1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

17/10/2009 Konuğu Fre3sTyLe

1. Intensify

Intensify   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36

Selamlar.Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Ben Furkan.Yaşım 17.Hayatı her anlamda eğlence olarak alan birisiyim.Eğer bir iş yapılacaksa eğlenceden uzak olmamalı.En sevmediğim insan türü çok ciddi insanlardır.Okulda bunun sıkıntısını çok çektim.Aslında kendimden pek bahsedemem.Bunun sıkıntısınıda şu an çekiyorum sanırım :P

Silkroad Online'ye nasıl başladınız?

İnternet kafe ortamında başladım.İlk eve aldığımız bilgisayarda doğal olarak internet yoktu.Evde botlara karşı oynar İnternet kafede arkadaşlarla Counter partisi yapardık.İlk Silkroad Online'yi görüşümle beraber o an Counter'dan çıktım ve kendime bir hesap aldım.İlk başlarda adeta Silkroad'ı yeniden yazmama rağmen kısa süre içinde oyunu öğrendim ve benim için karşı konulmaz bir tutku haline geldi.Fakat son 1 yılda oyundan soğudum ve eski tadı alamadığımın farkına vardım.Ardından hiç düşünmeden oyunu bıraktım.

Nickinizin anlamı ve neden bu nicki seçtiğinizi anlatır mısınız?

Nickim'in anlamı özgür tarz.Bu nicki seçmemin nedeni çok özgürlükçü biri olmamdan kaynaklanıyor.Yaklaşık 2 yıldır bu nicki kullanıyorum.Benim için yaşamanın en büyük nedenlerinden biri özgür olmaktır.Eğer özgür olmasam çok sıkıcı bir kişiliğe bürünürdüm herhalde.Bana eğer şunu yapma derseniz bende onu yapmak istiyorsam sonuçlarını düşünerek onu yaparım.Nickim kişiliğim anlayacağınız. xP

Siteyle nasıl tanıştınız?

Yüzde yetmişimizin tanıştığı şekilde.
    Bedava bot.
    İlk başlarda botumu indirip çıkardım fakat ardından ufaktan diğer konuları gezmeye başladım.Sonra bu sevgi dolu aile ortamı beni içine çekti.İlk başlarda çok sevilmedim.Fakat ardından bu ortama alışınca ve olgunlaşıp nerede nasıl davranacağımı öğrenince kendimi sevdirmeyi başardım sanırım ^^

Foruma ilk geldiğinizde forumla ilgili düşünceleriniz nasıldı?

İlk geldiğimde forumun ortamına yabancılık çektim.Çünkü internet ortamında bu derece aile ortamı içeren yönetimin "kanka" modunda takıldığı bir yer olacağı aklımın ucundan geçmezdi.Benim aklıma yönetim gelince sert bakışlı adamlar gelir okuldan dolayı.Ama burda öyle değildi.Herkes işin eğlencesinde ve işini severek aynı zamanda tanıdı çıkararak yapıyordu.Hiç düşünmeden bende burda olmalıyım dedim.Ve burdayım x)

Forum Yönetimine giriş sebebiniz nedir peki?

Açıkçası Extraloob forumunda rütbenin önemi yok.Ben yeni üye olmuş bir üyeyle eşit durumdayım.Fakat benim yönetime girme sebebim liderlik ruhumdan olabilir.

http://www.extraloob.com sizin için ne ifade ediyor?

Extraloob benim için sanal alemden çok real alem olayına geçmiş durumda.Bir sıkıntım olduğunda ve Real hayatta ki arkadaşlarıma ulaşamadığımda o sıkıntıyı anlatabileceğim çok kişi var burada.Okan abinin ve Berker abinin hayata bakış açısı örnek alınıcak düzeyde.BR'nin şaşırtmacalı konuşmaları benim o konu üzerinde düşünmemi sağlıyor.XERO Uğur Fatih ve daha niceleri.Kısacası Extraloob benim için hayatım çok önemli bir parçası.Umarım bu forum var oldukça ben burda olurum.

Sizce http://www.extraloob.com forumunu diğer forumlardan üstün tutan sebepler nelerdir?

En basitinden aile ortamı bilgiyi sıcakken paylaşma ve karşındakine değer verme.

Siteden kendinize 5 Kişi seçip,kendi yorumunuzla tanıtır mısınız?

extraloob:Kendisi örnek aldığım kişidir.Her soruya bir cevabı vardır.Gerektiğinde ciddiyete bürünür gerektiğinde makara yapar.Scr'nin deyimiyle ne çekiyorsa sivri dilinden çeker ama biz onun sivri dilini seviyoruz xP

Black Rain:Benim bu seviyeye gelmemde büyük rol oynadı.Herkesin uplanacağımı beklediği anda beni down yaparak olgunlaşmamı sağladı.Bana çok yardımı dokundu.Liderlik ruhu taşıyor kısacası CEO x)

XER0:Hakan.Benim forumda tanıştığım ilk yönetim üyesi.O sıralar ben userdım.Bana kucak açtı.Extraloob'u bana öğretti diyebilirim.Bir sıkıntım olduğunda eminim MSN'dedir ve beni dinlemeye hazırdır.

PradaBerker abi.Onu kolay kolay ciddi görmeyiz.Herkes heyecanlıyken-sinirliyken onun cool bir yapısı vardır.Cevaplarının içinde gizli bir anlam yatıyordur o anlamı kolay kolay kimse çözemez.

Xplosive:Sitenin Uğur'larından.Tam bir makara adamıdır.Zaman zaman makaranın allahını yaparız.Projelerde başı çeker.Göktaşının yaratıcılarındandır.Onu seviyorum ^^

Milano:Bu adamda her özellik var.Basket oynar beste yapar piyano çalar ve iyi bir fikir adamıdır.BFC'nin yaratıcısıdır.Ülkemizde Basketbola önem bu kadar az iken büyük bir sorumluluğun altına girip BFC'yi açtı.Her zaman ki gibi altından kalktı.

Absence:CEO'nun tahtına aday.Her projenin içinde.Benim gibi "Pis" sayılabilecek bir Fenerbahçeli.Herkesin fikirlerini ters köşeye yatıran fikirleri var.Ayrıca onunla projelerimizde var.Bekleyiniz der reklamımı yaparım

İsmini yazamadıklarım kusuruma bakmasın.Onlarıda seviyorum ama sınırlı olduğundan böyle oldu :P
    Son zamanlarda birçok projede isminizi duyar olduk.bunu neye bağlıyorsunuz?

Doğrusunu söylemek gerekirse kendimi borçlu hissettim.Açıkçası glob olana kadar projelerin altına girmeyi pek istemedim daha doğrusu cesaret edemedim.Güncel haberlerle biryerlere geldim.Glob olduktan sonra düşündüm.Bu kadar yükseldiğim bir yerde kalıcı birşeyler yapmam gerekiyordu.Bunu kendimde bir borç olarak gördüm.O andan itibaren forumda eksikleri görmeye çalıştım.Forumda eksik görmek çok zor ama eğer görürsem o eksiği doldurmaya çalışıcağım/çalışıyorum.
    Boş zamanlarınız nasıl değerlendirirsiniz?

Boş zamanın çok nadir olur.Haftanın 2 günü okula giderim çıkışlarda arkadaşlarla birşeyler yaparız. Diğer 3 gün staj gördüğümden dolayı sadece hafta sonlarım var.Onu da basketbol oynayarak geçiririm.5e5 maç tekliflerini bekliyorum :P

Sporla ilgilenir misiniz?İlgileniyorsanız,hangi takımı tutuyorsunuz?

Ben Fenerbahçeliyim.Babamın taraftarlığını örnek alırım.Beni Fenerbahçeli yapan kendisidir.
    Sporla ilgim ise ufaklığımda basketbol ile başladı.Ufak bir basketbol döneminden sonra futbola el attım.Yaklaşık 4 yıl futbol oynadım.Bir maçta kırmızı kart gördüğüm için hocamızın ağır hakaretlerine maruz kaldım ve o anda futbol benim için bitti.Basketbol'a geri döndüm.Ufak bir İTÜ maceram olsa da orada da tutunamadım.Şimdi amatör olarak basketbol ve futbol oynuyorum.

Takip ettiğiniz bir TV dizisi yada film serisi var mı?

Dizi olarak Geniş Aile'yi çok başarılı buluyorum.Her salı cips ve kolam ile TV karşısına otururum.
    Film olarak Twilight aksiyon-macerada çığır açmıştır gözümde.

Teknolojiyi takip eder misiniz?

Bilgisayar konusunda vakit buldukça takip etmeye çalışıyorum.Birkaç bilgisayar dergisine üyeyim.
    Onlardan takip edebildiğim kadar ediyorum.

Size Bu siteyi cazip kılan etken(ler) nedir?

Aslında tıpa tıp örnek almak istemem kimseyi.Eğer alırsam o kopya insan olayına girer.Hiçbir yerde hiçbirşeyin ikincisine ihtiyaç yoktur.Görüş bakımından Mustafa Kemal Atatürk'ü hayata bakış açısından Okan Çelebi'yi örnek alıyorum x)

Hatırladaıkça mutlu olduğunuz,hayattan güzel bir kareniz var mı?

Olmaz mı.Bir keresinde okuldan dönmek için servise binmiştik.Arkadaşım içeri adım atarken şöfor bunu görmedi ve kapıyı kapattı.Arkadaşın sıkışmamak için kendini bir dışarıya atışı vardı hatırladıkça gülerim.

Kız arkadaşınızda olmasını istediğiniz özellikler nelerdir?

Benim için dış görünüş daha önemlidir.Öyle iç görünüş geyiğine kimse girmesin.Fakat tahammul edemediğim en büyük şey yalandır.
    Espiriden anlayan birisi olması benim için çok önemli.Ayrıca hayata daima olumlu yönden bakması gerekiyor.Makara yapmasını bilmeli daha fazlası çok özele girer. :twisted:

Yaşam Tarzınızı anlatır mısınız?

Yaşam tarzım nickimde gizli.Özgürlükçü bir yaşam benim için önemlidir.Bunun sebebi rap dinlemem olabilir.Eğer istediğim anda istediğim şeyi yapamayacaksam neyleyim öyle hayatı.

Olmassa olmazlarınız nelerdir?

Bilgisayarım ve spor.Özellikle hafta sonları pek bilgisayarımla vakit geçiremiyorum ama bilgisayar benim için olmazsa olmaz.Sporu zevk aldığım için yapıyorum.Ayrıca yaşlandığım zaman bu yaptığım sporun faydalarını göreceğimi umuyorum. :twisted:

En büyük hayaliniz nedir?

En büyük hayalim kişisel olarak dünyanın ilgisini çekecek birşey yapmak. Her dilden insanın " Vay be" diyebileceği birşey yapmak.Bunu düşündükçe bile heyecanlanıyorum.
    Aktüel hayallerimden biri de Fenerbahçenin Barca'nın elinde CL kupasını alması :P

Hayatınızda size uygun görülüp,takılmış olan lakap(lar) var mıdır?Var ise anlam(lar)ı ne(ler)dir?

Hayatım da bana tek bir lakap takıldı.O da benim açımdan hiçbir albenisi olmayan bir lakap.
    Sevdiğim bir hocanın lise1'de sen her konu hakkında yorum yapıyorsun.Adeta herşeye muhalefetsin bundan sonra seni muhalefet diye çağıracağım.Kendini bu lakaba alıştırsan iyi olur demişti.^^

Biraz ileriyi düşünürsek,bundan 10 yıl sonraki hayatınızda şimdikinden farklı olarak neler değişebilir?

Bir kere bu kadar özgür olacağımı düşünmüyorum.Ayrıca eğer çocuğum olursa hiç özgür olamayacağımı düşünüyorum.Sorumluluklarım artacak buna karşılık bende gelişeceğim.Umarım hayat beni yıpratmaz

Günlük hayatınızda nelere yer verirsiniz?

Bir tatil günü günün 10-13 saatini uyumakla geçiririm.Kahvaltıdan sonra bilgisayarımı ve müziğimi açarım ardından Extraloob-Yeni Mesajlar akşamüstü sporumu yaparım.x)
    Okul günlerini söylemeye gerek yok hepimiz biliyoruz zati ^-^

Aşağıdaki kelimeleri kendinize has bir şekilde birkaç cümle ile tanımlar mısınız?

Bayrak:Benim için şereftir.Herşeyden önce vatanım gelir.Bu konu da daha fazla yorum yaparsam siyasete girerim gerek yok ^-^

Internet:Dünya demek.Müzikten tutun habere haberden tutun sex'e kadar
    herşey

Aile:Ailem benim herşeyim.Onlardan ayrılmayı bir an olsun bile düşünemem.Umarım hiç ayrılmayız ^-^

Silkroad Online:Bedava görünen paralı oyun.Belli bir olgunluğa ulaşmış insan direkt çizgilerini çekiyor.Ama maalesef bu oyun çocukların en güzel çağlarını alıp götürüyor.

Eğlence:Hayatım.Her konuda makara yapabilen bir özelliğe sahibim.

Röportaj etkinliğimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kendilerini her geçen gün geliştiren bir paparazzi ekibimiz var.Umarım extraloob forumu adına dışarıya açılabilen bir bölüm olursunuz.Ve çeşitli dergiler ile oyun şirketleri ile irtibata geçip röportaj yaparsınız.

O yeteneği çoğunuzda görüyorum.

Son olarak Extraloob üyelerine söylemek istediğiniz söz,vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Forum kuralları lesson 4 part 15 der ki: Bu forum size maddi yönden birşey kazandırmayacak fakat ileride iyi ve başarılı bir insan olmanızı sağlayacak.

Bu forumun kıymetini bilsinler.Klasik Türk insanı gibi kaybettikten sonra anlayacaklar ^^

Real hayatta ise bu hayatı fazla ciddiye almasınlar.Eğlencelerine baksınlar zaten eğlenceye vakit ayıramayacak günleri olacak.Sağlıcakla kalın

Exl Pp ekibinin Saygılarıyla

2. Unforgiven

Unforgiven Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bütün pp ekibini kutlarım hemen okuyorum

3. ironEyE

ironEyE Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Globaldir okuyorum.^^

4. MrCrossover

MrCrossover Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni pp'den good work. okuyorum :P

5. Xenas

Xenas   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel olmuş elinize, ağzınıza sağlık :)

6. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Hemen okuyorum. :popcorn:

7. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    ohannesss bir screamadle bir de senin bu röportajın çok güzel ve hoşuma gitti free açıkcası ben bile sevmezdim seni taa ki d.mod olduktan sonra saygı ve sevgini gördükten sonra gerçekten aşık olduğum birisi oldun elimde olsa direk manager yapacağım da hiyerarşi var ailede biliyorsun asistanlar dolar lar boynuma o yüzden zamanını bekleyeceksin bak sende demişsin zamanla olgunlaştım diye sen öyle bir olgunlaştın ki hacım tadından yenmiyorsun annenin ve babanın ellerinden senin de gözlerinden öperim muhteşemsin başarılar dilerim tüm hayatın boyunca bitanem :kalp:

8. Unforgiven

Unforgiven Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamamını okudum çok güzel olmuş ellerinize sağlık :beer:

9. HollyToBack

HollyToBack Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok eğlenceli gözüküyo.. okumaya başlıyorum :P

10. Intensify

Intensify   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Harika bir röportaj oldu Furkana teşekkür ediyorum.birde ilk olduğu için hatam olabilir mazur görünüz :buddha:

11. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Çok teşekkür ederim hepinize.Gerçekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bir anda röportaj bitti.
    Adını yazamadığım arkadaşlarımdan özür dilerim. :muck: :kalp:

Ayrıca GhostWhisper'e de teşekkür ederim anlayışı için :twisted: [Anladı o anladı]

Okan abi senden bu sözleri duymak beni ayrı bir motive etti.Çok teşekkür ederim.Layık olmaya çalışacağım. :kalp: :buddha:

12. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Cool 8)

13. TheRage

TheRage Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :headbang: :muck:

14. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Tebrikler,güzel bir röportaj olmuş.
    Furkan'ım başarılar 8))

15. Marinero

Marinero Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Süper Olmuş Bro..

16. Josephine

Josephine Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Buradaki Fatih Ben miyim ? :P

Şaka bir yana mükemmel bir röportaj olmuş,elinize sağlık :muck:

17. E.Cartman

E.Cartman Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir röportaj olmuş gerçekten.Fre3sTyLe Merak ettim birisiydi konuk seçimi perfect :thumbsup: 8)

18. BiLqiN

BiLqiN Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    exL Köşe Başı
    Furkan evlenmeyi düşünmüyorsun sanırım xD ailemden hiç ayrılmamayı ümit ederim demissinde :)
    Ps : Gerçekten çok zevk alarak okuduM. Çok şirin şeker cevaplar vermissin furkancım sendende bu beklenir
    Ps : Hayat Herseye Rağmen Devam EdiYor HavasındayızZz xD
    4Ever exTRaLooB.

19. El Verano

El Verano Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ehehe,istikrarli birisin.Basarili olmak istiyorsun ama merdivenleri tek tek cikmalisin.
    @ loob, dogru soyluyor.Olgunlastin,daha da olgunlasmalisin.. :)
    ~ Ama daha benimle ugrasicak duzeyde degilsin. :p
    Ne diyim; hayatinda basari dolu gunler yasaman dilegiyle..

20. 2god4you

2god4you Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student