S4YKLO demiş ki:
Jaysean demiş ki:
S4YKLO demiş ki:
daha da artsın insanlar kendini zehirlemekten ne zevk alır bilmem bence bu yapılan insanlara zarar degil yarar saglar :) belkide bu zamn ile 1-2 yıl fazla yaşar insanlar :)
kardeşim şakamısın ? sigaradan %78 vergi alınıyor bu vergi olmasa nasıl kalkınacak bu memleket.
bu kalkınmada vatandaşım zarar görüyorsa bırak kalkınmasın insanlarımızdan önemlimi :)
:nod:

UnDeFeateD demiş ki:
fatalcase14 demiş ki:
UnDeFeateD demiş ki:
Bu zamları yapanların
hmm onu diyosun benim ilk bakış açım zammı tütün üreten firmaların yaptığı yönündeydi o yüzden öyle yazdım. Tabi tütün üreticileri ucuzlasın isterler çünkü daha çok alınsın daha fazla kişi bağımlı olsun. O yüzden geçenlerde yapılan zamda fiyatlar geri çekilmişti ve tütün üreticileri ile bakan arasında atışmalar olmuştu. Bakan zamların uygulanmaması halinde kanuni yaptırım uygulayacağını söylemişti.

Sonuç olarak sadece tekel ürünlerine yapılan zamlara seviniyorum korkmayın :D
Korkmak değilde sigara fiyatları alkol fiyatları o kadar yükseldiki uyuşuturucular bunların yanında ucuz kalmaya başladı.Amaç pahalandırarak uzaklaştırmaya çalışmak olmamalıdır bence.Sonuçda bir zamanlar devlet kendi üretmişti bu sigarayı.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
tenpanter demiş ki:
Ee tabi zam gelcek sigara içiyorsunuz pofur pofur kanser oluncada devlet bize ilaç almıyor diyorsunuz sırf kanserli hastalardan devletin ettiği zararın ne kadar olduğunu biliyor musunuz?
Dostum ÖTV 99 depreminde yaraların sarılması için konmuş bir vergi.

Ama artık devlet bunu kolay yoldan açık kapatma aracı olarak kullanıyor. Alt kesimle üst kesimin ortak kullanımı olan bir ürüne böylesi bir zam hem gelir dağılımı bakımından hem de tüketim kolaylığı ve yasadışı tüketim bakımından devletin zararına olan bir şey.

Eğer milletin kanser olmasını istemiyorsa devlet sigarayı 10 lira yaparak halledemez bunu. Evet ülkemde günde 25 liraya çalışan asgari ücretli sigara içemez ama tütün içer, kaçak içer vs vs.

O yüzden böyle şeylerle açıklamaya kalkışmayın, gereksiz hareket.

Kanserlilerden zarar ediyorsa GDO'lu ürünleri Türkiye'ye sokmasınlar, yerse.

tenpanter demiş ki:
Ee tabi zam gelcek sigara içiyorsunuz pofur pofur kanser oluncada devlet bize ilaç almıyor diyorsunuz sırf kanserli hastalardan devletin ettiği zararın ne kadar olduğunu biliyor musunuz?
Maliye bakanı Konuştu :D

Macro demiş ki:
tenpanter demiş ki:
Dostum ÖTV 99 depreminde yaraların sarılması için konmuş bir vergi.

Ama artık devlet bunu kolay yoldan açık kapatma aracı olarak kullanıyor. Alt kesimle üst kesimin ortak kullanımı olan bir ürüne böylesi bir zam hem gelir dağılımı bakımından hem de tüketim kolaylığı ve yasadışı tüketim bakımından devletin zararına olan bir şey.

Eğer milletin kanser olmasını istemiyorsa devlet sigarayı 10 lira yaparak halledemez bunu. Evet ülkemde günde 25 liraya çalışan asgari ücretli sigara içemez ama tütün içer, kaçak içer vs vs.

O yüzden böyle şeylerle açıklamaya kalkışmayın, gereksiz hareket.

Kanserlilerden zarar ediyorsa GDO'lu ürünleri Türkiye'ye sokmasınlar, yerse.
ee daha iyi işte zengin 10 TL verir içer fakir kaçak içer ne güzel...

Ben sigarayı 2 sene önce mecburiyetten bıraktım ki bırakmadan 1 ay önce ölsem bırakmam gibi çok büyük konuştum (ölüyordum bıraktım). Sigara o kadar gereksiz bişeymiş ki bir bıraksanız anlarsınız. Diğer yandan Ne olursa olsun Devletin, Vatandaşı bu kadar üttürmesi çok sinirlerimi bozuyor Kenara yazın böyle vergi devam ederse isyan başlar çok geçmeden summer4: İthalat ihracat yapan adamlar kapatsın cari açığı vatandaşın suçu ne summer2:

AKP Sınıfta kalacaksın bu gidişle summer7:

Dostum fiyatlar bunlar değil.AKP'nin taktiği kerede %50 zam yapmazlar yavaştan yaparlar.Gelen zam %6.7Liralık sigara 7.42 olacak...

Von Dutch

Öğretiyorum
Kaynak Nereyse Abartmış. En Fazla 1.25 Zam Gelir Oda Malboraya Filan Lmye Filan 50Kr Gelir.

Biralarada 40 Kuruş Zam Geldi .d

tamam sigara içen bi kişiyim ama bu kadarda zam yapılmaz ben bu sigara 20 lirada olsa yine alcam yine içcem.ha ama şöyle bişey var sigara-alkol zevk işi ama asıl temel ihtiyaclara karsıyım bir tane mutfak tüpü 70 lira oldu daha ne diyelim

Yukarı Alt