Sakarya'da yaşayan 15 yaşındaki bir genç kızın, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanıştığı bir genç tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

Olay Sakarya'nın Geyve İlçesi'ne bağlı Doğançay Köyü'nde yaşandı. İddiaya göre, köy sakinlerinden 15 yaşındaki M.B. isimli genç kız, 12 Kasım günü bakkala ekmek almak için çıktı. Eve dönmeyen genç kızdan bir daha haber alınamadı. Aile durumu jandarmaya bildirdikten sonra konuyu araştırmaya başladı. Yapılan araştırmada genç kızın aynı gün bir otomobile bindirilerek kaçırıldığı bilgisine ulaşıldı. Aile kızlarının bulunması için, çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını da araştırırken baba Ali B., "Kızım 'Bakkala gidiyorum' diyerek evden çıktı. Ancak görgü tanığı yaşlı kadının bilgisine göre beyaz renkli bir otomobilden inen kişi zorla araca bindirip Adapazarı'na doğru kaçırmış. Biz bu kişinin internetten tanıştığı Murat T. olduğunu sanıyoruz. Bununla ilgili de araştırma yaptık ve bu isim sahte çıktı. Bizim tanıdığımız gerçek Murat T. şu anda İstanbul'da asker. Kızım sahte isimle Facebook'a giren kişi tarafından kaçırıldı" iddiasında bulundu.

Baba Ali B., "Telefonların dinlenmesi için müracaatta bulundum. Kızımın nerede olduğunu bulabilmek için savcı beyle görüştüm. Ama savcı bey ancak kızımın ölmesi sonrasında telefon tespiti yapılabileceğini söyledi. Bir insanın bulunması için bir cinayet mi işlenmesi gerek? Benim kızım öldükten sonra kimse yardım etmesin. Kızım öldükten sonra kimse gelmesin" diye konuştu.

Baba Ali B., "Telefonların dinlenmesi için müracaatta bulundum. Kızımın nerede olduğunu bulabilmek için savcı beyle görüştüm. Ama savcı bey ancak kızımın ölmesi sonrasında telefon tespiti yapılabileceğini söyledi. Bir insanın bulunması için bir cinayet mi işlenmesi gerek? Benim kızım öldükten sonra kimse yardım etmesin. Kızım öldükten sonra kimse gelmesin" diye konuştu.

Ne kadar kötü :roll:

Yukarı Alt