extraloob demiş ki:
bunlar zati ruslarla beraber karstan girmişlerdi, bu haritalar falan eskide kaldı savaş yapıldı hepsinin hayalleri yakıldı hatta o da yetmedi soykırımları yapıldı :sfff:

haKlSN abicm

Dünya üzerinde jeopolitik konumumuz nedeniyle kimse burada güçlü bir dünya devleti istemez. Bu bölgeye göz Amerika göz dikse Rusya ve Avrupa Birliğindeki bazı güçler böyle bir şeye izin vermez.

Türkiye yeterince güçlü değil mi?Sence Bazı güçlerin ırağa filistine girmesine neden ab bişey diyemedi?

adam zaten söylemiş :) filistinin hiç bir jeopolitik konumu yok
Türkiye cok farklı sadece jeopolitik konum üzerinden yürütüğümüz denge politkaları ile bu güne gelebildik
denge siyasetide bizi nereye kadar götürecekse :)

Proleter demiş ki:
Türkiye cok farklı sadece jeopolitik konum üzerinden yürütüğümüz denge politkaları ile bu güne gelebildik
Jeopolitikaya takmış durumda herkes.Adamlar vızır vızır uçuyor tepemizden,takır takır geçiyor denizaltılarla denizlerden.Petrol ve doğal kaynaklardan konuşmuyor.İsrail oraya jeopolitikası mı için giriyor?Yoksa gelen bir damacadan bozma roketten dolayı mı?HAyır.Farklı düşünmek lazım biraz da.

Sniker demiş ki:
Proleter demiş ki:
Jeopolitikaya takmış durumda herkes.Adamlar vızır vızır uçuyor tepemizden,takır takır geçiyor denizaltılarla denizlerden.Petrol ve doğal kaynaklardan konuşmuyor.İsrail oraya jeopolitikası mı için giriyor?Yoksa gelen bir damacadan bozma roketten dolayı mı?HAyır.Farklı düşünmek lazım biraz da.
İddaaları yanıtlama zamanı.

Öncelikle bu tarz kahvehane tarzıdır bu şekilde siyasi tartışma yapmayalım. Sence İsrail neden Filistin'e giriyor zevk için mi? Ben söyliyim her seçim öncesi israil tankları bi yere yöneliyor nedeni seçim yatırımı ve filistin topraklarındaki su kuyuları. Bu su kuyuları çok stratejik bir konuma sahip. Şimdi sorulacak soru madem öyle neden Türkiye'ye karşı çıkacak güçler oraya çıkmıyor ? Nedeni izahı şöyle; o kuyular sadece ortadoğuda çok küçük bir kesim için önemli. Yani hiçkimsenin işine yaramıyor israil ve filistin dışında.

"Adamlar vızır vızır uçuyor tepemizden" ne demektir alayamıyorum. Evet eğitim uçuşları Anadolu üzerinde yapılıyor. Bu bir anlaşmadır, sınırları yetmiyor çünkü, ve ülkemizin bundan çıkarı olmaktadır. Unutmayın ki uluslararası arenada ebedi dostluklar değil ebediyen çıkarlar söz konusudur.

öncelikle çok güzel konu açmışsın teşekkürederiz :thumbsup:
osmanlı devletine yapılan savaşlar omuz omuza cepheden cepheye yapılıyordu imzalanan antlaşmalarla sanmayınki savaş bitti.artık eskiden kalma topla tüfekle yapılmıyor.masa başında üretilen stratejilerle ele geçirmek istediği ülkeyi önce içten parçalıyorlar daha sonra bi bahane bularak işgal altına alıyorlar.örneğin kurtuluş savaşında toprak vaatleriyle kışkırtılan ermeniler.
yani bizim bilmediğimiz daha ne oyunlar dönüyor dünyada hiç birşey göründüğü gibi değil.ama unutmayalımki biz birliğimizi korudukca hiç bir güç bizi tarihten silemez.
TÜRK KÜRT KARDEŞTİR. :thumbsup:

Global Dünya'da yaşadığımız için hiçbirşey diyemeyiz.Arkadaşın dediği gibi artık masada yapılıyor savaşlar artık silah,tüfek vs. gibi şeyler değil kalem ile ve ülkesini seven iktidarlar ile kazanırız bunu ancak başımızdakiler bize düşman bu bize yeter 8)

Unforgiven lll demiş ki:
Global Dünya'da yaşadığımız için hiçbirşey diyemeyiz.Arkadaşın dediği gibi artık masada yapılıyor savaşlar artık silah,tüfek vs. gibi şeyler değil kalem ile ve ülkesini seven iktidarlar ile kazanırız bunu ancak başımızdakiler bize düşman bu bize yeter 8)
evet ülkesini seven dürüst namuslu hak yemeyen sadece ülkesinin çıkarını dşünen bir iktidar ile kalkınabilirz

bazı rejimlerde iktidar kurtuluşa erdirmez örgütlenmiş halk hareketi lazım

Proleter demiş ki:
Kajmeran35 demiş ki:
Proleter demiş ki:
bazı rejimlerde iktidar kurtuluşa erdirmez örgütlenmiş halk hareketi lazım
sadece halkın gücü yetmez tek başına Atatürk gibi bir adam lazım :oldie: :mrgreen:
savaşı kazananlar komutanlar değil askerlerdir.
halk herşeydir.
nopasaran :twisted:

bu çok büyük bir yalan çok afedersin.savaşı kazanan askerlermiş.afedersin 5 yaşındaki çocuk güler buna.
bir futbol takımı düşün.11 tane yetenekli futbolcu.fakat teknik direktörleri yok başlarında.sence maçı kazanmayı bir kenara bırak, motive dahi olabilmeleri mümkün mü ? kişisel beceriler bir yere kadar.yakın tarihimize bakınca Mustafa Kemal gibi askeri bir dehanın varlığına kolaylıkla varabilir insan.buna rağmen bu lafı etmen çok yanlış ve ayıp oldu fikrimce.(Çanakkale Savaşı,Sakarya Meydan Muharebesi hemen ardından Büyük Taaruz..bunların hepsi sadece askerler sayesinde mi kazanıldı sence ?)

bir kere savaş stratejisi denen bir olgu vardır.yaradana sığınıp saldıramazsın ya da savunamazsın herhangi bir yeri.tabi iman gücü de başarı kazanmanda etkilidir ama taktiksiz bir savaş düşünülemez.savaşı bırak iş hayatında bile taktiklere ve kabiliyet dolu manevralara ihtiyaç duyuyorsun.yani en basit düşünebildiğimiz kendi yaşamımız içinde bile.

bu nedenle açıkcası söylediğin laf benim ağırıma gitti.aşırı bir tepki mi gösterdim bilmiyorum.fakat komutansız bir asker amaçsız bir oka benzer.komutan burada yayı temsil eder.oku şekillendiren ve belli bir hedefe doğru yönelten odur çünkü.
neyse diyeceklerim bu kadar.sağlıcakla.

dipnot: örgütlenmiş halk hareketi koca bir yalan da onu da ayriyetten beliryetim sana :wink1:
sağcı-solcu,türk-kürt,muhafazakar-modern.. bu ayrımlar oldukça öyle bir dünya mümkün değil dostum kusura bakma.

o sence :)
doğrudur 5 yaşındakilerde gülebilir :D sende haklısın :D
sana Orhan gencebaydan bence sende haklısın parçasını armağan ediyorum :)
polimiğe gerek yok :)(RAHATLA)
dağları yaratanlar ufacık toprak taneleridir:)
taşı ufalarsan özünde kum taneleri olduğunu görürsün.

Özgür dünya bırak insanlar fikirlerini söylesin senin benim onun yaptığı gibi :D o zaman bir şeyler değişebilir.

Proleter demiş ki:
o sence :)
doğrudur 5 yaşındakilerde gülebilir :D sende haklısın :D
sana Orhan gencebaydan bence sende haklısın parçasını armağan ediyorum :)
polimiğe gerek yok :)(RAHATLA)
dağları yaratanlar ufacık toprak taneleridir:)
taşı ufalarsan özünde kum taneleri olduğunu görürsün :)

bunu inkar etmek nankörlüğe girer ama fikrimce.neyse oturup burda düşüncelerimi sana empoze etmek için çaba sarfetmeyeceğim.diyeceğimi dedim.ama o halk hareketine çok bel bağlama derim ben.dünyanın rahat en büyük yalanı da :wink1:
zaten rahat olamayacağımız bir dönemeçteyiz.hayal kurmaya gerek yok.seni o güzel rüyandan uyandırmak istedim bir an için. :wink1:

deepnote: senin beklediğin rejim korkarım hiçbir zaman gelmeyecek bu ülkeye.gelmeye kalksa da biz vatansever gençler buna izin vermeyiz. ve de bu vatanımız için en iyisi olur.o örgütlü halk hareketinin nasıl çöktüğünü ve rusyanın kaç bin parçaya ayrıldığını hatırlatırım :wink1:
neyse dümeni boşa sallamaya devam..

Rusyayı çökerten rejmi değildi :)
bu ülkede rejimin değiştirmek istediğimide nerden çıkardın..
rüye görmek oda güzel :twisted:
daha neler diyorum :D
vatanseverlik :) hmm

bende sen gibi pragraf doldurmayı yada bildiklerimi anlatmayı biliyorum ama sanırım biraz seviye düşücek :)
tamam haklısın rahatla fazla kurcalmaya gerek yok topiğe kilit geliyo zannedersem :)

Proleter demiş ki:
Rusyayı çökerten rejmi değildi :)
bu ülkede rejimin değiştirmek istediğimide nerden çıkardın..
rüye görmek oda güzel :twisted:
daha neler diyorum :D
vatanseverlik :) hmm

bende sen gibi pragraf doldurmayı yada bildiklerimi anlatmayı biliyorum ama sanırım biraz seviye düşücek :)
tamam haklısın rahatla fazla kurcalmaya gerek yok topiğe kilit geliyo zannedersem :)

tamam dostum tamam.daha tartışmaya girmiyorum ve tartışmaya da son noktayı koyuyorum.
rusya'yı çökerten..................benim amcamdı..evet, pos bıyıklı amcam.artık bu bilgiyi de sana verdiğime göre kafanda soru işareti kalmamıştır sanırım :wink1:

deepnote: ben seviyeyi düşürmedim sanırım.senden de aynını beklerim.seviyeli bir tartışmaya açık bu forum.

evet amcan yıktı :) SAM amca belki tanırsın hehehe :D
kalmadı saolasın :D

cidden rejmi yüzünden mi yıkıldı biliyosun :)hmmmm

Proleter demiş ki:
evet amcan yıktı :) SAM amca belki tanırsın hehehe :D
kalmadı saolasın :D

cidden rejmi yüzünden mi yıkıldı biliyosun :)
amcalarımızı karıştırmayalım :wink1:
senin biraz daha kitap okuman lazım sanırım.ben sana gereken cevabı verdim.1 kerede idrak edebileceğini düşünüyorum :)

haklısın cahil kaldım yanında kusura bakma :) biraz daha kitab okumalıyım :) sanırım

RUSYA rejmi yüzünden yıkıldı bunuda yeni öğrenmiş oldum :twisted: :twisted:
adama cidden gülerler (senin dediğin gibi)

ıf there is a nation which the rich exploit the poor,the people aren't be examined in their own country,the children can not study because of the poorness,in short the labour class seems 2nd class; ı am not a nationalist

şimdiki başbakanın bir lafı var.kendisini sevmememe rağmen bu konuşmaya cuk oturacak cinsten bir laf.ama şimdi burda bunu etmeyeyim sen anlamışsındır :wink1:

ipucu:çiftçi

Yukarı Alt