1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

100 saat sonra hayata dönüş

1. ImmorTaLGoD

ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haiti'de dört gün önce meydana gelen depremde ölü sayısının 200 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor. Bilanço ağırlaşırken bir mucize haberi geldi. Bir kadın, ortağı olduğu otelin enkazından 100 saat sonra kurtarıldı.
    Haiti İçişleri Bakanı, şu ana kadar yaklaşık 50 bin ceset topladıklarını açıkladı. Bakan, ölü sayısının 100 ile 200 bin arasında olabileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı, bununla birlikte gerçek rakamın bilinemeyeceğini de vurguladı.

Deprem nedeniyle, 250 bin kişinin yaralandığı ve 1.5 milyon kişinin evsiz kaldığı belirtildi.
    Yaralılara ise hala yeterli miktarda yardım ulaştırılamıyor. Ölülerin bile defnedilemediği ülkeden bazı mucize haberleri de geliyor.

İki yaşındaki Redjeson Hausteen Claude enkaz altında 40 saat kaldıktan sonra kurtulmayı başardı. Evinin enkazı altında kalan çocuk, İspanyol ve Belçikalı yardım ekiplerinin ortak operasyonu sonrasında kurtulduğunda yaşadığı şok, üzüntü ve korku gözlerinden okunabiliyordu.

Ancak Redjeson, annesi ve babasının hayatta olduğunu görünce acısı biraz olsun hafifledi.

İspanyol kurtarma ekibinin lideri Juan Carlos Abad yaptığı açıklamada, Ekibimle kurtarma gününden önceki akşam konuştum. Binanın çok tehlikeli olduğunu ve su sızıntısı bulunduğunu söylediler. Yine de orada hayat olduğunu düşünmüşler. Biz de bu kurtarmanın etkisi altındayız. Ekibimle gurur duyuyorum" dedi.