1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

2009/2010 Eğitim & Öğretim Yılı Bugün İtibari İle Başladı

1. MatthewMitchell

MatthewMitchell Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Muhasebe
    NOT:Bu Başlık Global Olması Dileğiyle Açılmıştır :coffee:
    NOT2: Lütfen Bu Konuyu Ziyaret Ediniz :arrow: viewtopic.php?f=217&t=156049&st=0&sk=t&sd=a

Herkese İyi Forumlar.Bildiğiniz Üzere 24/09/2009 Perşembe Günü 2009/2010 Eğitim Öğretim Yılına Başlamış Bulunmaktayız.Evet Başlayalım.Öncelikle;
    Nedir Bu Eğitim ve Öğretim.Anlamları Nelerdir?
    Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne süregelen bir olgu olduğundan ve politik, sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulundurduğundan, tanımının yapılması zor bir kavramdır. Bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir.Kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan , yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Seçilmiş ve kontrollü bir çevrenin (özellikle okulun ) etkisi altında sosyal yeterlik ve optimum bireysel gelişmeyi sağlayan sosyal bir süreçtir. Eğitim, önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizgesizdir. Eğitim, bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı olarak istedik değişme meydana getirme sürecidir.

Genellikle resmi, yani kurumsal, eğitimle bir kullanıldığından bağlama göre öğretim, öğrenim gibi kavramlarla sıkça karıştırılmaktadır. Bu söylemde düşünüldüğünde eğitim kavramı iki genel çatıda tartışılabilir: toplumsal ve kurumsal eğitim.
    Öğretim,Öğretme faaliyetlerinin önceden hazırlanmış bir program çerçevesinde amaçlı, planlı, düzenli ve kontrollü olarak yapıldığı yerler okullardır.Okullarda yapılan öğretme faaliyetleri ise , öğretim olarak adlandırılmaktadır.
    “Öğretim, bir öğretmeler, öğrenmeye dönük faaliyetler manzumesi veya kurumsallaşmış öğretmeler topluluğudur.” Başka bir deyişle öğretim, öğretme ve öğrenme faaliyetlerinin bileşkesidir.Yani öğretim,öğretme ve öğrenmeyi birlikte kapsamaktadır.
    “....bireyin hayat boyu süren eğitiminin okulda, planlı ve programlı olarak yürütülen kısmı bireyin öğretimini oluşturur. Öğretim, öğrenmenin gerçekleşmesi ve bireyde istenen davranışların gelişmesi için uygulanan süreçlerin tümüdür.”
    “Öğretim, öğretmenin uyarıcı ve öğrenme durumları ( çevre, ortam) yaratarak, öğrencilerin amaçlar yönünde davranışlar geliştirmesine yardım etmesidir.”
    “Öğretim, öğrenmeyi kolaylaştıracak etkinlikleri düzenleme, gerekli araç ve gereçleri sağlama ve rehberlikte bulunma eylemidir.”

Bu Eğitim Yılında Öğrenciler 22/01/2010 Tarihinde Yarıyıl Tatili Yapacaklar.37/01/2010 :mrgreen: (05/02/2010) Tarihinde Eğitim Öğretim Yılının 2. Dönemine Başlayacaklar ve 18/06/2010 Tarihinde ise 2oo9/2o1o Eğitim & Öğretim Yılına Nokta Koyacaklar.
    2009/2010 Eğitim & Öğretim Yılında İlk Öğretimde ve Lisede karşılaşacağımız Sınavlar Nelerdir?
    SBS:Seviye Belirleme Sınavı (SBS), ilköğretimin 6, 7 ve 8’inci sınıflarında; görsel sanatlar, teknoloji ve tasarım, müzik, beden eğitimi, rehberlik/sosyal etkinlikler dersleri dışındaki zorunlu derslerin öğretim programlarından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders yılı sonunda yapılan merkezî sistem sınavlarıdır. 2008 yılında SBS'ye 7.sınıf olarak giren öğrencilerin bu yılki puanının %40'ı,2009'da girecekleri sınavın sınıf puanının %60'ı alınacaktır.Fakat bu öğrenciler dışında kalan öğrencilerin 6.sınıftaki OGES puanının %25'i,7.sınıftaki OGES puanının %35'i,8.sınıftaki OGES puanının %40'ı alınacaktır. OGES Puanlarının hesaplanmasında girilen SBS sınavının %70'lik,o yılki okul notları olan Yıl Sonu Başarı Puanı'nın %25'lik,ve Davranış Puanı'nın %5'lik payı olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre bir velinin itirazıyla Davranış Puanları Danıştay tarafından iptal edilmiştir ve MEB tarafından yeniden düzenlenmiştir.Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılmaktadır.
    ÖSS:Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl haziran ayında yapılan, Türkiye'deki ve bazı yabancı ülkelerdeki üniversitelere öğrenci yerleştirmeye yönelik bir sınavdır. Öğrenciler, bu sınav sonucuna göre bir yükseköğretim programına yerleştirlirler.
    Kaynaklar:
    Eğitim
    Öğretim
    SBS
    Öss

Saygılarımla;

*
    PS:Search Engine Optimizasyon 4ever
    Anahtar Kelimeler:
    2009,2010,2oo9,2o1o,seo,extraloob,extraloob.com,www.extraloob.com,sroking,isrobot,bot destek,ibot,sbot,tsro,sjsro,mal sercan,Silkroad Online, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Bedava Bot, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Multi Client FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Download, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Bedava Silk, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Loader, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), ne demek, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), bot, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), ücretsiz indir, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), silkroad private server, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Softmod, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Rumata Loader, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), sro download, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), silkroad hatalar, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Softmod Crack, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Yardim, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Crack SBOT, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), SM, FreeTuRc OGame Açıldı Paralı Host ^^(Evren3 Açıldı), Silkroad BOT Crack Tbot, indir,Silkroad, Silkroad Online, Rumata Loader, SBot , AGbot , silkroad görevleri,youtube gir,FreeTuRc, ~, Paylaşım, Platformu,freeturc,sswc,sunworldsro,swsro bot,swsro indir,sunworld silkroad,ko,knight,koxp,dupe,metin2,metin iki,metin2 para hilesi,metin2 multihack,metin2 indir,warrock,warrock hack,warrock indir,warrock download,ibot,isrobot,parmak bot,parabotu,goldbot,isro,sro,silkroad,legend 3,legend 4,sremu,d-sremu,lyzerq,lyzerk,c# project,Rumata Loader, PLvL Service, GoldBot ~ Clientless, ISROBOT, TBOT, SpwrMod Bot, MFBot, SBot, Chinese, European, Guild, Private Server, Mysro, Jsro, AGbot, SoftMod, Media.pk2, screenshot, silkroad video, silkroad forum, silkroad görevleri, silkroad itemler silahlar, karakter gelistirme, silkroad online guild, videolar, serverler,freeturc.info

2. ImmorTaLGoD

ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uww bugün yeni okulumdaydım.Eskisi gibi gırgır falan yapamadım ama gözüme 1 tane çıtır kestirdim yarın operasyon var :P

3. Prisoners

Prisoners Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  4. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hacım dur sen hatırlatma bari,sınıfa bir gittim herkes soru çözüyor,ben sap gibi oturuyorum :P

5. MatthewMitchell

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Muhasebe
    Topic Düzenlendi :P

@İmmortalGoD

Hacım Bende Gözüme Kestirdim Birini Yalnız Oturuyor Bugün Kitaplarını Fln Taşıdım Yrn bnmde Operasyon var.

6. Prisoners

Prisoners Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
    Okula geç kaldım :lol: gitmedim. Yeni hatunlar gelmiş arkadaşlar söyledi yarını dört gözle bekliyorrum.. :mrgreen:

7. Milano

Milano Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    sırf hatunlar için gittim bugun okula.

8. GetInDatAss

GetInDatAss Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bize yeni hatun gelmesine gerek yok sınıfta 24 kız 4 erkek olunca bolluktan bıkıyoruz :twisted:

9. Hyperion

Hyperion Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrencilik
    nasıl bir okulmuş o öyle ? ^^ SML fln mı ?

10. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8O 8O 8O

11. Milano

Milano Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    o da guzel.

12. GetInDatAss

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Düz Lise ayrıca okulun geneli böyle

Ps:Okulun yanındaki kız yurdu sağolsun :wink1:

13. Hyperion

Hyperion Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrencilik
    ^^ Adres versene :P :beer: :oldie: :detective: :mrgreen:

14. ImmorTaLGoD

ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biz boşa çırpınıyoruz valla :detective: :twisted:

15. GetInDatAss

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Balıkesir Adnan Menderes Lisesi gel hemen kaydını yaptır alalım senide yanımıza :mrgreen:

16. MatthewMitchell

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Muhasebe
    Koonuyu Saptırmayın xD

17. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    pff mal bir sınıfa düşmüşüm xD

18. shneZee

shneZee Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci.
    ben hatunlar için gitmiyorum okula onlar benim için geliyor :twisted:

WTF :confused1: nedir bu ya bi gün 11 iki gün 10 vs yandık bu sene vah haftalık toplam ders saati:45

19. Second2None

Second2None Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bizimde 40saat :(

20. Creative

Creative   rank8

Beğenilen Mesajlar: