1. Reklam


    1. joysro
      ledas
      ix2
      leon
      kingsofsro
      aelyria

150 milyon dolarlık imza!


  1. Redefine

    Redefine Old School olduser rank8

    Kayıt:
    21 Kasım 2007
    Mesajlar:
    3.152
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    150 milyon dolarlık imza!

    G.Sarayımızda Adnan Polat yönetimi 120 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasından sonra, ABD’li şirketle 150 milyon doları bulan 10 yıl vadeli bir kredi anlaşması imzalayacak.

    Galatasaray Yönetimimizden dev bir adım daha. 10 gün önce Türk Telekom şirketi ile 120 milyon dolarlık sponsorluk sözleşmesi yapan başkan Adnan Polat ve kurmayları sarı kırmızılı kulübümüzün yıllardır en büyük sıkıntısı olan Futbol AŞ ile Sportif AŞ’nin birleşmesi adına müthiş bir anlaşmaya daha imza atıyor.


    Şirketler birleşecek

    Yönetimimiz, Goldman Sachs isimli ünlü finansman şirketi ile 150 milyon doları bulan 10 yıl vadeli bir kredi anlaşması imzalayacak. Sarı kırmızılı yöneticilerimiz ön protokolün yapıldığı bu anlaşmadan gelecek parayla da kulübün en büyük problemi haline gelen şirket birleşmesi sağlanacak.

    Dünyaca ünlü bu şirketin Galatasarayımız ile 150 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmasında ise yönetimimizin Türk Telekom ile imzaladığı başarılı sponsorluk anlaşmasının referans olduğu ifade edildi. Daha önceki mali durumu sebebiyle kredi almaya müsait olmayan Galatasarayımızın özellikle Türk Telekom’la imzalanan 10 yıllık stat ismi anlaşmasından gelecek 120 milyon dolar ve Seyrantepe Stadı’nın bitimiyle birlikte 5 yıllık loca satışından beklenen çok büyük gelirleri garanti altına alması ile ünlü finans şirketinin Galatasaray Kulübümüz ile ön protokolü imzaladığı öğrenildi.


    Yükten kurtulacak

    Yönetimimiz, kulübün adeta kamburu haline gelen Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş. şirketlerinin birleşmesi sorununu Goldman Sachs International ile imzalanan anlaşma ile ortadan kaldıracak. Özellikle G.Saray Yönetimi kulübümüzün şirketleşip borsaya açıldığı dönemde yanlış bir politika izlenmesi nedeniyle büyük bir sıkıntı çekiyordu. Sadece gelirlerin göz önüne alındığı modelde stadyum geliri, merchandising, transfer girdisi gibi meblağlar havuzda toplandıktan sonra kar gibi gözüktüğü için bu gelirin yüzde 25’i temettü bedeli olarak hisse sahiplerine dağıtılıyordu. Şimdi G.Sarayımız gelirlerin biriktiği Sportif A.Ş. ile futbol giderlerinin dahil olduğu Futbol A.Ş’yi birleştirip bu temettü yükünden kurtulmuş olacak.
     
  2. Streetwise

    Streetwise Aileden rank8

    Kayıt:
    11 Kasım 2007
    Mesajlar:
    8.102
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Çok güzel bir paylaşım olmuş,teşekürler inşallah 2 taraf içinde hayırlı olur...