14.12.2011 Konuğu Avasin!

-Selamlar, kendinizden biraz bize bahseder misiniz?

Merhaba, Rojan Faruk KIRAN adım. Arkadaşlarım, hocalarım, eş-dostlarım genelde bana Roj der. KSÜ'de İnşaat Mühendisliği 1.sınıf okuyorum. Doğma-büyüme VAN'lıyım;ancak rusyadan göçüp gelmişiz bundan 80 yıl kadar önce.

-Kullandığınızın nickin bir anlamı var mı? Bize bundan biraz bahseder misiniz?

Kullandığım nick mavi su anlamına gelir. Van gölü kıyısında arkadaşlar ile otururken aklıma geldi :lol:
Daha evvel bayağı bi nick değişmişliğim vardır, hatta hamzayı bu konuda bayağı yormuşumdur ama son 1 buçuk senedir bu nicki taşıyorum artık.

-Sitemizle nasıl tanıştınız?

Site ile tanışmam bir char satın alma işlemi yaparken oldu. 2008in başlarına doğruydu. O zamanlar pek uğraşamazdım forum işleri ile malum yatılı aöl şehrin bir ucundayken net bulmak zor oluyordu o kadar :)
ancak aöl'yi bırakıp şehir merkezinde bir okula geldikten itibaren sitede aktif olmaya başladım. O zamandan beri böyle işte.

-İmzada ki hatunun adı neydi unuttum :mrgreen:

İmzamdaki hatun yıllardır değişmeyen hatun "Jennifer Aniston" bütün imzalarım onun üzerine kurulu :)

-Sitede pek aktif görünmeyen sadece konuşması gerektiğinde konuşan bir kişiliğiniz var. Bu kişiliğiniz gerçek hayattada böylemi yoksa sadece böyle ortamlarda mı böylesiniz?

Evet, reel hayatımda da böyle biriyim. Yerinde konuşmayı severim ve fazla gırgır sevmeyen bir mizacım vardır.

-Biraz kişiliğinizden bahsedelim, nasıl birisinizdir, çevrenizde insanlar sizin hakkınızda ne düşünür ?

Kişilik kişinin keni kendini anlatması ile anlatılacak bir olgu değildir. Elbette bu konuda başkalarının görüşlerine başvurmak gerekmektedir. Ancak bir kaç kelime ile anlatmak gerekirse eşitliği seven bir insanım. Tüm insanlar eşit olmalıdır; hiçbir ırk,dil,din,mezhep ayrımı gözetmeksizin. Hani bir laf vardır ya Yaradılanı sevmeli yaradandan ötürü. Bu lafı kendime ilke edinmişimdir. Kolay kolay insanları üzmemeye çalışan biri olmayı yeğlemişimdir hep. Bu arada çevremden duyduklarım beni hep mutlu etmiştir. Güvenilir, lafı dinlenen,sevilen biri olarak nitelendiriliyormuşum arkadaşlarım arasında. Bunları duymak da elbette beni mutlu ediyor.

-Neden etrafta oldukça forum varken Extraloob'u tercih ediyorsunuz?

Bunu bir örnek ile açıklayalım. Diyelim bir kıza aşık oldun ve ilk kez aşık oldun. Tabi bu arada da çok da sevdin onu. Etrafta başka kızlar olsa bile o kız kalbinin bir köşesinde yok mudur? Elbette vardır. Bu da onun gibi birşey işte :p

-Sitemizden kendinize en az 3 en fazla 8 kişi olmak üzere kendinizce seçip yorumlar mısınız?

Majestic: Şu an burada olmayabilir ama tam anlamı ile "Baba Adam" tabirini taşıyan bir insandır. Kimseye zararı dokunmayacağı gibi insanlara yardım etmeyi çok seven bir üstad. Edebi değerde yazı yazmama sebep kişi :mrgreen: - Abidir işte ya. :kalp:

Xanthos: Harbiden kaliteli yorumlar yapan, çok değerli çok sevdiğim abi dediğim ikinci insan. Herşeyden haberi olan ve gerektiğinde yorum yapan yorumunda da taşı gediğine oturtan müthiş bir yapısı vardır. Antalyada sizleri görmeye geleceğim :kalp:

İnfinity: Kaan'ım dostum. :kalp: Site ile haşır neşir olmamı o sağladı hep. Sağlam dosttur, arada bir adamı sinir ediyor orası da ayrı mesele. Sigara borcum var ona 1 karton :mrgreen:

Addicted: Emre ile ilk tanışmamız aresteki charımı onun plvl servisine vermem ile oldu. Bir tanıştık pir tanıştık.İyiki tanıştık :P İçemedim bir türlü onunla :)

Scintillate: Musa candır can. Soğuk gibi görünür ama acayip sıcakkanlı bir insandır. Okulu bitirecek elektrik-elektronik mühendisi olacak benim kardeşim. Özledim :kalp:

Mirage: Farem son kontörünü yediğimden beri telefonumu çaldırmıyor bile :D her ortama giren girdiği ortamda da kendini sevdirmeyi bilen kardeşim. Seviliyorsun, kalbimdesin :muck:

-Extraloob ile tanıştığınızda hayatınızda neler değişti, siz mi buraya ayak uydurdunuz yoksa burası mı size ayak uydurdu?

exl ile tanışmam benim açımdan iyi oldu diyebilirim. Forum sitelerinde YKP kullanmayı öğrendim, forum kurmayı öğrendim HTML öğrendim, PS öğrendim ve elbette bunlar benim yararıma oldu.
Diğer konuya değinecek olursak öyle bir zamandayız ki artık tek taraflı ayak uydurmalar işe yaramıyor. Elbette ben 1 adım gitmişimdir, onlar 1 adım gelmiştir ki böyle bağlı kalmışızdır.

-Kendinizi tarif edebileceğiniz 3 Kelime nedir?

Sessiz,Soğukkanlı,Öğrenci :p

-Boş zamanlarınızda ne yaparsınız?

Boş zamanlarımda spor yapmayı, eskisi kadar çok olmasa da kitap okumayı,sinema filmleri izlemeyi, arkadaşlarım ile nargileye gitmeyi ve batak çevirmeyi severim :D

-Takip ettiğiniz bir yayın, dizi gibi şeyler var mıdır, varsa bizimle paylaşır mısınız?

Haberleri mutlak surette elimden geldiğince izlemeye çalışırım. Dizi olarak da Behzat Ç. hoşuma giden bir diziydi. Komedi programı olarak Komedi Dükkanını ilk TV8 de çıkmaya başladığından beri kaçırmamaya çalışırdım. Ek olarak Cem YILMAZ gösterilerini izlemeyi seviyorum.

-Bize hayatınızdan birkaç komik bir anıyı anlatır mısınız?

O kadar çok şey var ki hangisi anlatacağımı bilemedim :mrgreen:

-Sizi en çok kızdıran şey nedir?

Bir insanın beni ya da başka birini her hangi bir nedenden dolayı aşağılamaya çalışılması. Bu yüzden ağız burun kavga etmişliğim vardır.

-Yaşam tarzınızdan biraz bahseder misiniz?

Herşeyi dozunda yapmayı seven bir insanım. Şaka sırası gelince şaka, ciddiyet sırası gelince ciddiyet.Aşırıya kaçmaktan hiç hoşlanmam. Bugün bir iş yapılacaksa bugün bitmeli yarın değil. Bu benim ilkemdir.

-Son olarak Extraloob üyelerine söylemek istediginiz söz, vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Sadece söylemek istediğim:
"Doğru şekilde yararlanarak çok iyi bilgiler edinebilirsiniz."

Best of 2010'U yakın dan tanımak güzeldi :) güzel calışma barbaroscum :D

[ Bu mesaj iPhone ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Len yerler seni :lol: Kontör sana feda olsun ama harcayacak kontör yok işte :D Çok güzel röportaj olmuş :kalp:

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt