Yılın transferi Real Madrid'ten

- Resim Silinmiş.

Bu sezon Barcelona'nın gölgesinde kalan Madrid bomba transferlerle geliyor..

İSPANYA’DA bu sezon ezeli rakibi Barcelona’nın gölgesinde kalan ve sezonu kupasız kapatan Real Madrid gelecek sezona fırtına gibi girmeye hazırlanıyor. 2002-2003 sezonunda Zidane’lı, Figo’lu, Ronaldo’lu kadrosuyla Avrupa’yı kasıp kavuran ve hem Şampiyonlar Ligi hem de La Liga’yı kazanan Beyaz Şimşekler bu sezon tam anlamıyla çuvallamış durumda. Geçirilen başarısız dönemde önce başkan Roman Calderon’un istifa etmesi ardından geçici olarak başkanlık koltuğuna oturan Vicente Boluda’nın istenilen yönetimi sergileyememesi kulübü kongreye götürdü ve 14 Haziran’da başkanlık seçimi yapılması kararı alındı. Şu anda tek aday durumunda olan Florentino Perez ise ilk icraatını gerçekleştirdi ve Milan’ın Brezilyalı yıldızı Kaka’yı 60 milyon Euro karşılığında İspanyol devine getirdi.

9 MİLYON EURO ALACAK

İSPANYA’NIN önemli spor gazetelerinden MARCA’da bu transferi doğrularken Fiorentina karşısında ligdeki son maçına çıkacak olan Kaka’nın İtalya serüvenin bu maçla sona ereceğine değinildi. 16 Mayıs’ta sözleşmenin yapıldığı ve Serie A’da Şampiyonlar Ligi mücadelesi veren Milan’ın konsantrasyon sorunu yaşamaması için Başkan Galliani’nin bu transferle ilgili açıklama yapmadığı ifade edildi. Bu transfer sonucunda Brezilyalı oyuncu 5 yıllık sözleşme karşılığında senelik 9 milyon Euro kazanacak.

İLK KEZ AÇIK KAPI BIRAKTI

KAKA sezon ortasında İngiliz ekibi Manchester City’nin senelik 7 milyon Euro’luk teklifini reddetmiş, gerekçe olarak da hayalinin futbolu Milan’da bırakmak olduğunu belirtmişti. Yıldız oyuncu geçen hafta İtalya’da La Gazetta Dello Sport’a verdiği röportajında “Herkes kariyerinde değişiklik yapmak ister. Ben de bir gün mutlaka bir değişiklik yapacağım. Eğer Milan için kârlı olacaksa gideceğim takımın pekte önemi yok” diyerek ilk defa transferi hakkında açık kapı bırakmıştı. Öte yandan başkan seçilmesine kesin gözle bakılan Florentino Perez, Liverpool’dan Xabi Alonso ve Arsenal’in İspanyol oyuncusu Cesc Fabregas’ı da kadrosuna katmak için girişimlerde bulunuyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

TrowZeeN

Öğretiyorum
m.city daha yüksek maaş önermişti. yok ben bu klüpte efsane olmayı seçiyorum demişti. şimdi fikrini neden değişti acaba

Oww Kaka R.Madrid'te iyi işler çıkartır.
Kaka'nın baya bir zaman önce okuduğum demecinde; futbolu zevk için yapıyorum gibi şeyler okumuştum.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
TrowZeeN demiş ki:
m.city daha yüksek maaş önermişti. yok ben bu klüpte efsane olmayı seçiyorum demişti. şimdi fikrini neden değişti acaba
M.City pek cazip gelmemiştir. Ama takım R.Madrid olunca işler değişiyor^^

TrowZeeN demiş ki:
KAKA sezon ortasında İngiliz ekibi Manchester City’nin senelik 7 milyon Euro’luk teklifini reddetmiş, gerekçe olarak da hayalinin futbolu Milan’da bırakmak olduğunu belirtmişti. Yıldız oyuncu geçen hafta İtalya’da La Gazetta Dello Sport’a verdiği röportajında “Herkes kariyerinde değişiklik yapmak ister. Ben de bir gün mutlaka bir değişiklik yapacağım. Eğer Milan için kârlı olacaksa gideceğim takımın pekte önemi yok” diyerek ilk defa transferi hakkında açık kapı bırakmıştı. Öte yandan başkan seçilmesine kesin gözle bakılan Florentino Perez, Liverpool’dan Xabi Alonso ve Arsenal’in İspanyol oyuncusu Cesc Fabregas’ı da kadrosuna katmak için girişimlerde bulunuyor.

Yukarı Alt