1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

15 Hamlede klavye temizlemek [ esprili anlatım]

1. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    15 HAMLEDE KLAVYE TEMİZLEME

1) klavye bağlantısını mümkün olduğu kadar çabuk kasadan sökün.

2) kalem, tornavida benzeri aletlerle tuşları teker teker sökmeye başlayın. Biraz deneyim kazanınca tuşları şampanya mantarı misali havaya fırlatabilirsiniz. bir süre sonra fırlayan tuşları ağzınızla yakalayabilirsiniz. Dökülen sıvı köpeğinizin çişiyse tuvalete gidip kusabilirsiniz.

2.5) tuş dizilimini sakın bir yerlere not etmeyin, gösteren programları harddiskten silin (10parmak, moonstar, vs.), gösteren kitapları yakın (user's manual falan). Aksi takdirde en zevkli kısmı kaçırmış olursunuz.

3) çıkardığınız tuşları bir leğene koyun. Zaten çok kirlenmişler bulaşık deterjanı ve ablanızın diş fırçası yardımıyla temizleyin.

4) vidaları tornavida, tırnak, ekmek bıçağı neyin kullanarak çıkarın. (vidalamanın zıt anlamlısı bi fiil niye yok ki türkçede)

5) ayırdığınız klavyenin elektronik devre içermeyen parçalarına madde 3teki muameleyi yapın.

6) diğer parçaları yalnızca silin. saf alkol kullanabilirsiniz. alkol yoksa kolonya da olur. hayır votka, viski ya da bira kullanamazsınız sıçtırtmayın mantığınıza. ben her şeyi bilirim diyip tinerle silerseniz klavye parmaklarınızın arasından halıya damlayabilir.

7) bütün parçalar kuruduktan sonra vidalamaya başlayın. vidalardan ikisi kayboldu, boşuna aramayın bulamazsınız.

8) space bar hariç tuşları yerlerine takın. hani 10parmak yazı yazabiliyodunuz n'oldu? niye hatırlamıyosunuz tuşların yerlerini? siz en iyisi f1, f2 ve f3le başlayın. zamanla ilham gelir diğerlerini takarsınız, zamanla ilham gider hepsini bitiremezsiniz.

9) üst komşuya gidin, mayalık klavye alın

10) boşlukları doldurun. numpaddeki / ve * tuşlarını ters taktmıştınız, değistirin.

11) space bar'ı masanın üstünde bırakın. bu tuşu takmak eğitim, tecrübe ve teknik gerektirir, boşuna kasmayın. zaten masanın üstünde daha güzel durdu. radikal olun biraz. ağlamayın.

12) ablanızın diş fırçasını aldığınız yere geri koyun.

13) ertesi gün zevzek şifrenizi kabul etmeyecektir. mail adresinize yeni bi şifre istemeyin, çünkü mail accountunuza da giremezsiniz. en iyisi x ve c harflerinin yerini değiştirin, onları da yanlış taktınız.

14) hafta içinde eve gelen temizlikçi kadın space bar'ı yerine takar. nasıl yaptığını sormayın gözünden düşersiniz. bazı insanların bu işi ilk denemede becerebilmek gibi doğaüstü güçleri vardır. hayatı böyle kabul edin.

15) klavye eski haline döndü sonunda. hatta eskisinden de güzel oldu bu arada komşunuzun klavyesini artık geri götürün. bir daha da elinizde kahve fincanıyla extraloob da gezmeye çalışmayın.

2. F10diP|

F10diP| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koordinatör
    "7) bütün parçalar kuruduktan sonra vidalamaya başlayın. vidalardan ikisi kayboldu, boşuna aramayın bulamazsınız. "bu doğru ama :D

3. yeonyang

yeonyang Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Süper (x

4. Rhea

Rhea Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Laptop klavyelerini nasıl temizlicez tuşlar yerinden çıkmıyor.

5. HollowDalton

HollowDalton Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    "çıkardığınız tuşları bir leğene koyun. Zaten çok kirlenmişler bulaşık deterjanı ve ablanızın diş fırçası yardımıyla temizleyin" ablanızın diş fırçası yardımıyla temizleyim xD

6. SilenTT

SilenTT Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    valla iyi oldu :) ben genelde ters çevirip tepesine vuruyorum çıkan saç böcek kırıntı sümük vb. elektrkli süpürge yardımıyla çekiyordum :) F5 e reçel döküldüğünden basılmıyor mecbur mouse le yapıorum işlemi .. space in altı ekmek kırıntısı dürüm lavaşıdı derken doldu oda düzgün çalışmıyor :twisted: siz siz olun bu konuya girmenize gerek kalmıycak kadar titiz kullanın klavyenizi :beer:

7. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

:mrgreen:

8. ChrsNYC

ChrsNYC Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6) diğer parçaları yalnızca silin. saf alkol kullanabilirsiniz. alkol yoksa kolonya da olur. hayır votka, viski ya da bira kullanamazsınız sıçtırtmayın mantığınıza. ben her şeyi bilirim diyip tinerle silerseniz klavye parmaklarınızın arasından halıya damlayabilir.

aklımı okudu aklımı :D

9. Calipto

Calipto Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Süper ya! Bunu gerçek sanıp yapan var mıdır acaba? :twisted:

10. AnatoliaFire1

AnatoliaFire1 Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
    Nefret ediyorum klavye temizlemekten...
    Zira bütün tuşlarını çıkardım bir gün temizlicem diye. Klavyenin üstüne tuşları çıkarttıktan sonra yoğurt döküldü. Vurdum kırdım ben de. Aldım bi tane klavye.

11. SilenTT

SilenTT Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    önceki klavyem de temizlerken bozuldu :D içi çok kırıktı söktüm klavyeyi sonra elimde kaldı :D

12. NighTwaLkeR

NighTwaLkeR Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar uğraşana dek yenisini alırdık yahu çokta pahalı bir donanım değil klavye. :P

13. Avenger

Avenger Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Ben klavyenin içindekileri temizlesem heralde 1,5 ekmek 2 lahmacun 200gr yoğurt 25gr susam çıkacak felaket birşey :mrgreen:

14. mertcangs

mertcangs Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    ben klavyemi temizlediğimde yanlış yere tuşda takmıyorum vidada kaybetmiyorum :D