youtube.com/watch?v=JpaKUckKyWo
2. http://www.youtube.com/watch?v=3ejgmbNtqBU

Bunları izleyipte hala bu adama sözde hırsız diyebilen birisisin sen aynı zamanda.
''Köpek olarak tepkisini gösteriyor.'' Cümle pek olmamış çok farklı anlamlara gelebilir. Bu adamın tepkisinin köpek gibi olması, köpek muamelesi yapması, köpek taklidi yapması vs. Bilemiyorum ne demek istedin ama . Bir kaç polisin gezi eylemcilerini nasıl dövdüğünü izle. O emirlerin de bir yerden gelmesinin dışında her insan da olabilicek vicdan duygusunun , halkın arkasında durması gereken bir poliste bile yok olduğuna tanık ol.
1. http://www.youtube.com/watch?v=EOFZ0lGzB6U

Soruyu sorma amacın saçmalıktan ibaret. Öğrenmek istemiş olabilirsin doğrudur ama düşünebilen bir bireyin bu soruyu sorması -afFedersin ama- geri zekalı mısın sorusunu yöneltir adama. Koyun olmayın. 3-5 ağaç dediğiniz alanın gerçek büyüklüğünü dedenizin arka bahçesi olmadığını , nefes almanızı sağlayan temel öğe olduğunu, hali hazırda siktiriboktan 2 tane hava alanında daha 1 tane uçağa binmediğiniz *ihtimalini* unutmayın.

Son derleme : Paragraflara ayırmaya özen gösterdim. Fakat paragraf başlarında içerden başlamadı.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
5 yıl önceye kadar ağaçlar ya da doğa hiç umurumda değildi , fidan dikilecek yardım için para topluyoruz denildiğinde çevreci hippiler işleri güçleri artistlik derdim.Küresel ısınma mı ? 50 yıl sonra ancak ortaya çıkar derdim.

Bunun siyasetle vs alakası yok lakin şunu söyleyebilirim ki bu 3-5 ağaç kafasını artık aşmamız gerekiyor. Kocaeli de yaşıyorum bir yıldır , Kartepe diye bir yer var çoğunuz duymuşsunuzdur(kayak merkezi).Her yıl karlar içinde kalan kartepe son 2 yıldır can çekişiyor.Kar yok diye kaç tane rezervasyon iptali yapılmış.Yani küresel ısınma diye bir şey var , bu büyük bir gerçek ve şu an bunu hissediyoruz.Sıcakların nasıl geçtiğini biliyoruz , kışların ne kadar azaldığını biliyoruz , görüyoruz.Yıllardır hüküm süren göllerin kuruduğunu biliyoruz.Bunları görmemize rağmen hala 3-5 ağaç diyebiliyorsak bir yerde yanlışlık var demektir.Bu görüşle 15 yıl daha hareket edilirse ne olur hiç endişelenmiyor musunuz ?

Şu resimi gördüğümde de çok beğenmiştim ;

Türkçesi kısmen şöyle oluyor ; " Ağaçların beleşe wifi sağladığını düşünün , bir çok ağaç diker ve gezegenimizi kurtarırdık. Ama ne yazık ki ağaçlar sadece yaşamamız için gerekli olan oksijen'i üretiyorlar."

Ağacı ha wifi için kesmişsin , ha havalimanı için kesmişsin... Pek girmek istemiyorum o konuya ama meseleyi küçük gösterme çabası da hoş değil. 3-5 denilen yerde 657 bin ağaç söküleceğinden bahsediliyor...

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Tek bir sorum olacak, sanırım konu ile alakasını anlarsınız.
İstanbul'dan Ankara'ya gitmek için aracım ile yola çıktım. İzmit yolu kapatılmış TEM'den tek bir bağlantı verilmiş. 5 saatte gittiğim yolu 11 saatte tamamladım. Yolda bakım çalışması varmış. Hazır vaktim boş yapacak bir şey yok ne kadar süreceğine bakayım dedim. 72 gün sürecekmiş yol bakımı. Bakım denilen yol da sadece 4 km gibi bir şey ve sadece asfalt yamalanıyor. Max. 4 gün sürecek çalışma. Tek şerit kapatıp yapmak varken neden komple 100 km? 3. havaalanı yapılacağı söylenen yerde yazlığımız var ve fiyatlar ne alemde diye Yeniköy tarafına geçtim geçen gün. Kemerburgaz çıkışından Yeniköy'e geçişte asfalt yenilemesi var. Neden orada gidiş gelişte birer şerit kapatılarak yapılıyor da diğer yol 72 gün komple kapalıydı? Kime verildi ihale de boşa iş yapılmış gösterilirken kimlerin cepleri dolduruluyor?..

İstanbul’da üçüncü havalimanı inşaatı sahasının içindeki 70 gölün suyu, kanal açılarak Karadeniz’e boşaltılmakta;

Mopneet

Anlayacağın havalimanı yapılmasına değil de "oraya" yapılmasına karşıyız.
Ayrıca 3. havalimanı yapıldıktan sonra Atatürk havalimanın kapatılıp imara açılacak olması da bir başka neden olabilir.

Yukarı Alt