1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

2011 eurovision 1.si Azerbaycan,Türk Bayrağı ve görüşleriniz

1. Leet1

Leet1 Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dinlemeyenler için öncelikle şarkı:

Sayneye Türk Bayrağı ile çıkışları ve Türkçe canlı yayın ;

Ben şarkıyı kesinlikle beğendim belirteyim hemen. Beni de yeterince gururlandırdı sahneye Türkiye Bayrağı ile çıkmaları.. Görüşlerinizi öğrenmek istiyorum sizlerinde..Bazen diğer Türk toplumlarına bakıyorum şunu düşünmeden edemiyorum. Bu yüce ırk ın avrupaya amerikaya her neyse artık ihtiyacı var mı ?..

Size içimdeki birkaç şeyi daha aktarayım. Konuyu direk dini olarak algılamayın. Avrupa ve amerika ülkelerine baktığımızda dışarıdan çok iyi görünür, biz Türkler de heves yaratır. Ortamlar, partyler vs. İnanın bana içinden olay hiç iyi değil. Gördüm, sordum.. Saygı denilen bir kavram yok, edep yok ve evet namusda yok diyebiliriz. Gidip yakından görünce beni daha iyi anlayacağınıza eminim..Ve en önemlisi ordaki insanlarda bizdeki Türk insanının sıcaklığı yok.. öyle iş yeri arkadasının yanına 2 çay kapıp gidip dünki maç hakkında konusmak, akşam gel baba bi pes atalım olayı yok..(yaptıkları filmlerde görebilirsiniz belki) Uzun lafın kısasına geleyim..Bana soracak olursanız bazen toplumumuzu çok seviyorum bazen sevmiyorum. Ancak inanın Türk toplumu olarak dünyanın hiç biryerinde görünmeyecek sıcaklığa sahibiz..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
  2. NiNCaSu

NiNCaSu Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Keşke hep çocuk kalsak,kalplerimiz yerine dizlerim
    Şarkı o kadar ahım şahım değil.Yine de seçildiyse vardır bir bildikleri diyorum.Ben türk toplumunun her zaman diğer ülkelerden bir adım önde olduğunu ,örf,adet vb tüm örnekler bizde mevcut.Şahşım adına çok gururlandım.Buradan Azerbay'canı sevgiler gönderiyorum.Biz de onları seviyoruz.

3. CosmicGate

CosmicGate Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Tek kelimeyle helal olsun bizi gururlandırdılar. :kalp:

4. Tony Montana

Tony Montana Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canlı olarak izlememiş olmama rağmen aşırı derecede gururlandım ve duygulandım. Biz olsak yapar mıydık diye kendime soruyorum ve "Hayır" cevabını alıyorum.

Bizə yaşattığınız bu möhtəşəm duyğu üçün çox təşəkkür edirik.

5. Rapp3R

Rapp3R Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şarkıyı çok beğenmedim açıkcası fransa sesiyle daha iyiydi bence yada lipstick daha eğlenceliydi ama türk bayrayığla çıkmaları benide gururlandırdı
    yabancı türk toplumu arasında bir kaç fikrimide ben söyleyeyim izninizle..
    bence kötü bi toplumuz biz ama bi o kadarda iyi yani sıcaklık dediğin gibi gel baba pes atalım olayı filan hoş güzel ama bir o kadarda ayrımcılık var yani adamlar biraz daha rahat nasıl söliyim meclise girip konuşulanları dinleyebiliyorsun en basiti bu genelde bizde içeri bile almıyolar...veya bi okul müdürü düşünün öğrencier gidip rahat rahat konuşabiliyorlar ben bırakın müdürü öğretmenlerle rahat rahat konuşabilen çok tanımıyorum yani varda konuşamadıklarınız daha çok öyle söyliyeyim biraz garip bi toplumuz yani sıcağız ama zengin-fakir,işçi-patron olayı çok var ayrıca o partiler tamam eğlenceli filan ama bizim türk toplumu ona gelemez yani namus yok filan diyorsunuzda hanginiz önüne bi kadın çıktığında başını başka yere çevirir erkeker? yani bende çevirmem dışarda avrupa abd vs. namus yok demenizin sebebi bayanlarında kafalarını çevirmemesi onlarında bizim kadar cinsel zevk ve ihtiyaçları var sonuçda bunu kabullenemiyoruz birazda...Ben türk olduğum için gurur duyuyorum hangi millet olursa olsun türk diyince şöle bi duruyor yani ama biraz dar görüşlü bi milletiz buda beni üzüyor çok şeyin değişmesi değişirkende benliğimizin kaybolmaması lağzım umarım bir gün başarabiliriz...Kusura bakmayın arkadaşlar azcık yaralıyım bu konuda :)

6. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu rezalet ötesi şarkıyla nasıl 1. oldular çok merak ediyorum.

7. S4YKLO

S4YKLO Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ha biz kazanmışız ha gardaşlarımız :)

8. Belarj

Belarj Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    10 numara 5 yıldız yakısır kardeşlerimize

9. The47

The47 Bilgiliyim olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öööö bilmem ki
    Toplumumuz sıcak falan degil. yıllardır burda olup büyüdügümüz alışık oldugumuz için farklı bi çevre farklı bir davranış görünce normal olarak abes kaçıyor. filmlere falan bakmayın bence. 1 ay ingilterede kaldım. adamlarn toplum yaşantısı bizimkinden çokda farklı degildi. biz evde rakı içiyoruz onlar bira. biz galatasaray muhabbeti yapıyoruz onlar arsenal. saygı denilen kavrama gelince şöyle söyleyim kasiyer bana poşet istermisiniz dediginde evet dedim ve bana suçluymuşum gibi bakmaya başladı. ardından yanımdaki kadın niçin "please" demedigimi bunu söylememenin burda kaba bir davranış oldugunu söyledi. otobüse binince şöfor bile sabahları günaydın akşamları iyi akşamlar diyordu. ben duymadım sormadım soruşturmadım gittim yaşadım. istediginiz kadar savunun bu toplumun savunulucak bi yanı kalmadı. otobüste sevgilinizle oturdugunuzda şöförün burası s*x otobüsü degil inin otobüsümden! dedigi bi toplumda yaşıyoruz. milyonlarca ögrencinin ögretmenin yapılan her sınavda hakkının yendigi, kendi adamlarının baş tacı oldugu bir toplumda yaşıyoruz. Biz iyinin kötü, kötünün iyi diye itham edildigi bir toplumda yaşıyoruz. şimdi çıkıp bana burayı savunmayın. ve bu toplum hala bişeylerin farkında degil hala büyük bir kesmi CAHİL, hala kendi çıkarları için memleketimizin gelecegini satıyorlar (anlayan anladı odun-kömür ilişkisi).

şimdi şarkıya gelince bayrak açma olayının nedenini tam anlayamadım hani biz kazandık ama Türkiyeye ithaf ediyoruz gibi bişey ima etmiş olabilirler şarkıda güzeldi zaten oyum onlara gitmişti :) sevindim açıkçası diger şarkılara nazaran kulaga daha hoş geliyordu sonucta.

iyi forumlar :uyku:

10. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Bu şarkıyla birinci olmalarına şaşırdım. rezalet tam anlamıyla. Türk bayrağı ile çıkmaları beni pek enterese etmedi. Yani ne sevindirdi ne üzdü. Ben olamıyorsam birinci diğer gelişmeler teferruattır benim için.

11. Mr Perfect

Mr Perfect Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben izlemedim eğer 1. olduktan sonra actıysalar Türk bayrağını helal olsun derim ama yok oylamadan önce açıldıysa strateji olabilir avrupadaki Türk'lerin oylarını çekmek amacıyla uygulanmıs birşey olabilir. Ben gitmedim ama abim azerbeycan'da bulundu. Bize militan gibi baktılar başta diyor. He şuda var herkezin kafa yapısı başka oldugundan belki abim ters adamlarla karşılaşmışta olabilir tabi

@the47
    biri çıkıp ananıda al git diyebilir :D Burası Türkiye bro ^^

12. Galliport

Galliport Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    PC Donanım
    Azerbaycanın gelişmesi kendini geliştirmesi güzel ayrıca Türk bayrağı tutmaları güzel bir davranış fakat elin rusyası bile bizden vize istemezken azerbaycanın bizlerden vize istemesi birazda düşündürücü geliyor.He biz kazansaydık eurovisionu azerbaycan bayrağı tutarmıydık ? -"Sanmıyorum".

13. djfko

djfko Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    kıro akını olmasın diye vize istiyorlar makara:

14. SameyanZeva

SameyanZeva Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar: