1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

11 Ay Börek Satıyor, Ramazan'da Deve Etiyle İftar Veriyor

1. Metamorph

Metamorph Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Denizlili İsmet Barutçu (70), 11 Ay Sokaklarda Börek Satıp Elde Ettiği Gelirle Her Ramazan İki Deve Keserek Ay Boyunca 300-400 Kişiye İftar Veriyor.​

Denizlili İsmet Barutçu (70), 11 ay sokaklarda börek satıp elde ettiği gelirle her ramazan iki deve keserek ay boyunca 300-400 kişiye iftar veriyor.

Bir akrabasının borcuna kefil olmasından dolayı işini kaybeden Barutçu, Allah'a dua ederek, borçlarından kurtulursa deve kesme adağında bulunmuş. Dileğinin gerçekleşmesi üzerine de beş yıldır ramazanlarda iki deve keserek her gün iftar düzenliyor. Bunun için ortalama 25-30 bin lira harcadığını belirten Barutçu, masrafını börek satışları, kiralar ve emekli maaşından karşıladığını ifade ediyor: "Bugünlere ulaşacağım aklıma gelmezdi. 11 ay çalışırım, bir ay iftar veririm. Allah'a şükür şimdi gelirim iyi. Bazıları, sokaklarda börek satarak kazandıklarımı böyle harcamanın enayilik olduğunu söylüyor. Bense burada kazanıp öbür dünyaya göndereceğim." Sözle kefil olduğu borcu ödemek için servetiyle beraber babasından kalan arsaları da sattığını anlatan İsmet Barutçu, "Allah'a dua ederek, 'Kul hakkım kalmazsa deve keseceğim.' dedim. Çok şükür borçlarımı ödedim. Her yıl iki deve kesiyorum. Günlük 15 kilogram etin yanında bulgur, nohut, salata ve fasulye de koyarak iftar veriyorum." şeklinde konuşuyor. Barutçu, bu imkanlara sahip olmasını, anne ve babasından devamlı hayır dua almasına bağlıyor.

2. ImmorTaLGoD

ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle insanların olması çok güzel :kalp:

3. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. Windy

Windy   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boylelerini gorunce, `vay be ne insanlar var` diyesim geliyor.

5. Castiela

Castiela Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Maaşallah diyelim , ayrıca oruçlu oruçlu canım çekti ^^'' 15 kilogram etin yanında bulgur, nohut, salata ve fasulye '' :D

6. GetInDatAss

GetInDatAss Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Helal olsun Dedeye öteki dünya için baya çalışmış