11 Nisan 2010 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (YGS) değerlendirilme çalışmaları tamamlanmış olup,
sonuçlar 30 Nisan 2010 Cuma günü saat 10:00'da Yükseköğretim Kurulu toplantı salonunda basına açıklanacaktır.
Adaylar sonuçları 30 Nisan 2010 Cuma günü saat 10:30'dan itibaren
buradan ve buradan öğrenebilirsiniz.
Heyecanla bekliyorum. Herkes istediği sonucu almış olur umarım :buddha:

Umarım sınava giren arkadaşlar istedikler puanları alıp yollarına devam ederler. pray:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Baphomet demiş ki:

ehuuuu idare eder beni bu hadi sonuçları görelim :mrgreen:

hobaaa başarılar hacım nasıl bu puanlarla 2 yıllık tercih hakkın var mı varsa nereler :muck:

Journalist

Aileden
extraloob demiş ki:
Baphomet demiş ki:

ehuuuu idare eder beni bu hadi sonuçları görelim :mrgreen:

hobaaa başarılar hacım nasıl bu puanlarla 2 yıllık tercih hakkın var mı varsa nereler :muck:
Yok hacım 2 yıllıklarla işim olmaz LYS ye girip iyi bir üniversitede 4 yıllık Halkla İlişkiler okumak istiyorum ama şuan için gayet iyi bir puan çıkarmışım LYS'de kazanamasam dahi bu puanlarla YGS'den alan 4 yıllık güzel bölümlere girebilirim sanırım :) nese: nese: makara:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
çüşşş bu sınavla 4 yıllık okunuyor mu ? en düşük 4 yıllık kaç puan 230 mu soru:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yok bro olayı bilmediğimden soruyor 95 yılında öss ve öys vardı biz öss ile ancak 2 yıllık okullara girebiliyorduk şimdi ilk sınav ile de 4 yıllık kazanılıyorsa ülkemizde işsiz mevcudu artacak demek ki makara:

Journalist

Aileden
extraloob demiş ki:
yok bro olayı bilmediğimden soruyor 95 yılında öss ve öys vardı biz öss ile ancak 2 yıllık okullara girebiliyorduk şimdi ilk sınav ile de 4 yıllık kazanılıyorsa ülkemizde işsiz mevcudu artacak demek ki makara:
Abi yine o sisteme benziyor aslında 4 yıllıklar aslında LYS ile alıyor YGS'den alan toplamda sadece 10-15 bölüm var 4 yıllık ama onlarıda ben istemiyorum :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
o bölümler ve okullar hangileri şunlar yoktur eminim. İstanbul'um da ki bu güzide 3 üniversite eminim bu sınavla asla 4 yıllık öğrenci almaz almasında.

İTÜ
Boğaziçi
MSÜ

extraloob demiş ki:
o bölümler ve okullar hangileri şunlar yoktur eminim. İstanbul'um da ki bu güzide 3 üniversite eminim bu sınavla asla 4 yıllık öğrenci almaz almasında.

İTÜ
Boğaziçi
MSÜ
500 üzerinden 371 puan almış arkadaş 2. sınavdanda bu tarz bi puan alırsa dediğin üniverstelerin 3ünede girebilir

CaptainAizen

Öğreniyorum
ygs 3 410 ygs 4 406 ygs 5 394 ygs 6 380 geldi ayrıca yüksekten uçmamak gerek boğaziçine girmek kolay değil 450 üstü bir puan gerekiyor diğer iki ünide 400 410 üzeri extraloobun dediği yani

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Lily Dark demiş ki:
extraloob demiş ki:

İTÜ
Boğaziçi
MSÜ
500 üzerinden 371 puan almış arkadaş 2. sınavdanda bu tarz bi puan alırsa dediğin üniverstelerin 3ünede girebilir

benim sormak istediğim bu değil, diyorum ki bu sınavdan 450 alan birisi bu üç üniversiteye girebilirmi, ikinci sınava girmeden :!:

extraloob demiş ki:
Lily Dark demiş ki:
extraloob demiş ki:

İTÜ
Boğaziçi
MSÜ

benim sormak istediğim bu değil, diyorum ki bu sınavdan 450 alan birisi bu üç üniversiteye girebilirmi, ikinci sınava girmeden :!:
4 yıllıklar için 2.sınava girmek zorundasın :)

CaptainAizen

Öğreniyorum
extraloob demiş ki:
Lily Dark demiş ki:
extraloob demiş ki:

İTÜ
Boğaziçi
MSÜ

birinci bölüm yani bu sınavdan alan herhangi bir bölümü varsa girebilir mesela bilişim teknolojileri bölümü vardı yanılmıyorsam boğaziçinde 460 civarı bir puanla girebilir ama her bölüm değil çok sınırlı

Yukarı Alt