1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

15. NESİL SÖZLÜK YAZARI ALIMLARI BAŞLAMIŞTIR

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63

15. NESİL SÖZLÜK YAZARI ALIMLARI BAŞLAMIŞTIR

*

2. Rocky Balboa

Rocky Balboa Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Futbolcu
    Browser:Browser(web tarayıcısı) World Wide Web uzerinde dökümanların transfer edilip görüntülenmesini saglayan programlara verilen addır.
    Reyis:Başkan demektir.İncisözlük'ün simgesi baykuştur ve bu baykuşa Baykuş Reyis diyorlar ^^ Çoğunlukla İncisözlükte Kullanılır.

3. Anonymous

Anonymous Guest

Browser: Sözlük anlamı tarayıcı olarak geçen internet üzerinde bir web sitesinden verileri görüntülemek amacıyla kullanılan programdır sözlük anlamı olarak bir çok anlamada gelen browser kelimesi tarayıcılar içinde bazı bölgelerde kullanılır örnek verecek olursak
    internet Explorer
    Google Chrome
    birer browserdir ama opera tam anlamıyla bir browser değildir bir cok kişi browser olarak bilir

Reyis: Reis Kelimesinin yavşatılarak araya samimiyet koyularak söylenme biçimine Reyis denir

4. Barzo

Barzo   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Browser: Mozilla Firefox, Internet explorer, Google Chrom vb. programların genel adıdır.
    Reyis: Tek reyis sabri reyisdir. Yaptığı gereksiz çalımlar, tribüne attığı boş şutlar, gereksiz hareketlerin tek adresi Sabri Sarıoğlu'dur.

5. ataberk35

ataberk35 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Browser:Kısa adı ile weptabanlı server programları fakat önemli olan sey server uzerinden oynanması yani indirmeye gerek yok

Reyis:Lider anlamında öne sürülen kişi ama eskiden ülkü ocağında reyis olurdu şimdi ise her yerde kullanılıyor

6. Advance

Advance   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    browser demişler sen browser game'e gitmişsin onu da tam açıklayamamışsın :lol: cicioe2

7. Baris Chn

Baris Chn Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BROWSER; World Wide Web üzerinde dökümanların transfer edilip görüntülenmesini sağlayan programlara "browser" adı verilir. Sakın Web tarayıcıların Netscape, MS, Internet, Explorer ve Mosaic'le sınırlı olduğunu sanmayın. http//www.browserwatch.com adresinde bir göz atın. istemediğiniz kadar çok ve çeşitli tarayıcıyı bir arada bulacaksınız
    Reyis:İnci sözlük tabiridir sabri sarıoğlu'ndan yola çıkarak bulanan bir kelimedir.

8. TanerUNER

TanerUNER   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İşsiz
    world wide web üzerinde dökümanların transfer edilip görüntülenmesini sağlayan programlara "browser" adı verilir. an itibariyle kullandığınız programdır Türkçesi tarayıcıdır

balikci teknesi kaptan'larına verilen bir diğer isim,önder,başkan bir de ülkü ocağı önde gidenleridir.

ülkücü teşkilatlarında teşkilatlanan birimin en üst lideri.daha altta kalan diğer teşkilatlanma birimlerinin liderlerine ise başkan adı verilir.

insanlık adına hiçbir getirisi olmayan, reis diye adlandırılan bu tıfıllar, yanyana oturan kız ve erkek öğrencileri '' yanyana oturmayın '' diye uyarırlar. milliyetçilik anlayışına göre türk etiğine tersmiş sanırım bu iki gencin yanyana oturması. fakat okulun arka bahçesinde son derece oval bir görüntü çizer bu reis denilen tıfıllarımız. okulun arka bahçesinde rastladıkları kızlara '' benimle çıkmazsan yüzüne kezzap dökerim '' diyerek ne derece homofobik birer canlı olduklarını bizlere gösterirler.

zira bu davranışları reislik statüsünün son derece altında olan bir davranıştır. reislikle değil, abesle iştigaldir bu hareketleri.
    akıla ve düşünceye yer veren bir dünyadayız. üniverste gibi ileriye dönük yatırımlarımızda bu tür hiyerarşik örgütlenmeler bizi akıl çağının dışında bırakır. bir orta çağ ülkesi olarak kalırız yalnızca.

ayrıca eklemek istiyorum, reis denilen bu veledler son derece korkaktır. bunların ocaklarının önünde iki ocak gencini hallaç pamuğu gibi evire çevire dövdü bir kaç kominist. sanırım çocuk hastanelik olmuştu. ve o ocaktan bir allah'ın kuluda çıkıp '' napıyosunuz birader '' demedi. reis denilen zevatlar, o sırada kızlara asılmak ile yada taciz ettikleri bir bayanı düşünerek mastürbasyon yapmak ile meşkuldü sanırım.

boş bir hayalin peşinden gidiyorlar. sonlarında ise yalnızca hüsran. bir çoğu ya maşa olarak kullanılıyor yada ellerine tutuşturulan silahlar ile birilerini vurarak hapislerde çürütüyor ömrünü.

ne diyelim. allah akıl fikir versin o güzelim gencecik insanlara.

9. Kitty

Kitty   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    İyi de okan olmuyor böyle.Ya hep inci sözlük terimleri soruyorsun ya futbol ya da internet terimleri falan soruyorsun bunların hiç biri beni ve hemcinslerimi enterese etmiyor ki sadece sitem etmek istedim...

10. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63

bundan çok önceki dönemler şunlarıda sorduk canımcım ; aşk, tanga, g-string, oje [horny21

11. Kitty

Kitty   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Aşk benden önceydi diğer iki iççamaşırını kullanmadığım için yorum zaten yapamazdım ayrıca ojeyi de ben yokken sormuşsundur yani fundamental banlıyken çünkü ban yedikten yaklaşık 1 yıl sonra döndüm siteye arada kaçırmışımdır ya da onu da aşk gibi önceden sormuşsundur.
    Neyse [​IMG]

12. Leiche

Leiche Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Rapper
    Browser : Tarayıcı :)
    Reyis : Şukuyu ver panpaaa :P

13. captainaizen07

captainaizen07 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    browser: internet kullanımını kolaylaştırmak için öncelikle internet explorer'la başlayıp daha sonra opera,safari,google chrome,mozilla firefox gibi türevleri çıkan internette gezinmeye yardımcı programlara verilen genel isim.
    reyis: reis kelimesinin yanlış yazımı.temelinde balıkçı teknelerinin kaptanına verilen ama günümüzde daha farklı alanlarda da kullanılan kelime.

edit: kocaeli üniversitesi, türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim.tercihlerinizde göz önünde bulundurun. :P

14. Mojito

Mojito   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Browser: Zamanın En bilgilisi :)
    Reyis: Reyis Üşüyoruz :)

15. Canova

Canova   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Browser: Browse kelimesinden türeyen, gözden geçiren anlamında olan fakat günümüzde tarayıcı dediğimiz programlar.
    Bkz: Bir aralar herkes İnternet Explorer kullanırdı. Her şeyi biz ona sorardık. Hey gidi günler...
    Reyis: Kalıplaşmış inci terimi.
    Bkz: Sabri reyiz

16. BurnHouR

BurnHouR Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    reyis benim diyorum browser ın cevabını yazmışlar zaten burda asıl soru reyis nedir !!

ccc yükünü taşıyan insan reyistir !!

17. Maynard

Maynard Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Browser: Browser anlamı seni bir program aracılığı ile internete bağlandırmaktır.
    Bknz: Mozilla Firefox
    Reyiz : İnci Reyis :headbang: Sabri Reyis :headbang:
    Bknz: Benim nick ; HerSeyiBegenenAdam :P

18. Pro

Pro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Browser: Internetin vaz gecilmezi olmazsa olmazi; Internet tutkunlarinin goz nuru biricigi ve hatta vazgecilmezi.
    Reyis:Akillara inci sozlugu getiren sozcuk (Bkz;Usuyoruz Reyiss)

19. Autumn

Autumn Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Öğrenci
    Browser:İnternete gezmeyi hızlandıran,yardım eden programlara verilen ad
    Örnek:Google Chorme
    Reyis:İnci sözlük ile beraber 2010-2011 sezonunun en ünlü birkaç kelimesinden birisi olmuştur.Genellikle önemli kişilerin adlarının sonuna eklenen bir kelimedir
    Örnek: Sabri Reyis,Baykuş reyis,Nihat Doğan reyis gibi vb.

20. Lurkeer

Lurkeer Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cicioe2