1. Reklam


    1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

2008 Oscar Ödülleri


  1. ReAcTiVe

    ReAcTiVe Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    4 Ekim 2007
    Mesajlar:
    2.284
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şehir:
    Lise
    Sinema dünyasının en büyük ödülleri olarak kabul edilen Oscar ödülleri 24 Şubat Pazar günü Hollywood'da yapılacak ödül töreni ile sahiplerini bulacak. Türkiye saati ile Pazartesi sabaha karşı Hollywood'un ünlü Kodak Tiyatrosu'nda yapılacak olan ödül töreninde 80'inci Oscar ödülleri sahiplerini bulacak.

    Sinema dünyasının nefeslerini tuttuğu ödül töreni öncesinde son hazırlıklar yapılıyor. Hollywood, ödül töreni öncesi Amerikan ve uluslararası medyanın akınına uğradı. Ödül törenlerini dünyanın dört bir yanında yapılacak olan canlı yayınla milyonlarca kişi izleyecek. Sinema dünyasının en büyük ödülleri olarak kabul edilen Oscar ödüllerinin ilki 1929 yılında yapılan ve sadece 15 dakika süren bir ödül töreninde verilmişti. Altın heykelcikler olarak anılan ödüller bu yıl en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi uzun metrajli animasyon filmi, en iyi sanat yönetimi, en iyi görüntü yönetimi, en iyi kostüm tasarımı, en iyi yönetmen, en iyi uzun metrajlı belgesel film, en iyi kısa metrajlı belgesel film, en iyi kurgu, en iyi yabancı film, en iyi makyaj, en iyi özgün beste, en iyi özgün şarkı, en iyi film, en iyi kısa metrajlı animasyon film, en iyi kısa metrajlı film, en iyi ses miksajı, en iyi görsel efekt, en iyi uyarlama senaryo, en iyi özgün senaryo dallarında verilecek.


    [​IMG]


    -EN İYİ ERKEK OYUNCU-

    George Clooney - "Michael Clayton" Daniel Day-Lewis - "There Will Be Blood" Johnny Depp - "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" Tommy Lee Jones - "In the Valley of Elah" Viggo Mortensen - "Eastern Promises"


    -EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU-

    Casey Affleck - "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" Javier Bardem - "No Country for Old Men" Philip Seymour Hoffman - "Charlie Wilson's War" Hal Holbrook -"Into the Wild" Tom Wilkinson - "Michael Clayton" (Warner Bros.)


    -EN İYİ KADIN OYUNCU-

    Cate Blanchett - "Elizabeth: The Golden Age" Julie Christie - "Away from Her" Marion Cotillard -"La Vie en Rose" Laura Linney -"The Savages" (Fox Searchlight) Ellen Page - "Juno" (Fox Searchlight)

    - EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU-

    Cate Blanchett - "I'm Not There" Ruby Dee - "American Gangster" Saoirse Ronan - "Atonement" Amy Ryan -"Gone Baby Gone" Tilda Swinton -"Michael Clayton"


    -EN İYİ UZUN METRAJLI ANİMASYON FİLM-

    "Persepolis"- (Sony Pictures Classics) "Ratatouille" -(Walt Disney): Brad Bird "Surf's Up" -(Sony Pictures Releasing)

    -EN İYİ SANAT YÖNETİMİ-

    "American Gangster" (Universal) Sanat Yönetmeni: Arthur Max / Beth A. Rubino "Atonement" (Focus Features) Sanat Yönetmeni: Sarah Greenwood / Katie Spencer "The Golden Compass" (New Line in association with Ingenious Film Partners) Sanat Yönetmeni: Dennis Gassner / Anna Pinnock "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" (DreamWorks ve Warner Bros., Distributed by DreamWorks/Paramount) Sanat Yönetmeni: Dante Ferretti / Francesca Lo Schiavo "There Will Be Blood" (Paramount Vantage ve Miramax) Sanat Yönetmeni: Jack Fisk / Jim Erickson


    [​IMG]

    -EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ-

    "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" (Warner Bros.) / Roger Deakins "Atonement" (Focus Features) / Seamus McGarvey "The Diving Bell and the Butterfly" (Miramax/Pathé Renn) / Janusz Kaminski "No Country for Old Men" (Miramax ve Paramount Vantage) / Roger Deakins "There Will Be Blood" (Miramax ve Paramount Vantage)/ Robert Elswit


    -EN İYİ KOSTÜM TASARIMI-


    "Across the Universe" (Sony Pictures Releasing) / Albert Wolsky "Atonement" (Focus Features) / Jacqueline Durran "Elizabeth: The Golden Age" (Universal) / Alexandra Byrne "La Vie en Rose" (Picturehouse) / Marit Allen "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" (DreamWorks ve Warner Bros., Distributed by DreamWorks/Paramount) / Colleen Atwood

    -EN İYİ YÖNETMEN-

    "The Diving Bell and the Butterfly" (Miramax/Pathé Renn) / Julian Schnabel ''Juno" (Fox Searchlight) / Jason Reitman "Michael Clayton" (Warner Bros.) / Tony Gilroy "No Country for Old Men" (Miramax ve Paramount Vantage) / Joel Coen ve Ethan Coen "There Will Be Blood" (Miramax ve Paramount Vantage) / Paul Thomas Anderson

    -EN İYİ UZUN METRAJLI BELGESEL FİLM-

    "No End in Sight" (Magnolia Pictures) Bir "Representational Pictures" / Charles Ferguson ve Audrey Marrs "Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience" (The Documentary Group) "Documentary Group" / Richard E. Robbins "Sicko" (Lionsgate ve The Weinstein Company) "Dog Eat Dog Films" / Michael Moore ve Meghan O'Hara "Taxi to the Dark Side" (THINKFilm) "X-Ray" / Alex Gibney ve Eva Orner "War/Dance" (THINKFilm) "Shine Global ve Fine Films" / Andrea Nix Fine ve Sean Fine

    -EN İYİ KISA METRAJLI BELGESEL FİLM-

    "Freeheld" - "Lieutenant Films" / Cynthia Wade ve Vanessa Roth "La Corona (The Crown)" - "Runaway Films ve Vega Films" / Amanda Micheli ve Isabel Vega "Salim Baba" - "Ropa Vieja Films ve Paradox Smoke" / Tim Sternberg ve Francisco Bello "Sari's Mother" - (Cinema Guild) - "Daylight Factory" / James Longley


    -EN İYİ KURGU-

    "The Bourne Ultimatum" - (Universal) -Christopher Rouse "The Diving Bell and the Butterfly"- (Miramax/Pathé Renn) / Juliette Welfling "Into the Wild"- (Paramount Vantage ve River Road Entertainment) / Jay Cassidy "No Country for Old Men" - (Miramax ve Paramount Vantage) / Roderick Jaynes "There Will Be Blood" - (Miramax ve Paramount Vantage) / Dylan Tichenor

    -EN İYİ YABANCI FİLM-

    "Beaufort" / İsrail "The Counterfeiters" / Avusturya "Katyn" / Polonya "Mongol" / Kazakistan "12" / Rusya Federasyonu

    -EN İYİ MAKYAJ-

    "La Vie en Rose" (Picturehouse) -Didier Lavergne ve Jan Archibald "Norbit" (Dream Works, Paramount) -Rick Baker ve Kazuhiro Tsuji "Pirates of the Caribbean: At World's End" (Walt Disney) - Ve Neill ve Martin Samuel

    -EN İYİ ÖZGÜN BESTE-

    "Atonement" (Focus Features) - Dario Marianelli "The Kite Runner" (Dream Works, Sidney Kimmel Entertainment ve Participant Productions, Paramount Classics) / Alberto Iglesias "Michael Clayton" (Warner Bros.) -James Newton Howard "Ratatouille" (Walt Disney) -Michael Giacchino "3:10 to Yuma" (Lionsgate) - Marco Beltrami


    -EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI-

    "Falling Slowly" -"Once" : Glen Hansard - Marketa Irglova "Happy Working Song" -"Enchanted" : Alan Menken - Stephen Schwartz "Raise It Up" - "August Rush" "So Close" - "Enchanted" Alan Menken - Stephen Schwartz "That's How You Know" "Enchanted" Alan Menken - Stephen Schwartz


    -EN İYİ FİLM-

    "Atonement" (Focus Features) / "Working Title" / Tim Bevan, Eric Fellner and Paul Webster "Juno" (Fox Searchlight) / "Dancing Elk Pictures, LLC" / Lianne Halfon, Mason Novick ve Russell Smith "Michael Clayton" (Warner Bros.) / "Clayton, LLC" / Sydney Pollack, Jennifer Fox ve Kerry Orent "No Country for Old Men" (Miramax ve Paramount Vantage) / "Scott Rudin/Mike Zoss" / : Scott Rudin, Ethan Coen ve Joel Coen


    "There Will Be Blood" (Miramax ve Paramount Vantage) - "JoAnne Sellar/Ghoulardi Film Company" -JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson ve Daniel Lupi

    -EN İYİ KISA METRAJLI ANİMASYON FİLM-

    "I Met the Walrus" / Bir "Kids & Explosions" / Josh Raskin "Madame Tutli-Putli" (National Film Board of Canada) "National Film Board of Canada" / Chris Lavis ve Maciek Szczerbowski "Même Les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven)" (Premium Films) / "BUF Compagnie" / Samuel Tourneux ve Simon Vanesse "My Love (Moya Lyubov)" (Channel One Russia) / "Dago-Film Studio, Channel One Russia ve Dentsu Tec" / Alexander Petrov "Peter & the Wolf" (BreakThru Films) / "Break Thru Films/Se-ma-for Studios" / Suzie Templeton ve Hugh Welchman


    -EN İYİ KISA METRAJLI FİLM-

    "At Night" / "Zentropa Entertainments 10" / Christian E. Christiansen ve Louise Vesth "Il Supplente (The Substitute)" (Sky Cinema Italia) / "Frame by Frame Italia" / Andrea Jublin "Le Mozart des Pickpockets (The Mozart of Pickpockets)" (Premium Films) / "Karé" / Philippe Pollet-Villard "Tanghi Argentini" (Premium Films) / "Another Dimension of an Idea" / Guido Thys ve Anja Daelemans "The Tonto Woman" / "Knucklehead, Little Mo and Rose Hackney Barber" Prodüksiyonu / Daniel Barber ve Matthew Brown

    -EN İYİ SES KURGUSU-

    "The Bourne Ultimatum" (Universal) / Karen Baker Landers,Per Hallberg "No Country for Old Men" (Miramax ve Paramount Vantage) / Skip Lievsay "Ratatouille" (Walt Disney) / Randy Thom ve Michael Silvers "There Will Be Blood" (Miramax ve Paramount Vantage) / Matthew Wood "Transformers" (DreamWorks ve Paramount in association with Hasbro) / Ethan Van der Ryn ve Mike Hopkins

    -EN İYİ SES MİKSAJI-

    "The Bourne Ultimatum" (Universal) / Scott Millan, David Parker ve Kirk Francis "No Country for Old Men" (Miramax ve Paramount Vantage) / Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff ve Peter Kurland "Ratatouille" (Walt Disney) / Randy Thom, Michael Semanick ve Doc Kane "3:10 to Yuma" (Lionsgate) / Paul Massey, David Giammarco ve Jim Stuebe "Transformers" (DreamWorks ve Paramount in association with Hasbro) / Kevin O'Connell, Greg P. Russell ve Peter J. Devlin

    -EN İYİ GÖRSEL EFEKT-

    "The Golden Compass" (New Line in association with Ingenious Film Partners) / Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris ve Trevor Wood "Pirates of the Caribbean: At World's End" (Walt Disney) / John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson ve John Frazier "Transformers" (DreamWorks ve Paramount in association with Hasbro) / Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl ve John Frazier

    -EN İYİ UYARLAMA SENARYO-

    "Atonement" (Focus Features) /: Christopher Hampton "Away from Her" (Lionsgate) /: Sarah Polley "The Diving Bell and the Butterfly" (Miramax/Pathé Renn) /: Ronald Harwood "No Country for Old Men" (Miramax ve Paramount Vantage) /: Joel Coen ve Ethan Coen "There Will Be Blood" (Miramax ve Paramount Vantage) /: Paul Thomas Anderson

    -EN İYİ ÖZGÜN SENARYO-

    "Juno" (Fox Searchlight) /: Diablo Cody "Lars and the Real Girl" (MGM) / : Nancy Oliver "Michael Clayton" (Warner Bros.) / : Tony Gilroy "Ratatouille" (Walt Disney) / : Brad Bird / Jan Pinkava, Jim Capobianco ve Brad Bird "The Savages" (Fox Searchlight) / : Tamara Jenkins
     
  2. Leet1

    Leet1 Old School olduser rank8

    Kayıt:
    13 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    8.906
    Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Cinema/Aktör/Yönetmen Bilgim Pek iyi degildir İsimler Çok yabancı :lolmuch:
     
  3. ReAcTiVe

    ReAcTiVe Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    4 Ekim 2007
    Mesajlar:
    2.284
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şehir:
    Lise
    Kırmızı HAlı geçişleri Süperdi....
    kahvekeyfi detective