Basvurmak icin tiklayin!Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


EXL Duyuru

SILKROAD PRIVATE SERVER LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!
DENEME MODERATOR ALIMLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

EXTRALOOB.COM YONETIMI ASLA ARACILIK YAPMAMAKTADIR !


PRIVATE SERVER SAHİPLERİ ÖZEL RÜTBEMİZ SİZİ BEKLİYOR !Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2009, 01:57 
Öğretiyorum
Öğretiyorum
Çevrimdışı
ReklamSilkroadServer.com


Kayıt: 21 Haz 2009, 16:35
Mesajlar: 515
Konum: Sanal alem..
EXL Point: 0

Anti-tank köpekleri, sandalyeden uzay mekiği, paraşüt ceket, uçan arabalar...
İngiltere'de yayınlanan bir kitapta tüm zamanların en başarısız icatlarını bir araya topladı. Kitapta yer alan başarısız icatlardan bazıları amatör mucitlerin eseri, bazıları ise büyük şirketleri milyonlarca dolarlık zarara sokan yenilikler.
İşte bu icatlardan bazıları :

Sandalyeden Uzay Mekiği:1500'lü yıllarda Çinli bir memur olan Wan Hoo, kendi tasarladığı roketli hasır sandalyeyle Ay'a ulaşmayı denedi. Hoo, 47roket bağladığı sandalyeye oturdu ve yardımcılarına roketleri ateşlemeleri emrini verdi.Roketler ateşlendiğinde büyük bir patlama yaşandı. Ardından üretilen mitlerde Hoo'nun uzayda yaşadığı söylendi ama yapılan araştırmalar talihsiz mucidin parçalara ayrıldığını ortaya koydu.
Resim

Ereksiyona çareyi hayvan testislerinde arandı:19'uncu yüzyılda henüz testesteronun bilinmediği dönemlerde, Dr. Charles-Edourd Brown-Sequlard, ereksiyona çare olacağını düşündüğü, domuz ve köpek testislerinden hazırladığı bir karışımı kendisine enjekte etti.
Sequlard, hazırladığı karışıın sayeseinde uzun yaşayacağını ve cinsel potansiyelinin artacağını düşünüyordu ama karışım hiç bir işe yaramadı.
Resim

Paraşüt Ceket: Uçan Terzi lakabı takılan Fransız Franz Reichelt, kendi tasarımı olan paraşüt ceketin ilk denemesi için 1912 yılında Eiffel Kulesi'ne çıktı.İşler planladığı gibi gitmeyince, toplanan büyük kalabalık mucidin büyük başarısına değil ölümüne tanık oldular.
Resim

Uçan Araba: Wright Kardeşler'in 1903'teki başarılı uçuşununh ardından, Waldo Waterman adlı bir Amerikalı mucit uçan araba yapma işine girişti. 1930'lu ve 40'lı yıllarda süren uzun çalışmaları sonunda ‘Chitty Chitty Bang Bang' adını verdiği aracı üretmeye başardı. Waterman, 6 metre uzunluğundaki ve saatte 180 kilometre hıza ulaşan arabası ile California'dan Ohio'ya uçmayı başardı.Başarılı testlere rağmen yaşanan teknik aksaklıklar ve uçuş yasaları nedeniyle, Chitty Chitty Bang Bang ticari üretime hiç bir zaman geçemedi.
Resim

Anti-tank köpekler: II. Dünya Savaşı sırasında Sovyet Ordusu, Almanlar'ın güçlü tanklarına karşı zor durumda kaldılar. Bu duruma çare üretmeye çalışan Rus mühendisler ilginç bir yol denediler. Sovyet ordusu aç bırakılan köpeklere, yemeklerini tankların altında bulmayı öğretti. Daha sonra patlayıcı bağlanan hayvanlar savaş alanına salındılar. Ancak köpekler, yemeklerini uzaktaki Alman tanklarından çok yakınlarındaki Sovyet tanklarının altında arayınca, Kızıl Ordu'nun kayıpları Naziler'den çok oldu.
Resim

TWIKE: 1980'lerin ortalarında, üç tekerlekli, pedallı bir araç olan TWIKE, şehir içi ulaşımda devrim yapacağı iddiasıyla tanıtıldı. 90'lardaki motorlu versiyonu saatte 85 kilometre hıza ulaşabiliyordu.İlk bakışta iyi bir fikir gibi görünse de, aracın üreticisi isviçreli firma saadece 2 bin adaet TWIKE satabildi.
Resim

İşte sadece resimleri olan icatlar:


Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim


Ohh bitti şükür.Umarım beğenirsiniz.. :kalp:Başa Dön
 Profil  
 
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2009, 02:15 
Bilgiliyim
Bilgiliyim
Çevrimdışı
ReklamSilkroadServer.com


Kayıt: 27 Mar 2007, 18:21
Mesajlar: 1615
Konum: Niye soruyon? Dövmeye mi gelicen :S
EXL Point: 0
paylaşım için teşekkürlerBaşa Dön
 Profil  
 
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2009, 21:53 
Bilgiliyim
Bilgiliyim
Çevrimdışı
ReklamSilkroadServer.com


Kayıt: 03 May 2008, 20:19
Mesajlar: 1753
EXL Point: 0

Takımı:
hepsi süper icatlar ama sandalya uzay mekigi mythbuters programı da denemişdi ve böyle bi şeyin imkansız oldugu söylendiBaşa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:


Powered by phpBB | Silkroad PVP
Reklam anlaşmaları için buradan iletişime geçebilirsiniz.