Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi

Konuğumuz Mike Shinoda; sitemizin sevilen moderatörlerinden. Bildiğiniz gibi bu röportajı sizin oylarınız belirledi.
Birçok konuya değinerek onu sizlere tanıtmaya çalışıyorum. Sizler de aklınıza takılan soruları sorarak yardımda bulunabilirsiniz ^^
Resmi bir dilden kaçınarak karşılıklı sohbet izlenimi vermeye çalıştık beğenmenizi umuyoruz.
Okumaya değer bir röportaj başlıyor…

Merhaba Tamer :) Kendini bize kısaca tanıtır mısın lütfen?
Merhabalar ^^ Adım Tamer, 18 yaşındayım. Lise 4 Sosyal Bölüm öğrencisiyim. Karşıyakalıyım. Kayıt tarihimden de anlaşılacağı gibi sitenin uzun süre takipçisi oldum, paylaşımlardan yararlandım. Sitede tam anlamıyla henüz 5 - 6 aydır aktifim. Öncesinde başka forumlarda takılıyordum, bir arayış içerisindeydim... Anketiniz ve beni tanımak isteyen arkadaşlar sayesinde yaptığımız bu röportajın zevkle okunacağını umuyorum. ^^

Bize biraz İzmir’den, Karşıyaka’dan bahsetmek ister misin?
Karşıyaka'm benim yaa... Gerçi biz varoş semtlerinde büyüdük. Varoşuz varoooş :lol:
İzmir'e yolunuz düşerse bizim İzmir'imiz olan Karşıyaka'mıza mutlaka uğrayın. Çarşımızı gezin, Karşıyaka'ya gittim çarşıya gidip birbirinden güzel, yakışıklı gençleri görmeden geldim demeyin.

İzmir anlat anlat bitmez; ben en iyisi sizi İzmir'i benden daha iyi anlatacak linklere yönlendireyim

Lise bitiyor… Geriye baktığında 4 yılda neleri özleyeceksin?
O kadar güzel şeyi bana yaşatan arkadaşlarımı çok özleyeceğim. Hiçbiriyle kopmak istemiyorum vallahi. Bir sene daha olsa lise, seve seve okurum.

Arkadaşlarınla ailenle iletişimin nasıldır?
Ailemle genelde iyiyizdir de, arada bunalıyor tabi insan. Ama herşeyin doğrusunu bilen Allah hata yapmayacağına göre, vardır bir bildiği de beni bu aileye evlat etmiştir.
Arkadaşlarımla çok iyiyizdir. Çok severim insanları, şükür onlar da sever beni. Bu sene çok sosyalim arkadaşlarım sayesinde. Çok seviyorum onları alayını özleyeceğim. :(

Gelecek planların neler Tamer?
Bu sene gireceğim o 3 harfli sınav geleceğimi belirleyecek bakalım. Coğrafya hariç sözel alandaki her dersten zevk alıyorum. İleride sözel alanlardan birinin öğretmeni olmak isterim.

Neden öğretmenlik? Zor bir meslek değil mi?
İnsanlara yol göstermeyi amaç edindim. Yaradılış sebebi olarak görmeli herkes bence bunu. Güvendiğiniz şey sağlam olunca, özgüveninizin varlığını hissediyorsunuz; hiçbir şey zor görünmüyor o zaman.

Neden Silkroad Online?
İlk göz ağrısı, başka bir sebebi yok. Nalet ossun böyle ilk göz ağrısına :lol:

Nasıl başladı bu macera?
2006 yazıydı. Kafede Knight oynayan arkadaşlarım falan bu oyunu oynuyordu. Merak ile başladık biz de. Mangyang'lara saman diyorduk hiç unutmuyorum. İlk blade char benimdi kafede. İlk yatır - batırı ben açmıştım. O skiller için yanıma oturduklarını hatırlarım. Güzel günlerdi. ^^

Oyun sürekli yenileniyor. Bu yenilikleri seviyor musun yoksa ilk günlerini, o acemiliği özlüyor musun?
Acemiliği çok özlüyorum, o aldığım zevkten ötürü. Ama oyun konusu gereği kendini yeniliyor sürekli. Bu son zamanlarda çok hızlı oluyor ama vardır bir bildikleri. Yenilik her zaman iyidir.

Hayal gücün geniş mi bakalım :) Silkroad’da gerçekleşmesini hayal ettiğin özellikler var mı?
Dostlarımla tek çatı altında olup, Silkroad'a takım oyununu göstermek isterdim. ^^

Peki, biraz da ticari bakarsak; oyunun ekonomik yönü hakkında ne düşünüyorsun?
Bağımlısı olduğunuz şeyden para kazanmak istiyorsunuz, bunu oynayan herkes istiyor. Ben de üniversiteyi kazanırsam ekonomime destek olarak Silkroad'da birşeyler yapmayı düşünüyorum. ^^

Burada hiç unutamayacağın olaylar - kişiler var mı?
Güzin Abla diye bir konum var benim, orada sitedekilerle dertleşiyoruz. Orada bana destek olanları görünce çok mutlu olmuştum. O desteği unutmam ^^

Kişilere gelince, bu sitede en büyük destekçim olan siz Sayın Hülya'yı unutmam, unutamammm :D Unutamayacağım kişi çok benim yalnız :mrgreen: Kaynaştık birçok insanla hamdolsun. ^^

Siteye olan bakış açını, düşüncelerini bilmek isteriz :)
Kaliteli bir forum arayışı içinde olanların "işte buldum" diyebileceği bir forumdayız.

Sitede bulunduğun süre içersinde öğrendiğin en önemli şeyler nelerdir?
Sabrı, yalakaların sonunu ve doğal olmanın en doğrusu olduğunu öğrendim.

Forumda en çok takip ettiğin bölümler neler?
Sözlüğümüz, haberler ve off topicimiz. Silkroad'ı bırakınca off oldum :lol:

Forumda yapılan aktiviteler hakkında ne düşünüyorsun?
İlgi çekici, yenilikçi ve genele hitap eden aktiviteler.

Sitemizde yorum yapmak istediğiniz kişileri alalım Tamer Bey :)
SnowFlake : Sana: "Keşke erkek olaydın gız" demiştim değil mi? Dertortağım,güzin ablam, kardeşim, canooommm. :kalp: Aramız hiç bozulmasın, hep böyle olalım inşallah. :P

Laistrogon : Reelden tanırım, kardeşimdir. Karşıyakalımmm :P

DeadlyHunt : Dobradır! Tenefüsteyken, bahçede denk geldiğimiz vakit; siteden, Silkroad'dan falan konuşuruz hep. Silkroad hakkında neyi bilmiyorsanız o'na sorabilirsiniz. :p

Jaw Breaker: Espriden anlayan, anlayışlı, Galatasaraylı insan. İyidir Oğuzcan iyidir.

Majestic : Halil abimizdir, bir tanedir. Başımız sıkıştığı vakit ona koşarız. :lol:

Prada : Sitenin en karizması, anlatır mısın abi dediğinizde size sabaha kadar ülkede olup biteni, dönen oyunları anlatabilecek kadar bilgiye sahip saygı duyulacak kişi. Bir Karşıyakalı

Xanthos : Sevgili Adem abi. :mrgreen: Beni hiç sevmezdi ama sanırım tanıdı artık beni. İnşallah eskisi gibi düşünmüyordur hâlâ.

Extraloob.com'u gelecekte nasıl bir yerde görüyorsun?
14-15 yaşlarında çocuklar bile deli gibi, bizler için emek veriyorlar burada. Bu böyle gider gibi geliyor bana. "Silkroad biter, extraloob bitmez" diyorum. 8) (Günün Sözü) :P

Arkadaş - aile ortamlarında sana uygun görülmüş lakaplar var mı? :)
Yok aslında da, ben millete krocan, kürtnaz falan derdim; sonra bunlar bana kürtnaz demeye başladı. Takılıyoruz bakalım.

Olmazsa olmazların nelerdir?
Müzik ve felsefe...

Meşhur, 13 cm müzik kulağınız var tabii :)
Evet :mrgreen: Şu kulak olmasaydı nasıl yaşardım bilmiyorum.
(Millet cidden kulağım 13 cm falan sanacak, arkadaşlar aramızda bir espri bu) :mrgreen:

Felsefe aşkı nereden geliyor?
Hayatta olan bitenin nedenlerini ve sonuçlarını sorgulamayı seviyorum. Körü körüne inanmanın kendimize de faydası yok, bilerek inanmak en güzeli. Filozofların değindiği noktaları gördükçe "insanlar neleri düşünüyor yav" diyorum, ilgimi çekiyor o yüzden felsefe. Aslında insanları sevmekten gelen şu muhabbet aşkı felsefeye sürükledi beni.

Takip ettiğin bir TV dizisi veya film serisi var mı?
Bu sene bitecek olan LOST'umuz var. :P Ama Kurtlar Vadisi'ni Lost'tan daha çok severim. Olup biteni önünüze serer. Devamını beklediğim bir film serisi yok, hepsi bitti. ^^

Günlük hayatta sıkça yaptığın sosyal aktiviteler var mı?
Sınıfta hergün toplanır felsefe yaparız :P En çok bundan zevk alırım, artık alışkanlıklarım arasına girdi. Günde 2-3 saat müzik dinlerim, test çözerken Psychosocial dinleyip kafa salladığım olur.

3 kelimede tanımlayabilir misin kendini?
Bunu ben söylersem tam anlamıyla öznel olur; ancak başkaları söylerse genel bir fikir çıkar ortaya. Bu da benim tanımım olur zaten. Bu soruyu beni tanıyanlara bırakıyorum.

Hayatında kendine örnek aldığın birisi var mı?
Biri değil de, birileri diyelim.. Atatürk gibi, yani adam gibi adam olan herkesi kendime örnek alabilirim.

Hangi yazarların kitaplarını okumaktan hoşlanırsın?
Gogol, Balzac.

Kendini benzettiğin bir ünlü var mı?
Cem Yılmaz gibi kaliteli espri yapmaya çalışırım, Beyaz gibi mütevazı olmaya çalışırım.

Neden Linkin Park?
Çünkü benim için müzik yaptıklarına inanıyorum. :D Şarkıları beni bağlıyor kendine. Çok kaliteli bir grup. Hiç dinlemeyenler için önce Numb'tan başlamalarını tavsiye ederim.

Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin?
Hayvan gibi müzik dinlerim.

Aşka inanır mısın?
Bu aralar sorulabilecek en zor soruydu. ^^ Köpekler gibi aşığım. :kalp: :lol:
En pis alışkanlıklarınızı bile bıraktırabilecek birşey. Aşık olmak güzel şey yahu. :P

Son 2 cevap akıllara hemen hayvan sevgisini getiriyor :) Sever misin hayvanları?
Severim yaa... Doğayı, doğadakileri seviyorum. Hep bir golden retrieverım olsun istedim ama olmadı...

Kıskanç mısındır?
Evet ama aşırı kıskanç gibi görünmem. Yani kıskandığımı belli etmem ama içten içe kıskanırım diyeyim.

Haftalık/aylık takip ettiğin dergi var mı?
Hayır. Günlük gazete bile almayız biz. Gericiyiz gericii :lol:

Sporla ilgileniyor musun? Yaptığın/yapmak istediğin bir spor var mı?
Sağlık sorunlarım nedeniyle çoğundan kendimi uzak tutmuşumdur. Masa tenisinden çok zevk alırım ama. Futbolla Türk Erkeği olduğumuz için ister istemez ilgiliyiz.

Spor yapmanı engelleyen sağlık sorunu nedir?
Annemden kalan bir miras olan romatizma var bende. O da küçükken kalbime vurmuştu; kalp sorunlarımdan dolayı diyeyim. Ama bunlar bizi yıldırmaz, futbolu bu aralar pek sık olmasa da oynuyoruz. :lol:

Hangi takımı tutuyorsun? Fanatik misin?
Son iki senedir Karşıyaka aşkı Galarasaray aşkını bastırdı diyeyim. Çarşı grubunun içinde olup etkilenmemek kolay değil. :P Fanatik değilim bu aralar. Maç günleri hep dershane günlerime denk geldi. Bu sene süper lige çıkarsak editlerim bu mesajı. :P

Hayatında dönüm noktası olarak gördüğün bir olay oldu mu?
Orta okuldaki o kadar başarılı bir grafikten sonra lise 1'i zor geçip sözelden başka bir alan seçememek hayatıma yön verdi. Şu kısa ömrümdeki dönüm noktası herhalde budur.

Seni en çok ne kızdırır?
Yalancı, boş konuşan, anlayışsız ve pasaklı insanlar.

Bu Röportaj Etkinliği Hakkında Ne Düşünüyorsun?
İnsanları tanıyoruz, güzel yazılar, insan hikâyeleri okuyoruz. Çok güzel bir etkinlik, akıl edenin aklına gurban. :P Bu özel röportaj için de hem benimle yapılmasını isteyenlere hem de sana çok ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. :P

Son olarak Extraloob üyelerine söylemek istediğin bir söz, vermek istediğin bir mesaj var mı?
Çok güzel oldu diye düşünüyorum. İnşallah okuyanlar da severek okur diyelim. Şimdi gelelim toplumsal mesaj vermeye. :mrgreen

Paylaşın, paylaşamıyorsanız verilen emeğe saygınız olsun. İnsanlarla iyi diyaloglar kurun, arkadaşlıklarını kazanın. Asla hainlik etmeyin, yediğiniz tabağa pislemeyin, tadını çıkarın...

"Çok teşekkürler Tamer :) Üyelerimize de okudukları için çok teşekkür ederiz. :)
Başka bir röportajda görüşmek üzere, hoşça kalın...
"​

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ohannness ne kadar uzun bir röportaj lakin tek satır adım geçmemiş hep extraloob.com'dan bahsedilmiş wayy mayk hiç mi hayatını etkilemedim yaaa daral: makara:

13cm kulagı okuyunca harbiden o kadar var sandım.Tam yorum yapıcakdım eski kral Midas la akrabalıgınmı var diye makara: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EliteTurk

Aileden
Uwwwww Süper röportaj olmuş Hülya nın ve Tamerin eline koluna sağlık bu arada romatizma benim babamdada var ama allahdan bende yok derdi veren allah şifasınıda verir her şeyde bi hayır vardır umarım ilerliyen zamanlarda turp gibi sağlam olursun bro. :kalp: :muck: :beer:

Yukarı Alt