1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

16/11/2009 Haftanın Konuğu Absence

1. Intensify

Intensify   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Selamlar. Öncelikle kendinizden kısaca biraz bahseder misiniz?
    Adım Engin .Lüleburgazlıyım pek çok Trakyalı gibi benimde “H” lerle sorunum var xD.Kepirtepe AÖL öğrencisiyim 2011 de Öss ciler kervanına bende katılıyorum.Hayatım okul-dershane-ev-arkadaşlar arasında gidip geliyor boş zamanlarımda evdeysem ya pc başında olurum yada kitap okurum.Dışarıda ise bilardodan tutun playstation a ,bataktan okeye,basketboldan halısaha maçına her aktivitede yer alırım

Silkroad Online'a nasıl başladınız ?
    Online oyunlardan nefret eden birisi olarak ortaokul yıllarında bu oyun karşıma çıktı arkadaş baskısıyla başladım bende Tibet’ in açıldığı gün başlamıştım iyi hatırlıyorum 50 lv charımla mahallenin kralıydım,eğlencenin dibine vururduk.Sonra işe ticaret karıştı tabi zevki kalmadı benim için şuan hala elimden char çıkarmaya çalışıyorum.

Nickinizin anlamını ve neden bu nicki seçtiğinizi anlatır mısınız ?
    İlk nickimden başlayalım Kita diye yapıştı üstüme
    Forumlarla ilgili birisiyim ama bağlanamam (extraloob istisna xD) bende zamanında kolaylık olsun diye kendime kotakot diye bir nick icat ettim ,bilindik forumların çoğunda üyeliğim mevcuttur.Ne zaman bir siteye girsem önce kotakot la giriş yapmayı denerim %80 tutuyor xD.Gelelim Absence ‘ a EXL de global moderatör olmuş birisinin nickinin kotakot olmasına daha fazla dayanamayan extraloob benden nick aramamı istedi .Sitede her adımımda yardımı olan Prada dan aldım bu nickide
    “Absence : Nihilistlerin hiçlik hiççilik akımlarını tasvir ederken çok kullandığı bir kelime. Olmayışlık , hiçlik anlamındadir ve her zaman gönlümde yeri vardir..”Onun diliyle Absence budur.

Siteyle nasıl tanıştınız?
    Silkroad ın hızla yayıldığı bir dönemde adının silkroadla hiçbir ilgisi olmayan bir site dikkatimi çekmişti ozamanlar bile en çok ziyaret edilenler arasındaydı.S.s yarışmalarından bişeyler kapabilmek için üye olmuştum hatta ilk açtığım topic yarışma topicidir. viewtopic.php?f=219&t=33325&hilit=

Foruma ilk geldiğinizde forumla ilgili düşünceleriniz nasıldı ?
    Buradan çok para kazanıcaz diyordum. Çünkü ozamanlar sitede S.s yarışmaları vardı çokta ilgi görüyorlardı

Forum Yönetimine giriş sebebiniz nedir ?
    Hani diyoruz ya en büyük paylaşım platformu diye ben user olarak bir şeyler katamıyordum siteye , sömürüyorduk ne varsa sonra düşündüm bişeyler paylaşmalıyım diye yönetime katılmadan istikrarlı bir şekilde paylaşım yapmak çok zor çünkü ozaman sorumluluklarınız sizi paylaşmaya teşvik ediyor.

http://www.extraloob.com forumu sizin için ne ifade ediyor ?
    Bir balon düşünün bundan iki sene önce birkaçkişinin üfleyerek şişirdiği balonu gören gelmiş şimdi yükleniyoruz pompalarla bakalım nezaman patlayacak

Sizce http://www.extraloob.com forumunu diğer forumlardan üstün kılan sebepler nedir ?
    Çok sıkı bir aile ortamı olmasının yanında EXL yöneticileri işlerini tam bir ciddiyetle yapıyorlar buda 1 numara olmak için gerekli olan her şeyi sağlıyor.

Siteden kendinize 5 kişi seçip, kendi yorumunuzla tanıtır mısınız ?
    5 kişi seçmek çok zor o sebeple ben yazabildiğim kadar yazayım xD
    Prada:Benden sonra d.mod olmasına rağmen şuan admin :P Sitede en çok değer verdiğim insanlardan birisidir , üstede söylediğim gibi nickimi ondan aldım.Daha d.modken beni ekibine almıştı.Modken ,Playboyken hep desteğini gördüm hayatta bana çok şeyler kattı (Tavla dada yenemedim bir türlü ) .Askerden gelince düğünü ben karşılayacağım xD
    Majestic:Halil abim hayatıyla , anılarıyla insana yön verebilen bir insan
    RomeoReelde görüşmeyi çok istediğim site arkadaşlarımdan onun tabiri ile
    -Absence:Ice Age'deki sincap ve onun değerli fındığı gibiyizdir. Ben sincap o fındık vazgeçilmezimdir.
    Tavladada yenemez beni

Wax Whine :Bromancem tam bir muhabbet adamı gitarıda iyi çalıyor (Reelde görmek istediğim arkadaşlarımdan birisi ).Hiç unutmam ilk kilitlediğim topicde ona pm atmıştım doğrumu yaptım diye xD Kafanız güzelse yada aşıksanız onunla muhabbete başlayın hemen
    BlackRainBr(o) Ceo artık ne derseniz .Tam bir iş insanı.Onun gözünden baktığınızda her zaman yapılacak bir şeylerin olduğunu anlıyorsunuz .Pek kimse bilmez ama yardımcı Ceo olarak yanında çalışıyorum
    hmzsnmz: Ww demişti siz iyi anlaşırsınız diye 10 dakikalık muhabbete yüzlerce kahkaha sığdırabileceğiniz bir insan
    Quensis:Kuzuuuu bu aralar yine sessiz biraz .Zamanında az dil dökmedim banada imza yap diye sonradan çıktı foyası
    Infinity:Sitede yönetici kimliğine büründüğüm andan itibaren hep beraber takıldığımız kişilerden birisidir muhabbeti güzeldir lakin oyunlardaki istikrarını sitede göstermiyor
    AnatoliaFire:var bide bizim Uğur demedim mi İbrahim lerimin İbosu gerçekten işini yarım bırakmayan bir insan
    Çok mu oldu ne bunlar daha yarısı xD

Son zamanlarda başarılı projelerde isminizi duyar olduk.Bu başarınızı neye bağlıyorsunuz?
    Son zamanlarda derken benim projelerde yer almam Prada ile başlar siteyi tanıtmakla başladık işe sonra v6 hazırlanıyken CEO(BlackRain) gel dedi yardımcım ol diye ceo yardımcısı diye atıldık gidiyoruz v6,karakter yapılandırmaları v.s v.s bugüne kadar çorbalarda tuzumuz hep bol oldu inşallah Snow Sound Party'de de yeni birkaç projemizi tamamlayarak herkese sunacağız.

Boş zamanlarınız nasıl değerlendirirsiniz?
    Yukarıda yazdım boş zamanlarımda evdeysem ya pc başında olurum yada kitap okurum.Dışarıda ise bilardodan tutun playstation a ,bataktan okeye,basketboldan halısaha maçına her aktivitede yer alırım.Gitar öğreniyorum gitarımla çalışmakta boş zamanlarımda yaptıklarımdan birisi.

Sporla ilgileniyormusunuz?İlgileniyorsanız, hangi takımı tutuyorsunuz ?
    Futbol,basketbol,F1(Motor sporu diye geçerde hala anlayamadım neresi spor) ve Milli takımımızın yarıştığı her kulvarı takip etmeye çalışırım.Aşırı koyu bir Fenerbahçeliyim .Amatör olarak yapabildiğim her sporla uğraşırım ama yetenekli olduğum bir spor dalı bulamadım daha

Takip ettiğiniz bir TV dizisi veya film serisi var mı ?
    Kurtlar vadisi hariç düzenli olarak TV den takip ettiğim bir dizi yok.Bazen canım film yada dizi bişeyler izlemek ister ozaman illa dvd lerimin arasında izlemediğim bir şeyler vardır.Heroes ,Lost,Sout Park,How ı met your mother,Fringe izlediğim diziler. İtü’ de akrabası olunca insanın elinin altında oluyor her şey

Teknolojiyi takip edermisiniz ?
    Teknolojiyi takip etmek gibi bir derdim yok lakin yeni çıkan ürünlerden,gelişmelerden arkadaşlarım sayesinde haberdar olurum.

Size bu siteyi cazip kılan etken[ler] nedir?
    EXL internetin tüm yararlı yönlerinin birleştiği bir yer. Öyle ki aradığınız her şey mevcut zaten üyelerin %80 inin ortak noktası silkroad ve diğer online oyunlar oyun hakkında ,reel hayat hakkında ,yurtta dünyada gelişen olaylar hakkında anında bilgi sahibi olabiliyorsunuz buradan çıktığınızda hayat insana çok yavaş geliyor .

Hayatınızda kendinize örnek aldığınız birisi var mı ?
    Atatürk’ün hayatını anılarını okur her zaman onun düşüncelerini aklıma getiririm.

Hatırladıkça mutlu olduğunuz , hayattan güzel bir karenizi bizimle paylaşır mısınız ?
    Elimde resmi yok ama anlatabilirim
    Yazları köye giderim evin bahçesinde traktör için bir mazot tankeri vardır.Dedem de yaklaşırken dikkat edilsin diye duvara tehlike yazmak istemiş.Trakyalı olduğumuzdan ortaya TELİKE diye bir kelime çıkmış o yazı duvarda 5 senedir duruyor her görüşümde gülerim.
    Bunun dışında da her anı doya doya yaşamak için hep gülecek bir şeyler bulurum.

Kız arkadaşınızda olmasını istediğiniz özellikler nelerdir ?
    Benim msn, facebook kızları diye tabir ettiğim çeşitten olmaması kesinlikle çok önemli

Yaşam tarzınızı anlatır mısınız ?
    Anı yaşamayı severim ama daima aklımın bir yanında gelecek konusunda planlar yaparım.Gülmeyi güldürmeyi çok severim.

Olmazsa olmazlarınız nelerdir ?
    Arkadaşlarım ve ailem yalnız kalmayı hiç sevmem en güzel oyun olsa tek başıma oynayınca zevk alamam ama 3-4 arkadaşım olsun mario oynasam zevkini sonuna kadar çıkartırım

En büyük hayaliniz nedir ?
    Sınavlar,okullar,iş,güç bittikten sonra birgün emekli olup güzel bir aile kurup köye yerleşmek istiyorum.Arkadaşımla planlarımız var altmışımızdan sonra online oyun oynayacağız xD

Hayatınızda size uygun görülüp , takılmış olan lakap(lar) var mıdır? Var ise anlam(lar)ı ne(ler)dir ?
    Biraz soyadımla ilişkilendirip “çakal” diyenler olur.Her zaman bir planım vardır.Çok kişiyi taklaya getirmişliğim var .
    Biraz ileriyi düşünürsek , bundan 10 yıl sonraki hayatınızda şimdikinden farklı olarak neler değişebilir ?
    Bundan 10 yıl sonra geleceğime dair hiçbir soru işareti kalmaz kafamda.Oturduğum şehir ,arkadaşlarım , çevrem, hayata bakışım pek çok yönden hayatım değişir

Aşağıdakileri kelimeleri kendinize has bir şekilde birkaç cümle ile tanımlar mısınız ?
    Bayrak: Vatan,millet,şehit,gazi tüm bu kavramları barındıran kutsal simge
    Internet: Doğru kullanıldığında binlerce yılın 10 parmağa sığdığı bir engin
    Aile: Hayattaki en önemli müessese
    Silkroad :Eğlence amacından çok ticarete dönmüş oyun
    Eğlence: Hayatımın %80 i eğlence üstüne kurulu ben şakalaşmadan,espiri yapmadan,muhabbet etmeden yaşayamam

Röportaj etkinliğimiz hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    Site yonetiminden basladigi icin cok guzel bir uygulama.Çok güzel röpörtajlarınız var site büyüdükçe bu uygulamalarda büyüyecek esas önemini ozaman anlayacağız haberleri EXL den takip eder olacağız

Son olarak Extraloob üyelerine söylemek istediğiniz söz, vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
    Mesaj vermeyi sevmem lakin kendinizi bozmayın ne iseniz o olun oyunu,siteyi abartmayın önce reel hayat sonra pc bağlanmaktan kaçının sosyal olun

Saygılarımızla Paparazzi Ekibi

2. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Laptopumun sarjı bitiyordu kusura bakmayın acele oldu biraz :muck:

3. BurakK*

BurakK* Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emeğe Saygı :buddha: :muck:

4. Josephine

Josephine Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Muhteşem olmuş.
    Absence muhteşem bir kişilik. :muck:

5. AliceCullen

AliceCullen Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Rüzgarın Savurduğu,Denizin Boğduğu,İnsanların Üzdü
    Oww Absence ile ha müthiş bir etkinlik olmus ellerinize sağlık..

Ps:Bro ya cevaplar süper soluksuz okudum 8)

6. JustFun

JustFun Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok qüzel olmuş

7. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Paparazziler süper çalışıyor güzel işlere imza atıyor güzel roportaj.

8. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    wayyy wayyy yılların kitası gelmiş uuuuuuuuuu canımcım süppooo röportaj yaaa bayıldım harbiden her satırı çok ciciydi hele bu kısmı yardı beni cheers for you (cin+ tonik)

http://www.extraloob.com forumu sizin için ne ifade ediyor ?
    Bir balon düşünün bundan iki sene önce birkaçkişinin üfleyerek şişirdiği balonu gören gelmiş şimdi yükleniyoruz pompalarla bakalım nezaman patlayacak

9. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    beğendiysen ne mutlu abi :P

10. El Verano

El Verano Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Loop balonun ufak bir yerinden kucuk bir delik acmis.Merak etmeyin. :p
    Balon ne kadar hava kacirsada,sisireni cok. =)

11. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Güzel röportaj ama ne yalan söyliyim, ismimi görememek üzdü beni. :(

12. Toxicated

Toxicated Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Point Blank TR - GM
    Harika yaa, Absance MSN 'e ona soru sormak için girerim :lol: Bana PhotoShop 'ta daha çok şey öğretecek ..

PS : Memlekette aynı yerden çıktı tamam artık :mrgreen:

PS-2 : Gülmeyi - güldürmeyi seven bir kişilik gerçekten de, MSN 'deki sohbetlerimizde çoğunlukla :lol: :P İfadeleri yer alır .. :kalp:

13. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63

zeki adama bak yaaaaaaaaaaaa yerim ben seni bebemmmmmmmmmmm :muck:

14. Black Rain

Black Rain Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Kamyon Şöförü
  15. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    alışa gelmişlerden farklı olmuş.
    Değişik olması iyi olmuş :wink1:

16. PHR34|<

PHR34|< Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sımdılık Kafasına Gore Takılıyo
    Gercekten Guzel Sitedekileri Arkadaşlarımdan daha iyi tanımaya başladım iyice ^^

17. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
  18. Prada

Prada   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    Kita dmodken düştü kucağıma :P Biraz tarttım baktım cevher. Ekip kurarken dürüstlük güvenilirlik işe saygı aranır genelde ama ben kardeş tadında kişiler arardım. Kendisiylede tanışmamız bu yönde oldu.

Bomba bir geyiğimiz vardır kitayla.. Team başkanı bendim ve moderatördüm o dönemde kita dmoddu ve ekibimdeydi. Ben çalışkanlığına saygısına değer verdiğim için adama direk globluk vaad ettim onunda tepkisi sağol abiydi..

Insan bi sorar abi sen ne işsin kendin modsun bana globluk vaad ediyorsun önce kendin glob ol falan der ama nerdeeeeeeeeee :lol: Bilirdi benim derin devlet ilişkilerimi zeki adamdı 8)

19. Advance

Advance   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    :lol:

20. BaSoryong

BaSoryong Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrençi :)
    yercekten güzel olmuş ellerine sağlık :)