Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kasmayın bu kadar :wink1:
Artık kasmayacak bir durum yok hacım ,önceden depoyu 130 liradan fullüyordum şimdi yarım depo aldım 130 lira tuttu. Birde bunun üstüne daha yeni 27 kuruş zam geldi. Artık 300 liradan full depo doldururum bir dahakine.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Hesabın yanlış hacım sen kaç sene önceden bahsediyorsun bilmiyorum ama 130 tl ye dolan depo şimdi yarısı 130 a doluyorsa %100 zam yapar daha o kadar zam yemedik çok şükür :) Bende zamdan sonra depo fulledim , 6-7 tl fark etti oda Devletime helal olsun.Şunu da unutmama lazım ki , Milletimiz utanmasa tuvalete bile arabayla gidiyor , her evde 2-3 araba oldu , trafik sorunu arttı , park edecek yer kalmadı bence Millet memnun ki her şeyi araba ile yapıyorlar. Ben mesela yakın yerlere motorum yada bisikletim ile gidiyorum tasarruf ediyorum ama bazı insanlar 2 adım ekmek almaya bile araba ile gidiyorlar sonra zam zam diye bağrınıyorlar. Bu fiyatlar böyleyken bu kadar rahatsak bilmem artık litresi 1,5 tl filan olsa ne olacak Ülkenin hali.

Son düzenleme:
Önceden tamamı 130 lira olan bir malın şimdi yarısı 130 lira ise o mala %100 zam gelmiştir. Hep 50 liralık alan ve matematik bilmeyen vatandaş ile ülke yönetmek ne güzel ya...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hesabın yanlış hacım sen kaç sene önceden bahsediyorsun bilmiyorum ama 130 tl ye dolan depo şimdi yarısı 130 a doluyorsa %50 zam yapar daha o kadar zam yemedik çok şükür :) Bende zamdan sonra depo fulledim , 6-7 tl fark etti oda Devletime helal olsun.Şunu da unutmama lazım ki , Milletimiz utanmasa tuvalete bile arabayla gidiyor , her evde 2-3 araba oldu , trafik sorunu arttı , park edecek yer kalmadı bence Millet memnun ki her şeyi araba ile yapıyorlar. Ben mesela yakın yerlere motorum yada bisikletim ile gidiyorum tasarruf ediyorum ama bazı insanlar 2 adım ekmek almaya bile araba ile gidiyorlar sonra zam zam diye bağrınıyorlar. Bu fiyatlar böyleyken bu kadar rahatsak bilmem artık litresi 1,5 tl filan olsa ne olacak Ülkenin hali.
Kac sene oncesi degil , 6 ay oncesinde cok iyi hatirliyorum tam depoyu 130 dan doldurdum. Zaten su son 1 ayda bile 40 kurus zam geldi senin hesabin imkansiz...

Takımı
Galatasaray
Hesabın yanlış hacım sen kaç sene önceden bahsediyorsun bilmiyorum ama 130 tl ye dolan depo şimdi yarısı 130 a doluyorsa %50 zam yapar daha o kadar zam yemedik çok şükür :)
oo matematik sağlammış hocam.

Ayrıca millet keyfinden değil, toplu taşımanın halinden dolayı arabayla gidiyor her yere. Otobüste trafikte iki saat ayakta kanser olacağıma arabayla giderim 2 saat en azından tek derdim trafik olur. Benzinin litresi 10 lira da olsa bunu yaparım. Kanser olmaktan iyidir çünkü.

VaLe

.
Sıkıntı yapmayın arkadaşlar bu kadar küresel güç bu memleketin üstüne gelirken dolar 5 TL yi gormedigi için oturup sukretmeliyiz. Emin olun dolari yükseltmek için ugrasan küresel güçler doların 3 TL de kalmasına cildiriyorlar. Onların hesabı daha büyük

Mopneet

oo matematik sağlammış hocam.

Ayrıca millet keyfinden değil, toplu taşımanın halinden dolayı arabayla gidiyor her yere. Otobüste trafikte iki saat ayakta kanser olacağıma arabayla giderim 2 saat en azından tek derdim trafik olur. Benzinin litresi 10 lira da olsa bunu yaparım. Kanser olmaktan iyidir çünkü.
Bu sabah 07.33'te metrobüs durağındaydım. 08.10'da bu gidişle hiçbir araca binemeyeceğimi anlayıp 2 durak geriye gidip şansımı orda denemeye karar verdim. 08.25 gibi bir metrobüse kendimi zar zor sokabildim. 15 duraklık yolumu da 20 cm karelik alanda gerçekleştirdim. Hal buyken altımda arabam olsa, m*kmişim trafiğini de, benzin parasını da...

Doma$no

Sıkıntı yapmayın arkadaşlar bu kadar küresel güç bu memleketin üstüne gelirken dolar 5 TL yi gormedigi için oturup sukretmeliyiz. Emin olun dolari yükseltmek için ugrasan küresel güçler doların 3 TL de kalmasına cildiriyorlar. Onların hesabı daha büyük
Bro küresel gucler arttirmiyor bunu 0uretimden dolayi artiyor samani ithal ettigimizi soyluyorlar.Teknoloji uretimimiz inovasyonumuz dusuk .Heryer insaat haliyle boyle oluyor.Ihracat dusuk.Tarim ulkesiyiz sozde disardan ithal ettigimiz yarim urunleri var.Kimse 1tl olsun demiyor yeter ki zam gelmesin

AmIMad

Bakalım be.
Önceden ne oluyorsa şimdide o olsun bu millette başka bişey istemiyorlar... imf kapılarında gelmiyecekler bunların içi rahat eder...

Takımı
Galatasaray
bkz: "Bu milletin a. koyacağız"
bkz: "halinden memnun köleler"

3,10 Maşallah maşallah

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Olayı İstabul'a bağlamayın ben Türkiye geneli için konuşuyorum , ikincisi o kadar yazı içinde %50 lik yanlış yazılmış rakamı gören ve ona göre yorumlayan zihniyet bozuk şahıs Ülkemizi beğenmiyorsan en yakın havalimanında yurt dışana seni tutan yok. Son olarak da Antalya'da otuyorum sürekli aynı yerden benzin alırım ordaki pompacılar da beni tanır oraya beraber gidelim eğerki her defasında 50 TL nin üstünde alıyorsam aracın 50 TL den sonra aldığı kadarını sana basarım okey.

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Şu ülkeyi beğenmiyorsan çık git hala devam ediyormu diye merak ediyordum bende
Etmez mi hiç ?

Üniversite bittikten sonra ben Gürcistan'a gitmeyi düşünüyorum aslında. Yanıma bir php bilen yada grafiker arkadaş gelse ev tutar krallar gibi yaşarız.
USA green card lottery geyiğine de başvurdum , çıkarsa yine üni bittikten sonra iş bulabilirsem giderim.

VaLe

.
Bu konu başlığından igrendim he kimisi "a" diyor kimisi "b" diyor iyisiyle kötsuyle burası bizim ülkemiz . Burası bizim öz vatanimiz. Suriye'de olup bitenlere rağmen hala Suriye'de yaşamayı göze alanlar aklıma geldikçe şu memleketi terk edip gitmeyi düşünenlere anlam veremiyorum. Gurbette yaşamanın itilmenin kakilmanin verdiği psikolojiyi 10 dk kafanızda kurgulayin ve Atalarimizin bu ülkenin topraklarını kazanmak için verdiği mücadeleyi düşünün . Dökülen k anlarla alınan şu toprakları bi takım ufak tefek sebepleri büyüterek Ülkeyi terk etmeyi dusununleri mantığa davet ediyorum . Atalarimiza saygıyı hatırlamak isterim.

@Valeeee
Herkes her konuda hemfikir olmak zorunda değildir. Öz vatanımızda fikirlerimiz farklı olduğu için vatanı terk etmeye zorlanan bizleriz. Bu ülkede doğdum diye kendimi bu ülkeye ait veya borçlu hissetmek zorunda değilim. Hayata bir kere geldim ve ülkem yüzünden ömür boyu kalitesiz ve ölüm korkusuyla yaşamak zorunda değilim. Gurbette itilip kakılmaktan daha kötüsü kendi vatanında itilip kakılmak ötekileştirilmek değil mi? Ataya saygıyı bırak nefret besleyen milletten olmayı kabul etmiyorum ben. Cumhuriyeti benimseyememiş her fırsatta padişahlık isteyen laikliği anlayamamış bir ülkeyi benim mantığım almıyor. Herhangi bir savaş durumunda bu millet için savaşmayı da reddediyorum. Ülkede savaş çıkması durumunda da ilk yapacağım şey bu savaşı sebep gösterip diğer ülkelerden vatandaşlık talep etmek olacaktır. Şu an imkanım olsa zaten yurdışına yerleşmek için bir saniye bile düşünmem.

VaLe

.
@Valeeee
Herkes her konuda hemfikir olmak zorunda değildir. Öz vatanımızda fikirlerimiz farklı olduğu için vatanı terk etmeye zorlanan bizleriz. Bu ülkede doğdum diye kendimi bu ülkeye ait veya borçlu hissetmek zorunda değilim. Hayata bir kere geldim ve ülkem yüzünden ömür boyu kalitesiz ve ölüm korkusuyla yaşamak zorunda değilim. Gurbette itilip kakılmaktan daha kötüsü kendi vatanında itilip kakılmak ötekileştirilmek değil mi? Ataya saygıyı bırak nefret besleyen milletten olmayı kabul etmiyorum ben. Cumhuriyeti benimseyememiş her fırsatta padişahlık isteyen laikliği anlayamamış bir ülkeyi benim mantığım almıyor. Herhangi bir savaş durumunda bu millet için savaşmayı da reddediyorum. Ülkede savaş çıkması durumunda da ilk yapacağım şey bu savaşı sebep gösterip diğer ülkelerden vatandaşlık talep etmek olacaktır. Şu an imkanım olsa zaten yurdışına yerleşmek için bir saniye bile düşünmem.

Vallahi hocam kusura bakmada sen dikkate alınacak bir kişi değilsin şu söylediklerini okurken içim titredi her söylemin ayrı bi sikandal Türkiye cumhuriyetin böyle bir vatandaşa da ihtiyacı yok zaten

Yukarı Alt