Fatih_Sultan_Mehmet.jpg

Osmanlı Devletine uzun yıllar başkentlik yapan İstanbul’un 29 Mayıs 1453’deki Türk ve dünya tarihini etkileyen fethinin 555.YILINI Kutluyorum.. 8)

Kutlamalar:
Kod:
İstanbul - İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, İstanbul’un fethinin yıl dönümü kutlamaları Balat-Haliç’te 29 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak ve yaklaşık 1 saat sürecek. 

Kutlamalar çerçevesinde deniz üzerine iki adet 18 metrelik ayak arasına 1072 metrekarelik su perdesi kurulacak ve perdede "Watch Out" tekniği kullanılarak, 3D teknolojisiyle üretilen "Fetih" filmi yansıtılacak. 

Kutlamalar için deniz üzerine, dans eden fıskiye sistemleri de kurulacak. Lazer ve fıskiyeler ile gerçekleştirilecek ışık ve su şovu "Fetih" filminin öncesinde izlenebilecek. 

Dünyaca ünlü müzisyen Fahir Atakoğlu, İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Haliç üzerine kurulacak bir platformda Genelkurmay Başkanlığı Askeri Müze ve Kültür Sitesi Mehteran Bölüğü ile bir konser verecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kutlamalar için müzikal şov sistemleri, lazer, video projeksiyon, ses sistemleri, gökyüzü tarayıcıları, alev efektleri için çeşitli cihazlar ve havai fişek sistemleri kullanacak.

Hiç tören yapılmıyor birşey denmiyor tvlerde gösterilmiyor unuttuk malesef

ben dün gece verdim konuyu bi skyturk,tgrt euro , yeniçağ tv mehter çaldı helal olsun öbür kanallar fos

Tüm Dünya'nın almak İstedigi Medeniyet i İstanbul'u Dünya tarihinin En Güçlü İmparatorluklarından Bizans'dan almışız ne mutlu bir Gün..Ama maalesef Unutuldu :roll:

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Hiçbirşey unutulmadı arkadaşlar...biraz araştırın..^^ Kutlamalara bakın.. 8)

Yukarı Alt