Çok az kaldı... Geri sayıma başlayın 1 Temmuz'da internette uçacaksınız. 8 kat daha hızlı internetin ücreti ise ilk anda biraz pahalı gelebilir.

Türkiye, yeni nesil hızlı internet ile 1 Temmuzda tanışacak. İnternet hızının 8 kat artarak 4 megabitten 32 megabite çıkaracak VDSL2'nin (Very High Speed Digital Subscriber Line-Yüksek Hızlı Sayısal Abone Hattı) aylık ücreti 169 YTL olarak belirlendi.

Türk Telekom yetkililerinden edinilen bilgiye göre, VDSL2 teknolojisinin hizmete girmesi ile birlikte şu anda 4 megabit olan internet hızı 8 kat artarak 32 megabite çıkacak.

Hızın artması ile kullanıcılar internet üzerinden film veya müzikleri daha kısa sürede indirebilecek, interaktif oyunlar daha hızlı oynanabilecek. VDSL2 ile birlikte IPTV'nin de altyapısı hazırlanmış olacak.

VDSL2'nin 32 megabitlik hızı ile 700 megabyte büyüklüğündeki bir filmin internetten indirilmesi sadece 4 dakika sürecek.

AYDA 169 YTL

VDSL2 için altyapısını geliştiren ve yenileyen Türk Telekom, çalışmalar kapsamında kablo ve kutu yenilemeleri de gerçekleştirdi.Türk Telekom VDSL2'yi İnternet Servis Sağlayıcıları aracılığıyla hizmete sunacak. İnternet kullanıcıları VDSL2'ye aylık 16 megabit için 129 YTL,
32 megabit için 169 YTL ödeyecek.

73 İLDE

İlk etapta VDSL2 hizmeti 73 ilde 450 lokasyonda verilecek. Talebe göre VDSL2 kapasitesini artırmayı hedefleyen Türk Telekom, VDSL2'yi 1
Temmuzda hizmete sokacak.ADSL için kullanılan modemler VDSL2 için kullanılamayacak. İnternet servis sağlayıcıların bu nedenle kullanıcılara ücretsiz modem veren kampanyalar üzerinde çalıştıkları öğrenildi.Türkiye, 32 megabit internet hızı ile Avrupa'da Almanya ve Fransa'nın
ardından, DSL ile en hızlı internet kullanan 3. ülke olacak.

Kaynak: internethaber.com

PS : Türk Telekomda VDSL kullanıyor galiba..Baksanıza nasıl uçmuşlar... :mrgreen:

İnşallah eski sistem çökmez. Kaş yapayım derken göz yaracaklar... hata ortada göz möz kalmıcak :P :mrgreen:

BORUU veririm ben 169 YTL.Ayıp ya soyguncu bu herifler.İlk 3 ay o 32 mb etkisini 12 mb olarak hissetirir.Sonra o film varya o 700 mb,4 degil 40 dk iner.Sonra Cem Yılmaz cıkar,elinden g*tunde alev çıkarır,millet guler bunlar kufuru yiyip yiyip kaçar.%100 eminim,bu 32 mblik ttnet alırken imazlıycagınız sözleşmede ''24 ay iptal edilemez'' die bi madde koycaklar kimse okumıycak.24 ay 169 kagit giricek.Bana girdi o madde valla guzelim quickneti

Ya bi ara kablo internet filan diorlardı türksatın onunla ilgili bi şey bi haber filan yok mU?

Varsa salla ttneti hızım sözde 1 mb testte 512

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
ohanness yaa soydular ülkeyi yaa bu nedir yaa 169 milyon verilmez değmez zengin etmeyin sakın hiç kimse almasın Dünya'ya duyrulur eheueh

Ya godofwar (İsmini bilmiyorum :)) Ya şu imzanda sonda devrilebilir yazıyor ya onun aslı devrilir biraz kötü duruyor böyle :)

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
orda bir süper kahramanlar vardır ve birde GodOfWar yazıyor :D ortadan aşağıya doğru in yani there are heroes and then ther's GodOfWar

ülkeyi soyup soğana çevirdiniz or......... ç..........ı (şafak sezerden alıntıdır :D )

ayrıca 1 megabiti tam sağlasalar ben onada rağziyim

noob be. bir sorum olacak. vdsl henüz almanyada bile test aşamasında olan bir sistemken türkiyede sana söz verdiği 32 Mbps i tutturabileceğine harbiden inanabiliyormusun???

__AEK__ demiş ki:
Bu çok iyide parası çok canım :D
ne iyisi , geçen sene yaz temmuz 25 i çok net hatırlıyorum , Aşırı yoğun kullanmadan hatlar tıkandı , 3gün internet bakıma alındı her bir ilde .Bunlar Bize şuan kullandıgımız paket hızını adam gibi vermiyorlar.700 Mbyi 4 dk da indirebilmek icin saniyede 0.7 kb civarı bisi indirmesi gerek heralde.ben en yüksek 100 kb normalde 50-70 kb ile inidren biri olarak onun geldigi an tüm tr sistemini çökerticegini sanıyorum

Yukarı Alt